Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az esélye, hogy egy...

Mennyi az esélye, hogy egy külső szűrő elárasztja a szobát?

Figyelt kérdés

Pl. Éjjel, vagy mikor melózok.

Vagy ha egy pár napig nem vagyok otthon, merjem magára hagyni???

Most kezdtem bele az akvarisztikába, de ettől nagyon parázok. Sajnos majd 300litert belsővel nem tudok megszűrni.

Jogos a félelmem. Egy vödörbe állítottam bele, de ez csak egy esetleges enyhébb szivárgás ellen véd. Annak mennyi a valószínűsége, hogy az akvárium szétnyílik/reped, mikor nem vagyok otthon? Ha középen 4mm-rel szélesebb, mint a széleinél az még normális?



2020. okt. 8. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Minimális, szerintem ettől ne félj. Nálam működik egy több mint 30 éves, még az NSZK-ban gyártott szűrő is szivárgás nélkül.


Ha a tömítés kezdi is megadni magát, inkább csak cseppenként kezd szivárogni az oldalán a víz, és inkább fellevegősödik a rendszer, azt meg meghallod.

2020. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

300L-est már érdemes kicsövezni a fürdőszobába a részleges vízcserék miatt.

A szűrő mellé a vödörbe teszel egy víz érzékelőt vagy úszókapcsolót, kisméretű szivattyúval erre teszed a csövet. Az akva alá teszel egy tálcát, ennek csinálsz levezetést a vödörbe. Jó barkácsolást!

2020. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem egy házilag barkácsolt nyitott rendszerű technikai tartályod van, hanem rendes gyári külső szűrő, akkor nem fogja elárasztani a szobát.
2020. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Használj visszacsapó szelepeket a szűrő ágain és a szűrőt tedd egy lavórba vagy bármilyen nagyobb edénybe. Tisztításkor ellenőrizd a tömítéseket és néha kezed szilikonzsírral, ha szivárgást észlelsz cserélj tömítést. Kb ennyi, kimerem jelenteni, hogy így nem fogod elúsztatni a szobát soha.
2020. okt. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

A fantáziádra bízom hogy elképzeld mi lett az akváriummal amikor a szilveszteri bulin kicsit fel lett csavarva a basszus, vagy amikor a zárófüleket elfelejtettem visszazárni és kb. 1-órán át kitartott.

Lenyűgöző a válaszadók határtalan nyugalma de kifelejtik az emberi tényezőket meg a garanciális anyaghibás selejtszázalékot. Ha panelban laksz mutasd meg a válaszokat az alattad lakónak és válassza ki ő a helyeset.

2020. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem az emberi tényezőt zárom ki, hanem a fogyatékosságot.

Akire egy szűrőt nem lehet rábízni, az ne akarjon állatokat tartani.

2020. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
68%
Nyilván gondatlanságból, készakarva, vagy részegen mindent tönkre lehet tenni, akár fel is gyújthatod, el is áraszthatod a lakást. Ha valaki tudja magáról, hogy feledékeny, vagy szeret bulizni az tegye vandálbiztossá a lakását.:D
2020. okt. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

#6- Megismertelek te az anyósom vagy! Szia muter hétvégén megyünk.

Valaki nemrég írta hogy akvárium feltöltésekor elfelejtette elzárni a csapot. Vagyok annyira tapintatos hogy nem emlékszem ki volt.

2020. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell tapintatosnak lenned, én árasztottam el gondatlanságból a lakást, (többször is).:D Én magamra is értettem a lakás biztonságossá tételét ilyen esetekre. Mint írtam meg is oldottam, hogy véletlenül se történhessen meg még egyszer, nem csak másnak tanácsolom én magam is ezt tettem.
2020. okt. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9-"Mint írtam meg is oldottam, hogy véletlenül se történhessen meg még egyszer" Már bocsánat de a 4.-válaszodban a Te-esetedre semmilyen megoldás nincs. Ennek ellenére úgy érzem a lényegben egyetértünk, a különbség csak annyi hogy amiért engem lehúznak ugyanazért téged fel. Én nem húztam le senkit, aki veszi a fáradságot annak jár a tisztelet.
2020. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!