Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba milyen...

112 literes akváriumba milyen halak?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, ehhez szeretnék tanácsot kérni. Az akvárium 112 literes.

Sokat nézegetem a Facebook oldalakat, próbálok tájékozódni.

A vörös neonhal és a szivárványos guppi tetszik leginkább, de nem tudom, hogy hányat és hogyan a legjobb tartani.

Jó lenne, ha 2-3 fajta hal lenne, ebből legalább az egyik a fentiek közül. Mi lenne a jó párosítás, darabszám? Ha számít kicsit ilyen dzsungel akváriumot tervezek, sok növénnyel, bújóval. :)



2020. szept. 15. 22:33
 1/7 anonim válasza:
74%
Nekem kb 10 vörös neonhalam van és 4 Ékfoltos Razbóra illetve fekete neonhalból 5darab...igazából én azt javaslom, hogy vegyél olyan halat amelyik a felszínfele úszik, de érdemes venni mellé olyat is ami az aljzatot túrja. Így látványosabb lesz szerintem az akvárium. Ja és növényekkkel nem feltétlen éri meg agyontömni(szerintem)...vagy ha mindenképpen sok növényt akarsz akkor olyat vegyél ami annyira nem igényes. Nem mindig egyszerű az élőnövények tartása.( gondolom élőnövényt szeretnél)
2020. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
22%
Meg ahol veszed érdeklődj utána, mert sok halfaj agresszív tud lenni egymással.
2020. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Végülis elmegy a guppi+neon, neonból érdemes többet, legalább 8 db-ot, guppiból elég kevesebb is, úgy fognak szaporodni. Vagy ha csak a színesebb hímeket akarod tartani, az se baj, hím guppiból is lehet vagy 6-8.

De ha vegyesen lesznek a nemek, akkor max 2 hím, 4-5 nőstény, de készülj fel rá, hogy a szaporulattal kell valamit kezdened.

Alulra még mehet egy kisebb csapat aljzatlakó, pl egy 6 fős corydoras csapat.

Ami még fontos, hogy a hal létszám nem (csak) térfogat függő, a szűréstől is függ. Ennyi halat, amit írtam, jó szűrés mellé be lehet tenni. De ha mondjuk van egy szettel kapott szűrőd, akkor maradj inkább csak guppi+neonnál, (max 8-8) ne tegyél több halat.

2020. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Vörös neont és guppit nem ajánlom együtt mert az első dél amerikai lágyvizi a másik közép amerikai keményvizi. Szerintem vagy-vagy.


Ha vörös neon:

-én raknék legalább 10-14 neont és egy csapat corydoras harcsát (mondjuk 8-10 harcsa), mondjuk pandát mert az bírja a melegebb vizet ami a v. neonnak kell (a sima neon 24, a vörös 26-27 fok körül szeret lenni). És ennyi, a rajhalak úgy szépek ha sokan vannak. Ha nagyon akarsz egy harmadik fajt akkor nyilván hasonló igényűt keress de akkor csak 6 panda és 8-10 neon legyen +a harmadik fajból is 8-10 ha rajhal. A vizet kezelheted tőzeggel ,hogy teaszínű legyen (un. fekete víz) és lágyítsd legalább 10 nk vagy az alá.


Ha guppi:

-mivel kistestű ezért szerintem a szintén kisebb plattival vagy endler guppival jobban talál mint az arasznyi xifókkal meg mollykkal (na meg ezek csipkedhetik is). Hasonló létszámban mint a fentebb említett dél amerikásban de csak hímeket. Ide is raknék corykat de olyat ami hozzászokott a keményebb vízhez (pl: foltos páncélosharcsa, kékpajzsos p.harcsa, panda p.harcsa). Dús növényzet, kemény víz kell nekik (a sima csapvíz is jó keménységben). Ha csak elevenszülők lesznek akkor adhatsz a vízhez egy kis sót.


Olvasgatni:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. szept. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az akvaristák nagy része, (majdnem az összes) nem lágyítja a vizet a halainak, pláne egy kezdő. Ha van lehetőség lágyításra, persze, meghálálják a halak, hiszen a díszhalak (ha levesszük belőlük a teljesen más kategóriába tartozó afrikai sügéreket)

90%-a lágyvizes. Mégse lágyítanak se a kereskedők, se a tartók, max a haladók, akik esetleg szaporítani is akarnak.

Szóval komolyabb összeget tennék rá, hogy ígyis úgyis csapvízben lesznek a halak, mint ahogy 1000 akvaristából 999-nél. Innentől viszont nincs sok jelentősége annak, hogy az egyik lágyvizes, a másik meg nem. Szerintem.

Persze, nem tökéletes így, de ez a valóság.

2020. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a tippeket. Ha jól értem, akkor több fajta neonhalat lehet például együtt tartani? Mondjuk vörös és hamis (zöld? Kicsit el vagyok veszve még a fajták közt :D), ezekből egy-egy kisebb (8-10 darab) raj? Látom, hogy az ideális hőmérséklet eltér pár fokot, ezek mennyire számítanak?

Nem akarom túlzsúfolni, inkább legyenek kevesen, de érezzék jól magukat.

2020. szept. 16. 14:20
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Igen, tartható több faj együtt feltéve ha egyeznek az igényeik. Arra most nem emlékszem ,hogy konkrétan ennek a három fajnak egyezik-e. Mivel egyik sem agresszív territoriális hal ezért igazából a hőmérséklet és a keménység az első szempont. Mivel a halak hidegvérűek ezért annyi a testük hőmérséklete amennyi a környezeté. Ezért az ajánlott hőmérséklet felső értékét kell megcélozni, lásd: bettának (sziámi harcoshal) általában 24-28 fokot írnak, ami a gyakorlatban 27-28 fok (minimum 26). 24 fok az amin nem pusztul el a betta “azonnal” de hosszútávon kevés. A keménységgel az a baj ,hogy az átlag magyar csapvíz igen kemény ez pedig idővel kinyírja a lágyvizes fajok szerveit (elsősorban a veséiket). Ezért vagy lágyít az ember vagy nem tart olyan fajt ami nem bírja a kemény vizet. Vegyél vízteszteket (akár többfélét is) és mérd le a csapvized, vagy nézd meg a helyi vízmű oldalán a keménységet. Utána vesd össze ezt a halak igényeivel. Vannak lágyvizes fajok amik bírják a keményebb vizet úgy 10-15 nagyon max 20 nk-ig.
2020. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!