Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla rendelés postán....

Garnéla rendelés postán. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Csigafarmról szeretnék garnélákat rendelni, nagyon jókat hallottam róla. Sajnos az oda-vissza út elég lehetetlen, így maradna a posta. A környéken (falu) nincs nagyon olyan állatkereskedés ami árulnak garnélát, ami igen, nos, ott csoda hogy életben van bármi is. Kibírják azt a kb egy napos kiszállítást? Vagy inkább engedjem el a dolgot? Van valakinek tapasztalata?

2020. okt. 15. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Élő állatot tilos postával szállítani, ez benne van a posta szabályzatában is.

Plusz egy normális webshop sem postáz állatot.

2020. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy nalunk hogy is van az elo allat rendeles, de egyebkent kulfoldon ez bevett szokas (sajnos). Az a baj, hogy lutri, vagy tuleli, vagy nem, en biztosan nem rendelnek. Oke, hogy a faluban nincsen lehetoseg venni,de nincs 20-30 kilometeres korzetben egy varos se? Az busszal sem tavolsag, kocsival meg vegkepp.
2020. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy túléli. Nekem eddig csak bogarakat postáztak, de azoknak volt levegőzni nyílás vágva.

A garnéla szerintem nem maradna meg.

2020. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy tudom, hogy csak gerinces állatokat tilos postázni, többit (csiga, bogarak, garnéla) lehet. De akkor nem kockáztatok, megpróbálok valami más megoldást találni. :)
2020. okt. 15. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Rosszul tudod, a szabályzatban ÉLŐ ÁLLAT megfogalmazás van (nem bontja gerinces és gerinctelenre). Van néhány kivétel pl: muslincák, méhek stb., de ezeket is csak intézmények küldhetik megeggyezés alapján.

Pontosabban itt a szabályzat ezen része:


"8. Élő és élettelen állatok, állati testből származó nem fertőző váladékok és anyagok


A levél és postacsomag küldemények nem tartalmazhatnak élő vagy élettelen állatokat, állati

testből származó váladékokat és anyagokat (pl.: ürüléket), kivéve: az értéknyilvánítás nélküli

levélküldeményekben, illetve postacsomagokban küldhető méhek, tücskök, piócák és

selyemhernyók, valamint a kártékony rovarok élősködői és pusztítói, melyek e rovarok

vizsgálatára szolgálnak és amelyeket hivatalosan elismert intézetek küldenek egymásnak. A

Drosophila törzsek (muslicák) orvosbiológiai kutatások céljából a hivatalosan elismert

intézmények közötti forgalomban, levélküldeményben (kivéve az értéknyilvánítás

többletszolgáltatással feladott küldemény) feladhatók.

Élettelen kullancsokat az esetleges kórokozóval történő fertőzöttség vizsgálatát elvégző

laboratóriumoknak címezve lehet levélküldeményként postára adni az erre rendszeresített

csomagolásban.

Méh és tücsök tartalmú garantált kézbesítési idejű küldeményt a postával kötött külön írásba

foglalt szerződésben foglalt feltételeknek megfelelően, a külön írásba foglalt szerződésben

kijelölt postai szolgáltatóhelyeken lehet feladni."

2020. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még, de én a Csigafarm oldalán nem látom, hogy postával szállítanának, futárt lehet választani. Élő állatot még nem rendeltem tőlük, más terméket igen, és futár szállított, nem a posta.

Élő állat, növény rendelése esetén esetén ez választható: "Futárral (Élő állat, növény. Speciális csomagolás. Thermo doboz+Heat pack. 24 órán belül) - 1 800 Ft"

2021. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem garnélát hanem süncsigát rendeltem a csigafarmról. Nagyon gondosan volt becsomagolva. Semmi bajuk nem volt az út alatt.
2021. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!