Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok csiga az akváriumban?

Sok csiga az akváriumban?

Figyelt kérdés

Nagyon elszaporodtak a csigák az akváriumban, ezért vettem helena csigákat pár hónapja, hogy megoldódjon a probléma. Viszont rengeteg csigaházat látok még mindig. Akkor ezek valószínűleg már üresek? (a csigaházat nem eszik meg?)

A másik probléma, hogy most meg a helena csigák kezdtek nagyon elszaporodni... Ezzel mit lehet kezdeni? Boltban nem "veszik vissza"? (ingyen is)


2020. szept. 10. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Csigák ellen ne másik csigát vess be, hanem csigaevő halat.
2020. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A helenák nem eszik meg a házát a másik csigáknak. Azt neked kell kiszedegetni. A csigaevő halakkal (díszcsíkok/“botia”) az a probléma ,hogy rendszerint nagyok és emiatt nagyra nőnek, lásd: tipikus ilyen hal az öves díszcsík (Chromobotia macracanthus-Botia macracantha) 30-35 centire nő és 3-400 litertől tartható.

Nézz körbe facebook csoportokban ,hogy valakinek kell-e helena. Viszont ez nem oldja meg a fő problémát. Ha a csigák drasztikusan elszaporodtak akkor az azt jelenti ,hogy sok kaja van amit ehetnek tehát valószínüleg túletetsz. Adj kevesebb kaját, legyen rendszeres a talajporszívózás és időnként szedd ki az elhullot növényleveleket.

2020. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Privát üzenet a Kérdezőtől. Bocsi ,hogy kiírom de nem árt ha más is látja meg amúgy sem szeretek privátozni:


“köszi a választ

de honnan tudom, hogy mennyi kaja kell a halaknak? van kb 15neon, granomixet szoktam adni nekik, minden nap pár csipetet kapnak, ez túl sok?”


Legjobb lenne ha élő vagy fagyasztott kaját kapnának illetve heti 6 nap 1x etetés, 1 nap koplalónak.

Azt nem tudom ,hogy pontosan mennyi lehet az a “csipet” de az biztos ,hogy valamin elszaporodtak a csigák. A helenák még érthetőek mert ők az előző csigákat falták be, de azok min szaporodtal el ? Plusz halkaja ? Alga ? Bomló növényzet ? Optimális esetben egyikből sem szabadna annyi legyen ,hogy bármilyen csiga százával szaporodjon. Szóval vizsgáld át az akvát ,hogy mi szolgálhat kajaként 100+ csigának, ezt a kajaforrást megszüntetni, közben itt-ott elajándékozni a helenákat (“fun” fact: a helenák tudnak kannibálok is lenni, szóval ha nagyságrendekkel több lesz a csiga mint a kaja akkor megtörténhet ,hogy egymásnak esnek).

2020. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2020. szept. 10. 16:09
 5/5 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek Tevenyereggyártóval. Nem is fűznék hozzá semmit, de elmesélném a saját történetem.


Növénnyel bekerült törpe tányércsiga szaporodott el az az aksiban, de úgy képzeld el, hogy BUMMM! kb. egy hét alatt többszáz! Akkor még belső szűrő volt a bruttó 112 literben, teljesen eltömítették a kis szemétládák... Utána olvastam, mit lehet velük tenni; visszavettem a karját, kivettem a bomló növényeket, tettem be uborkát, hogy rámásszanak és kiszedhessem, vízcserekor amit tudtam összeroppantottam...

Idő közben a szűrő külsőre lett cserélve, illetve bekerült ismerőstől kapott növény, ezzel érkeztek az újabb csigák, a maláj tornyosok. Ezek egyébként hasznos kis állatkák, nekem még tetszettek is, sajnáltam is őket, amikor úgy döntöttem hogy helenákat fogok bevetni. Muszáj volt drasztikus eszközt bevetni, mivel nem bírtam a sok apró kis döggel...

5 helenát vettem, elméletileg 2x ennyit is vehettem volna, de nem akartam túlságosan terhelni a vizet. Az 5-ből 4 maradt életben, mert sajnos egy elpusztult mire hazaértem velük. A 4 csiga szépen tette a dolgát, a törpe tányérok el is tűntek, de sajnos a malájokat is megritkították.

Nálam a helenákkal szerencsém volt, talán mind a 4 egynemű volt, de nem szaporodtak. És legnagyobb örömömre a malájokat sem pusztították ki teljesen.

2020. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!