Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan bírhatná el ez a...

Hogyan bírhatná el ez a szekrény egy 72l-es (60x30x40) akvárium súlyát?

Figyelt kérdés

Vettem az ikeában a 60x30-as alapterületű akváriumom alá egy ilyen szekrényt/vázat:

[link]


És ezt a vázat szeretném olyan módon megerősíteni, hogy elbírja az akváriumom súlyát. Két eljárást láttam az interneten ikeás szekrény megerősítésére:

Az elsőn 5x5x58 cm-es fa rudakat ragaszt be a forma szilikonnal a szekrény 4 széléhez, ezzel megerősítve azt, majd alá szerel +1 lábat.


[link]


Én ezt reálisnak látom, azonban én a lábat annyira nem értem, hiszen oda középre nehezedik a legkevesebb súly.


Egy másik youtubeos forma ugyan ezt a szekrényt alig erősítette meg, azt mondta elég bele 2-3 sarokvas/székszegletvas (L alakú), és a hátuljára egy osb lap és kész. Én ebben nem tudom bízhatok-e, félnék hogy időközben megrogy az akvárium alatt, azért mégis csak kb 90kg-ról van szó.


[link]


Én valahogy kombinálnám a kettőt, és cölöpöket is ragasztanék be és sarokvasat is csavaroznék be egy csomót, ha kell, hogy 110%-os legyen, illetve a hátulján a vékony panelra fúrnék lyukakat a csöveket/kábeleket kivezetni. Négy láb helyett ha szerinetek is kell, teszek akkor ötöt, habár szerintem az nem szükséges.


Ami fontos, hogy nem értek hozzá, bármi nem stimmel, kérjek szóljatok!


Ezeket a termékeket venném a megerősítéshez:


[link]


[link]


[link]


Ez szerintetek sok vagy kevés vagy pont elég?



2020. szept. 16. 11:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szekrényke önmagában egész stabilnak tűnik, feltéve, hogy rendesen össze van szerelve. Ha lapraszerelten vásárlod és te rakod össze, érdemes csavarozni és ragasztani is. A gyenge pontja a hátlap, az merevíti, hogy ne tudjon összecsuklani. Ha a pozdorja helyett oda is vágatsz egy ugyanolyan méretű bútorlapot, és azt is csavarozod és ragasztód, akkor sokkal stabilabb lesz.
2020. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Ja és így persze nem rondítanád el mindenféle sarokvasakkal meg tetőlécekkel.
2020. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha a fedlap 60 x 30 cm-es, tehát pontosan akkora, mint az akvárium alapterülete, akkor ezzel nincs gond. Biztonságképpen én azért a fedlapot egy becsúsztatott (majd beerősített) lappal vagy oszloppal középen alátámasztanám, biztos, ami biztos). A bútorlapok sajnos hajlamosak terhelés hatására jelentősen meggörbülni és jelen konstrukciónál az akvárium feneke várhatóan csak a két végén, a szekrény oldallapjain támaszkodik majd. A legfontosabb azonban, hogy a szekrény ne dőljön előrefelé a faltól (és oldalirányban sem), tehát a hátlapot mindenképpen a falhoz kell erősíteni 1 vagy 2 ponton a hátlap felső részénél.
2020. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Felső lap/ Alsó lap/ Oldallap:

Forgács- és farostlemez méhsejt papírtöltettel (100% újrahasznosított papír)., Papírfólia, Műanyag szélek, Papírfólia

Hátlap:

Farostlemez, Műanyag fólia



Én erre egy 20 literes aksit sem tennék nyugodt szívvel, még az általatok felsorolt összes módon megerősített verzióra sem...

A párom bútor-asztalos, anno 4 centis munkapultból épített nekem szekrényt a 102 literes alá. De ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor zártszelvénnyel erősíted meg.

2020. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
*mármint a bútorlapot. Ezt én nem erősítgetném semmivel. Pénzkidobás, lutri....
2020. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben igazat adok az 5-ösnek!


Aki ránézésre erre azt mondja, hogy stabil, az nem tudja, hogy miből van!

Ezt nem erre tervezték!

Nem az összeszerelésen múlik, meg nem a hátlapon, mert nem ott van a gyenge láncszem, hogy az egész bútor "átlósan" összecsuklik, mert gyenge az összeszerelés, vagy nem ad merevséget a hátlap.

A felhasznált anyag anyagsűrűsége a probléma!

Ha ez nem legalább egy klasszik bútorlap erősségű és anyagsűrűségű anyag, akkor ezt bizony rommá kell erősíteni, ahhoz, hogy működőképes legyen.

De ha a fedlap is méhsejt szerkezetes, akkor nem biztos, hogy elég belül megerősíteni, hogy össze ne zuhanjon, maga a fedlap is gyenge!

Azt nem hinném, hogy összeroppanna, mert az egész felületén kapja a nyomást, és így eloszlik, de arra nem fogadnék, hogy éveket kibírna deformáció nélkül.

Úgyhogy itt nem csak a szerkezet stabilitását kell nézni, hanem az anyagminőséget, mert azzal nem lehet mit kezdeni!

2020. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

...egyébként ha csak a szerkezetet kéne megerősíteni, akkor az 1-es verziót csinálnám, 4 oszlop a 4 sarokba.

Nem a sarkok merevebbé tétele miatt, (bár az is fontos előny) hogy a "nyíró mozgásnak" ellenálljon, hanem a fentről érkező terhelést kell levezetni a lábakhoz! Mert ha az oldalfal kis anyagsűrűségű anyagból van, akkor nem fogja hosszútávon elbírni a terhelést!


Mindez azt is jelenti, hogy a 4 oszlopot nem egyszerűen a sarokba kell rögzíteni, hanem nagyon precízen leszabva a méretet, passzosan berakni a fedlap és az alsó lap közé!

2020. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam ezt a leírást, de ha nem rendes bútorlap, akkor igazatok van.
2020. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Gondoltam. Ezért másoltam be, és ezért nem pontoztam le senkit a valaszáért... Még félig sem.
2020. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Salx Narval ***** válasza:
Én is simán farostnak véltem volna ha Z Törpe nem figyelmeztet.:D Így sajnos nincs tárgya a témának.:D Keress egy hasonlót bútorlapból és akkor a hátlapot elég bútorlapra cserélni.
2020. szept. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!