Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Második külső szűrő ágainak...

Második külső szűrő ágainak elhelyezése?

Figyelt kérdés

Második szűrő ágát hogyan helyezzem el? Van egy 150x50 es akvárium. Most egy tetra 1200 van benne, hosszanti irányban tolja a vizet, és a szívó ág is ugyan azon a felén van. Ha ugyanígy teszem a másik oldalra, akkor elvileg középen "elválasztódik"?


Másik kérdés, fontos, hogy egyforma legyen a két szűrő? Lehet az egyik erősebb? Pld jbl 1502?


2020. szept. 20. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is. Igazából sok dolog függvénye hogy jobb, hogy áramlik a víz jobban úgy, hogy a fizikai szennyeződések minél inkább 1 helyen gyűljenek össze, vagy beszívja a szűrő.


Lehet úgy is ahogy mondod, de akkor egymás ellen dolgozik az áramlás, létezik ez a fajta megoldás, de ritkább.

Úgy is lehet, hogy a másikat középre rakod (esőztetővel) és hosszanti irányban "hajtod meg" a vizet, tehát egy nagy kört tesz meg.

De úgy is lehet, hogy a hátsó hosszú oldallal párhuzamosan teszed be az esőztetőket, í frontüveg felé tolják a vizet felül, alul a hátsó üveg felé áramlik vissza.

2020. szept. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
A szembefordított áramlás csak minimális teljesítmény mellett ajánlott, különben a halak számára egy nagyon zavaró, kavargó vizű közeget hozunk létre, még a sodrást kedvelőket is megzavarja. Vagy egy oldalra tedd mindkettőt v, szembe de akkor az akvárium talajához közel legyen nyomó ág a szívó pedig felül, ezzel rásegítve a másik szűrő keltette egyirányú áramlásra. Állóvizet kedvelő halakat ne nagyon tegyél ide, viszont a szűrésed hatékony lesz, kevesebb holt térrel. A felül és alul toló ágakra érdemes esőztetőt is tenni és lehetőleg a talajon nagyobb torlaszok sziklák ne legyenek a fő áramlás útjában. Természetesen nem kell egyforma szűrőket használni. Az úszó növényeket csak keretben és rögzítve tudod majd telepíteni és etetéskor érdemes jócskán leszabályozni az áramlást.
2020. szept. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hogy teljesen világos legyen. Az A" szűrő nyomó ága a vízfelszínen a B" szűrő szívó ága felé tolja a vizet, a B" szűrő nyomó ága a talaj közelében tolja a vizet az A" szűrő szívó ága felé. Gyakorlatilag ez egy körforgás.
2020. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
61%
Lehet, hogy rosszul gondolom, de én a hátsó falra tenném úgy, hogy egyik szűrő szívó ága a bal sarokban, nyomó ága esőztetővel mellette, e mellett a másik szűrő nyomó ága esőztetővel, majd a jobb sarokban a szívó ága.
2020. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Arra törekedni kell, hogy a víz mindig a hosszanti irányba áramoljon felül és lehetőleg alul is. A rövid oldalon lévő áramlás egyrészt túl gyors pörgésre készteti a vizet, másfelől középen holtteret hagy, a halak sem szeretik. A sarkokat jól szűrné csak a fenti dolgok ellene szólnak. Az mondjuk lehet, hogy én értelmeztem rosszul amit írtál ez esetben elnézést a megjegyzésemért.
2020. szept. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Teljesen jól értelmezted, amit írtam. Így belegondolva hülyeség. Csak azzá gondolom, hogy jól kisöpörné a sarkokat az áramlás.

Ha az oldalsó falra tenném úgy működhet a dolog?

2020. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszra:


Nekem nem volt még 150 hosszú aksim, 120 volt (van) a legnagyobb, én is hossz irányban forgatom, de...

pont ezen az oldalon osztotta meg egy hobbitárs a tapasztalatát a rövid oldal felé forgatással.


(Tehát a hátsó falról felül jön előrefelé a víz, a frontüvegen bukik le, és és alul a hátsó fal felé söpri végig az aljzatot. És ott is 150-es medence volt, ha jól emlékszem. ...természetesen mindezt esőztetővel, rendeltetésszerűen használva, tehát a víz alatt, kicsit felfelé irányítva)


A szóban forgó akvárium egy erősen növényesített példány volt, és ez az áramlás kellett ahhoz, hogy néhány pangó vizet kedvelő algafaj eltűnjön, és a mulmot is jobban bedolgozta a szűrő, illetve a maradványt a hátsó falra söpörte az áramlat, amit könnyű volt utána összeporszívózni.

Kb ennyire emlékszem, meg hogy rejtett volt a beszívócsonk, de ez most irreleváns, csak hátha erről beugrik valakinek ez a történet.


Na szóval a nagy medencéknél -ezek alapján gyakorlati bizonyíték van rá- működőképes, sőt hasznosabb lehet a rövid oldal felé forgatni a vizet, mert a szóban forgó esetben is több próbálkozás után jutott ide az illető, és az addigi próbálkozásaiból ez vált be legjobban.


Egyébként (annak ellenére, hogy nem vagyok tagja a derékszög tagadók klubjának) ha jól emlékszem még valami gyári ajánlás is létezik átlós (!) vízforgatásról, ami szintén a hosszú hátsó oldalról indul, esőztetővel!


Igazából meg a puding próbája az evés, a lényeg, hogy egységes egyenletes áramlás legyen, ami azt szolgálja, hogy ne legyenek álló részek, és a fizikai szennyeződés minél inkább vagy a beszívó ághoz, vagy 1-2 jellemző helyre gyűljön össze.

Nincs kőbe vésve se szabály, se az, hogy az első verziót kötelező megtartani.

Ki kell próbálni egy szimpatikusat, és a következmények alapján módosítani. Egy alapszabályhoz tehát ebben az esetben is vissza lehet kanyarodni, együtt kell dolgozni a természettel, az a legnagyobb segítség! :)

2020. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igazat adok, a puding próbája az evés.:D Egy erősen növényesített nagy akváriumnál eltudom képzelni, hogy a növényzet olyannyira visszafogja az áramlást, hogy az hosszanti irányban nem képes végigsöpörni a talajt és külön áramoltatót kell beiktatni. Nem akarok én hadakozni a rövid oldalra szerelt esőztető ellen de azért kíváncsi lennék, hogy az említett 150cm hosszon hogyan oldotta meg a kolléga az esőztetést úgy, hogy az akvárium közepét is szűrje. A két vége rendben van, de mi van a közepével? Ha az egész hosszra esőztetőt szerelt akkor nagyon bika szűrők kellettek ahhoz, hogy működjön, ha pedig normál esőztetőt akkor a középső szakaszon ép hogy csak kavarog a víz. Minden esetre elolvasnám a kolléga írását. Ha próbálkoztok az nagyon jó de a halaitok viselkedését is figyeljétek, nem mehet a szűrés a kárukra.
2020. szept. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mese nincs, egy dúsan növényesített nagy akváriumnál időnként elő kell venni a légycsapót és alaposan át kell "porolni" a növényzetet.:D Én is ezt teszem annak ellenére, hogy nálam a halak elvégzik a munka javát.:D
2020. szept. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!