Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozhatja ezt a sziámiknál?

Mi okozhatja ezt a sziámiknál?

Figyelt kérdés
A nőstény sziámi halamnak teljesen eltűntek az uszonyai. Korábban ez az egyik hímnél is előfordult ez , őt uszonyrohadásra való cseppel kezeltük de hatástalan volt. Nagyon sajnálom szegény állatot és nem tudom mit tehetnék hogy helyre jöjjön vagy megszüntessem a probléma okát. Tapasztalt valaki hasonlót és volt ami bevált rá? (Egyedül van az akváriumban, úgyhogy más hal nem okozhatta)

2020. szept. 13. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő ezen a téren,éppen ezért egy Sera Omnipurt vettem,ami sokmindenre jó,többek közt uszonyrothadásra is.

Eddig csak kétszer használtam, és a kezdeti fázisban lévő halpenészt teljesen meggyógyította,viszont egy betegen vett végstádiumú bevérzésesnek már késő volt. Remélem segítenek tapasztaltabbak és a halad megmenthető lesz!

2020. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Lehet uszonyrothadás is. A legtöbb amit tehetsz ,hogy igyekszel a legjobb vízértékeket biztosítani, stresszmentesíteni a környezetet: dús növényzet (felszíni is), elegendő úszótér (ami bettánként minimum egy 40 literes aksi), 27-28 fokos víz kevés áramlással vagy akár pangó víz és a legjobb ha nincs semmivel se társítva max valamilyen passzív talajlakóval de azt is csak 60 litertől. Na meg nem árt valamilyen fertőtlenítés sem, csak ,hogy ne fertőződjenek el a sebek.
2020. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A leírtak alapján megfelelő az akvárium, viszont két bettás akváriumom van egymás mellett és látják egymást a hímmel. Lehet hogy ez lesz a probléma forrása. Teszek közéjük valami takarást és megpróbáljuk megint a cseppes kezelést
2020. szept. 15. 14:53
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Igen, jobb lesz ha inkább nem látják egymást. Azt még kihagytam ,hogy minőségi kajával etess, tehát élő vagy fagyasztott kaja időnként kiegészítve jó minőségű táppal. Ha eddig nem így etetted akkor csak lassan, fokozatosan térj át. Ha fertőtlenítve vannak a sebeik és jó kondiban vannak akkor magától helyre kellene jöjjenek. Ennél többet amúgy sem nagyon tudsz tenni.
2020. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 medvemorzsa ***** válasza:

Elnézést, de mi az, hogy teljesen eltűntek az uszonyai? Este még megvoltak,

de reggelre már nem?

Ezeket a dolgokat figyelni kell, és már a kezdeti jelek esetén habozás nélkül meg kell tenni az ellenlépéseket.

2020. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 medvemorzsa ***** válasza:

Sajnos a betegségek nagyrészt úgy keletkeznek, hogy "az utóbbi időben kissé elhanyagoltam az akváriumomat, mert sajnos pl. megszaporodtak egyéb elfoglaltságaim".

Hidd el, az akvárium, főleg a halak naponta órákban mérhető foglalatosságot kell jelentsenek.

Talán sokaknak ez kissé furcsán fog hangzani, de a fogságban tartott állatok

lelkivilágára is jó hatással van, ha érzik a törődést,az egyéb előnyöket most nem részletezem.

2020. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!