Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől van föld szaga az...

Mitől van föld szaga az akvárium vizének?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja indítottam, 45x45x45-ös kocka. Először semleges szaga volt neki, mostanában ahoz tudnám hasonlítani, mint a vizes föld, vagy agyag. Ez normális? Vízcsere után is ilyen.

12db zebradánió és 10 pandaharcsa lakik benne, meg kaptam némi gazt, úgy benőtte az akváriumot mint a dzsungel:)

Amúgy jól vannak a halak, csak nem tudom, hogy normális e a föld szag?!



2020. okt. 15. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eső után a földnek sajátos szaga van, amit valamilyen talajlakó mikroorganizmus okoz (nézz utána, ha jobban érdekel). Feltehetően az akvárium vizében is elszaporodhat, mint ahogy egyébként minden természetes víz mellett lehet érezni egy sajátos "víz" szagot (erre a kutyák különösen érzékenyek).
2020. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első kommentjéhez hozzáfűzném hogy azt petrichornak hívják.
2020. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a szűrőben lévő szivacsnak is ilyen a szaga(szerintem ettől ilyen a víz is)
2020. okt. 15. 20:40
 4/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva: attól van "ázott föld" szaga (vagyis szerintem illata) az akváriumnak, hogy mindent jól csinálsz. Az akváriumnak ilyen illata kell, hogy legyen. Egyesek egyébként "eső utáni erdő"-illatak is nevezik.
2020. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az meghatározó lehet, hogy ez az illat kellemetlen v csak jellegzetes. Kellemetlen szaga nem lehet a víznek de a szűrőben koncentrálódó kissé kellemetlen szag simán belefér egy jól működő rendszerbe. Ha nem kellemetlen de azért átható a szag gyakoribb vízcserék kellenének, esetleg intenzívebb szűrés, esőztetés. Szagoltasd meg másokkal is, mert sokszor csak mi vagyunk érzékenyebbek, egyébként én is érzem akár a vadászkutyák.:D Ha nem büdös de téged mégis zavar, a fentieken túl egy zacskó aktívszenet is belógathatsz időnként én is használom. Ez az átka az érzékeny szaglásnak, ami másnak kellemes az nekem zavaróan tömény.:D
2020. okt. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem kellemetlen a szag, legalábbis számomra. Amúgy van külső és belső szűrés is+esőztető mozgatja a vízfelszínt. Heti 20 liter vizet cserélek, az aljzatot ha levonom kb. 80 liter vizem van. Igazából csak az érdekelt volna, hogy másnak is föld szagú e.

Érdekességképp leírom, hogy a legutóbbi vízcsere szénnel átszűrt esővízzel történt, és az esővíznek is hasonló illata volt.

2020. okt. 17. 09:20
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Ez teljesen normális és igen ilyen illata van egy jól karbantartott akváriumnak. Más: Ha esővizet használsz gondolom tisztában vagy a begyűjtés módjával nem is ezzel kapcsolatban akarok írni. A tisztításához viszont adnék néhány tanácsot ha érdekelne.
2020. okt. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7-es igen mindenképp érdekelne!

Eddig aktivszenes belső szűrőt használtam.

2020. okt. 18. 08:02
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
50%
Az úgy jó is, csak kellene hozzá keverni vízkezelőt is pl S aquatant. Hosszabb tárolásra sötét üvegedény v, esetleg víz tárolására alkalmas fahordó. Lényeges dolog, hogy napfény ne érje és lehetőleg hűvös helyen legyen. Nagyobb mennyiségnél 50-100-150 liternél már érdemes folyamatosan mozgatni a vizet az-az kellene egy erre a célra használatos szűrő az említett aktívszén töltettel, de megteszi az alaposan átmosott faszén is egy nagyobbacska hálóban. Az is elég ha légpumpával mozgatod a vizet. A tároló edény zárható legyen kis szellőzőréssel. 50-literenként érdemes egy fél kávéskanálnyi gyógyszertári, v borászati csersavport is belekeverni . Én annak idején egy tölgyfa boroshordót használtam de azt nem tudom, hogyan kell a hordót alkalmassá tenni víztárolásra, ezt nagyapám csinálta aki többek között borász is volt. Nyilván a hordót csak mint lehetséges megoldást hoztam fel, bármi jó ami elég nagy és alkalmas ivóvíz tárolására.
2020. okt. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!