Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valyon milyen halbetegség...

Ez valyon milyen halbetegség lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, légyszi segítsetek sürgős. Egy 70 literes aksiban tartok guppikat és plattikat. Kb egy héttel ezelőtt vettem észre egy plattin hogy nem nagyon eszik és egésznap egyhelyben úszik, amikor viszont megmozdul ilyen kígyózó mozdulatot tesz, és jobban tátog mint ahogy általában szokott ez mostmár a guppilra is át terjedt. Ma halt meg egy guppy hímem akinek valamilyen uszony rothadás fajta betegsége lehetett, mert amikor kivettem alig volt hátsó uszonya. Kb fél hónapja egy guppy nőstényen is észre vettem, hogy barna csíkok jelentek meg a farkán, de ő még szerencsére mindig él.

2020. okt. 9. 15:36
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
79%

A halbetegségek csak amolyan “tünetei” a rossz körülményeknek, ugyanis a halak akkor lesznek betegek ha legyengül a immunrendszerük, az pedig a rossz körülmények hatására gyengül le.

Tehát ahoz ,hogy segíteni tudjunk sokkal több infó kell. Az ,hogy 70 literben guppik s plattik vannak eddig jó de milyen a szűrés ? Halak száma ? Növényzet ? Mikor indult az akva ? Vízértékek (hőmérséklet; keménység (Gh, Kh)) ? Karbantartás (vízcserék mikor mennyi ? Akvát/ szűrőt hogy tisztítod ? Stb) ? Mivel kezeled a vizet, ha kezeled ? Mivel etetsz s mennyit ? Egyéb tünet ? Plusz bármi ami eszedbe jut írd le. Addig is amit tehetsz egy 30%-os vízcsere azonos hőfokú klórtalanított vízzel, talajporszívózással egybekötve.

2020. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A kért információk nélkül más is csak találgatni fog.

Hiába emeled ki a kérdésed, nem azért nem válaszol senki más, mert nem látjuk....a válaszodat várjuk.... pontosan írj le mindent.

A szűrőnél pl. nem elég annyi, hogy "belső szűrő szivaccsal". A növényeknél nem elég annyi, hogy "jó sok". A vízcserénel nem elég annyi, hogy "hetente cserélek". Az aljzatnál nem elég annyi, hogy "olyan kavicsos"......

2020. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is vártam, hogy írsz valamit. Amúgy ha eltűnt a hal farka és egy másiknál barnás csíkokat láttál nagy a valószínűsége, hogy az általad említett úszórothadásról van szó, ez az egész akvárium kezelését igényli és nem sok jóval kecsegtet ebben az állapotban. Ne csak gyógyszert tolj nekik, hanem a megelőzésre irányuló javaslatokat is tartsd be. Valamint a kezelés utáni időszakban a megsemmisült bontóbaktériumok miatt gyakoribb kis mértékű vízcserék kellenek, min 3-hétig. Célirányosabb választ nem tudok adni ennyi infó alapján.
2020. okt. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 medvemorzsa ***** válasza:
Igen, itt valószínűsíthetően komoly tartási, vízminőségi problémák lehetnek.
2020. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!