Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb? Élesztős co2...

Melyik a jobb? Élesztős co2 beoldása, vagy folyékony co2 adagolása?

Figyelt kérdés
60 literes növényes akvárium.

2020. szept. 29. 12:38
A kérdező szavazást indított:
folyékony CO2
Élesztős CO2 beoldás
15 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Amelyiket egyszerűbben,olcsóbban megtudod oldani.
2020. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Folyékony CO2 nincs. Nincs olyan nyomás/hőmérséklet adatpár, ahol a szén-dioxid folyékony lenne. Te "folyékony CO2 címén" egy aldehidre gondolsz. Egészen más a kettő.
2020. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk jah, a CO2-ből lesz a szárazjég ami nem folyadék hanem szilárd. És visszafelé szilárdból válik gázzá.
2020. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

Attól függ mire kell. Low tech illetve azt megközelítő halas-növényes aksikhoz bőven jó a “folyékony CO2” (ami amúgy “liqui carbo”, a “folyékony szénforrás” találóbb név lenne).

A gáz változat meg high tech aksiknál szokás ahol az erős vagy intenzív fény és az ehez ültetett növényzet ezt mondhatni megkövetelik. De szerepükben lényegében ugyan azok: szénforrást biztosítani a növényeknek.

2020. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Salx Narval ***** válasza:
89%
Együtt alkalmazva a leghatékonyabb. Én mondjuk nem szerettem az élesztős beoldást inkább szódásszifont használtam e célra, némi barkácsolással egész jól működött. A Carbót inkább csak afféle kísérletnek szántam az algák ellen de annyira nem hatékony, hogy különösebben megérné az árát. Szóval én egyiket sem használom már de nyilván az akvakertészeknek a plusz Carbó jó kiegészítő lehet attól függetlenül, hogy használnak e magasnyomású beoldást vagy sem. Egy normál akváriumba szerintem mindkettő nélkülözhető, dús növényzet ezek nélkül is nevelhető.
2020. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5-ös az élesztős neked dd
2020. szept. 30. 12:41
 7/15 A kérdező kommentje:
*Az élesztős neked meddig ment?
2020. szept. 30. 12:41
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

5#- A szódásszifonból csak gáz jön és tettél rá valami nyomásszabályozót,

vagy akváriumvízből gyártasz szódavizet és szakaszosan visszanyomod?

2020. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az élesztősnél annyira beindult az erjedés, hogy a halak mérgezést kaptak, és ferdén úsztak, akkor kivágtam a fenébe az egészet :) A házi élesztős megoldás szerintem nehezen szabályozható, volt hogy amikor kis csapot raktam a csőre és lejjebb zártam, hogy kevesebb gáz menjen az akváriumba, majdnem felrobbant a palack amiben erjedt az élesztő, irtó nagy nyomás tud lenni, nem is gondoltam. Mondjuk egy profi lehet, hogy kitartó munkával ki tudja kísérletezni , mi a jó, de szerintem a 'gyári' szerek jobbak a növényeknek. Úgy gondolom, aki nem vérprofi a témában, ionkább csak árt a házilag barkácsolt megoldásokkal...
2020. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem ott van a különbség a szén forrásokban, hogy gáz, vagy folyékony, és hogy az egyik high-tech, a másik low-tech.


Egy élesztős megoldást egy napon se lehet említeni egy nagynyomású rendszerrel, hiába mindkettő gáz.

Az élesztőssel túl sok a macera. Időmilliomos hobbistáknak jópofa unaloműzés, barkácsolgatni, tömíteni, adagolni, etetni az élesztőgombákat, szabályozni valahogy...

Diffúzort építeni, mert ennél a pontnál is óriási különbségek vannak hatékonyságban, hogy ha megvan a gáz, milyen módszerrel lehet hatékonyan beoldani a vízbe.


Van ennek ez a másik verziója, ami kicsit stabilabb rendszer. Ugyanolyan melós az eleje, de ha "beáll" akkor stabilabb eredménnyel működik. Ez a citromsavas szódabikarbónás cucc, zselatinnal megkötve.

"Mild-tech" aksikban jó eredménnyel használják néhányan.

Magam részéről 2 verzió elfogadható.

1: Nem túl fényigényes növényeknek, amiknek a növését nem lehet látni szabad szemmel, valamilyen folyékony szén. Lehet, hogy közvetett megoldás, de tiszta, gyors, precízen adagolható.

2: Ha a fenti megoldás már nem elég, akkor nincs mese, nagynyomású CO2 rendszer.


Minden, ami a 2 között van, az kb olyan, mint a guppik szaporítása.

Egy kezdőnek hozzátartozik a hobbihoz, jó megtapasztalni az ilyeneket, jó elszórakozni vele, megtapasztalni az "életet", de ezt elég hamar kinövi az ember, mert túl sok értelme nincs.

2020. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!