Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl kemény, szikes a csapvizem...

Túl kemény, szikes a csapvizem, használhatok ioncserélt vizet a lágyításhoz?

Figyelt kérdés

Teszteltem, a csapvíz Gh20 Kh23 így valószínűleg ezért fejlődnek lassan a növények. Ha felesben hígítom a cserevizet ioncserélt vízzel, az úgy jó lehet? Sajnos ez a visszasózás téma nekem magas. Viszont megmértem az akvárium vizét is, ott a GH 26 KH20 lett, ez hogy lehet?

Neptun tesztet használtam.



2020. okt. 9. 07:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg esővíz, vízelőkészítővel kezelve használható? Mert az olcsóbb lenne.
2020. okt. 9. 07:48
 2/8 Skid05 ***** válasza:
100%

A mért értékek eltérései adódhatnak a neptun csepegtetőjéből. Enyhén ferdén tartva a fiolát ás állandóan nyomás alatt tartva egy relatíve következetes eredményt lehet elérni. Ha elengeded akkor belevegősödik és fél meg harmad cseppek lesznek.

Egyébként ha lassan fejlődnek már az eredmény szikes vízben, egy felesbe lágyítással nyilván még jobb is lehet. Ha nem akkor marad a visszasózás.

Az esővízhez az előkészítő kevés lesz, mechanikus előszűréssel egy kémiai aktív szenes szűrés erősen javasolt, pláne ha nem a kerek erdő közepéről gyűjtőd be. A cseppek rengeteg légszennyeződést megkötnek mire leérnek, és a gyűjtőfelületről még min annyit ha nincs extra nagy zuhé.

Az ioncserélt meg kb 50 literes üvegekig realitás, afölött RO.

2020. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
54literes. Heti 10 litert ha cserélek felesbe deszt vízzel az 300ft/hét
2020. okt. 9. 19:15
 4/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Nekem nem volt még dolgom szikes vízzel, de ebből a csoportból: [link] és B. Joci videóiból sokat tanultam a témával kapcsolatban. A csoportnak egy jól bevált receptje is van a visszasózásra.
2020. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

54 literes akváriumban jó indulattal is 45 liter víz van. Ennek a harmada 15 liter, de a 30%-a is 13 liter.

Ha felesbe higítod a csapvized, az arányok akkor is maradnak, tehát ugyanúgy szikes lesz, csak lágyabb (GH10, KH11-12).

2020. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Bocs, rosszul fogalmaztam meg az előző válaszom első mondatát.

Arra szerettem volna rámutatni, hogy ha heti 10 litert cserélsz, akkor kb. netto 33 liter víz van az akvádban. Ha valóban így van, akkor elnézést.

2020. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
10 litert cserélek hetente, de inkább 5 naponta. Esővizet ha átszűröm aktív szenes töltettel, az használható?
2020. okt. 12. 17:04
 8/8 Skid05 ***** válasza:
Városi környezetben az esővíz enné a szenes tölteteket, annyi megkötni való van benne, de egyébként működik, melós, de működik. A lezúduló csapadék első 10 literjeit még nagyobb zuhénál is érdemes hanyagolni, annyi benn a szennyeződés. Átszűrőd durva szűrőn ami a nagyobb dzsuvát felfogja, majd finomszűrőn (perlon etc) hogy a szenes szivattyúnak már csak a vízzel legyen dolga. Egy 50-100l a nyári aszályokra és az extrém helyzetekre azért mindig legyen tartalékon. A 10l/hét optimális amúgy.
2020. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!