Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csontkukacot lehet adni...

Csontkukacot lehet adni akváriumi halaknak vagy fertőzésveszélyes? Főként vitorláshalak, torokátumok vannak amik ekkora csalit meg tudnak enni.

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha horgászcikk boltban akarsz nekik horgászcsalinak valót venni, azt azért nem ajánlom, mert azokat valamilyen anyaggal kezelik, hogy ne bábozódjanak be. Különben 1-2 nap alatt bábozódnának. Ez így viszont a halaknak ártalmas lehet.

Hogy a természetben vagy saját tenyészetben begyűjtött mennyire veszélyes, azt nem tudom. Apám aktívan horgászott, ő akkoriban "csinált" csontkukacot úgy, hogy nem nyers húst, hanem cukorszirupba áztatott kenyeret tett ki a legyeknek, azt is beköpték. (anyám toleráns volt, de a légylárváktól nyüzsgő rothadt húsnál ő is meghúzta a határt...)

Itt engem nem a fertőzés aggasztana, hanem szerintem a halaknak nem a legegészségesebb egy olyan takarmányállat, ami kenyérrel meg cukorral zabálta tele magát... esetleg ha azonnal kelés után feleteted őket, úgy talán jó lehet.

2020. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

A horgászboltban kapható simán alkalmas erre is, én etettem mindenféle halat vele semmi bajuk nem lett.


Bábozódni azért nem bábozódnak olyan gyorsan mert idő előtt vannak levéve a kajáról, tehát bábozódás előtt kb 3 nappal szedik őket le, ezen felül hűtik őket. Vegyszert nem kaphatnak ugyanis a csalikra/etetőanyagokra ugyan olyan komoly szabályok vonatkoznak mint az emberi ennivalóra.


Gyakorlatilag ha van gusztusod hozzá meg is eheted, bajod nem lesz.

2020. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Ezen felül van kerti tavam abban pl csak ezzel meg minimális vitaminos haltáppal etetek hogy ne algásodjon ész nélkül.


Semmi bajuk nem lett, idén le is ívtak és lett egy kazal egészséges ivadék.

2020. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok mindennel lehet etetni őket, ha ők hajlandók megenni ! A csontkukac lárváknak nagyon kemény kitinpáncélja van, amit a halak nem feltétlenül tudnak összenyomni. Annak idején én muslica lárvákkal próbáltam etetni guppikat. Hiába fért be a lárva a szájukba, forgatták a szájukban és végül kiköpték. A régebbi szakirodalom ajánlotta a földigilisztákat, amelyeket etetés előtt 1-2 napig befőttes üvegben kell tartani, hogy a béltartalmuktól megszabaduljanak, majd lemosás után össze kell vagdalni őket.
2020. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
91%
Tegyük fel, hogy tiszta és az adott hal a méreténél fogva meg is tuja enni akkor sem szabad akváriumban élő halaknak sokszor adni mert kóros elhízáshoz vezethet a rendszeres etetése. Amúgy ha megeszik hébe-hóba ( max heti 1 alkalom) nyugodtan adható alapos átmosás és kiéheztetés után, ue vonatkozik a gilisztára és a szívreszelékekre is. Ha ezekből kaptak tarts egy koplalónapot.
2020. szept. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy termetes sügérnek simán lehet adni. Meg fognak hülyülni tőle :) Guppinak logikus, hogy nem.
2020. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 medvemorzsa ***** válasza:
59%

Teljesen világos, hogy nem. Teli vannak bomló, romlott anyaggal, ami

a halakra nézve veszélyes.

Úgy hallottam, egyes országokban horgászati felhasználása is tiltott.

2020. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!