Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4000 kelvin színhőmérséklet...

4000 kelvin színhőmérséklet kevés az akváriumba?

Figyelt kérdés
Az akváriumban van egy nagy darab szikla, a víz felszínhez közel algásodik. Máshol nem látok algát az akváriumban. Növények szépen nőnek. Heti 30% vizet cserélek.

2020. szept. 11. 21:32
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amikor 4db kompakt csővel világítottam és nem kaptam 6500K-es csövet kettőt 4000K pótoltam. Nem vettem észre a növényzeten hiánytüneteket és az alga sem szaporodott jobban. Ami viszont rossz volt az-az akvárium színezete, még így keverve is zöldes árnyalatúvá tette a vizet a cső alatt, és a halak színezetét is rendesen lerontotta, főleg a fehér, sárga és kék színeket nyomta el. Szóval nekem csak vizuálisan okozott gondot de azt annyira, hogy rövid távon beszereztem a hiányzó csöveket. Ha valaki ezzel kezd és ehhez szokik a szeme, v nincsenek élénk színek az akváriumban elképzelhető, hogy fel sem tűnik neki csak ha egyszer 6500K-re vált. Szobavilágításnak tökéletes, akváriumban viszont nem adja vissza a természetes színeket de a növényzet fejlődését nem gátolja.
2020. szept. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik.

A 4000 Kelvint konkrétan pont végtelen számú módon lehet kikeverni, óriási eltérés lehet akár a vörös, akár a kék spektrumban, amit a növények hasznosítani tudnak. (és a zöldben is)


Ezért az első válaszoló esete is csak arra a bizonyos 4000 K-s csőre igaz, mert mondjuk létezik 4000 K körül 5 sávos napfényes cső, 90% fölötti színvisszaadással, ami oda vissza veri az átlag 3 sávos 6500 K-s csövek színvisszaadását.


Növényes csőből is létezik 3000-8000 K-ig bármi, a növény fajtáján is múlik, milyen spektrumtartomány "túlsúlyosságát" kedveli jobban, az összes leadott lumentől is függ, milyen színhőmérséklet passzol hozzá leginkább.


Úgyhogy ezt így önmagában nem lehet kijelenteni, (nincs értelme) hogy a 4000 K az kevés lenne.


A vízfelszín közelében nyilván több fény éri, így érzékenyebb algásodásra az a terület, ez teljesen természetes. Ha máshol nem kapnak erőre látványosan az algák, akkor nincs miért aggódni.

Ennyi teljesen belefér, még indikátornak is felfogható. Mert ha onnan mondjuk elkezd nagy ütemben terjedni, akkor már biztos lehetsz benne, hogy ha a fényen nem változtattál, akkor a vízzel van a baj.

2020. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
...ha használsz pl easy carbo-t, fecskendővel szívd fel, és nyomd a sziklára az algás területre.
2020. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!