Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A mopani vasfával mit lehet...

Ilzo954 kérdése:

A mopani vasfával mit lehet kezdeni, hogy ne színezze a vizet?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A vasfa színezi a vizet, még évek múltán is.
2020. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tégy purigent a szűrőbe, másnapra eltűnik a szín.
2020. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A fával semmit, a purigen jó lehet. (#1 és #2 nyomán)

Gyönyörűek egyébként a kristálytiszta vizű akváriumok, főleg ha erős fénnyel megvilágított növényes, vagy afrikai sügeres. Viszont a halaknak, mint például a dél-amerikai halaknak is biztonságérzetet ad a "színes víz".

2020. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Én már láttam olyan növényes aksit amit eredetileg kristálytiszta vizünek terveztek de aztán kapott egy enyhébb árnyalatú “black water” külsőt. Baromi jól tud kinézni, szerintem teljesen más hangulatú egy ilyen akva mint egy teljesen tiszta vizű. Valahogy van egy “természetesebb” hatása ha nem olyan tiszta a víz ,hogy nem is látszik (persze ez az akva stílusától is függ). Sok hal szereti is, főleg dél amerikai és esetleg ázsiai vonalon gyakori.
2020. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen halaid vannak? Pl. A neonhal vagy egyéb dél amerikai hal kifejezetten szereti. Nekem pl. A neonok stresszesebbek voltak mikor kristálytiszta volt a víz.

De én direkt adagoltam hozzá tőzegkivonatot.

2020. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyelőre Guppik vannak 100 literes aksiban, de le lesznek cserélve, még nem tudom milyenre.
2020. okt. 16. 08:45
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én nem tennék vele semmit de ha téged zavar akkor tedd egy hétre citromsavas vízbe, az kiszőkíti mint a teafüvet a citrom. Igen a purigen és az aktív szén is hatásos én is kedvelem bár nem kifejezetten e célból használom.
2020. okt. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, benne marad.
2020. okt. 17. 08:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!