Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kemény csapvízben ( budapest)...

Kemény csapvízben ( budapest) milyen halat lehet tartani? 160l

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok, ozmó készülékem nincs. Ugyan tervezek venni, de a nagyhoz nem szeretném használni, mert az sok macera lenne.

Milyen halakat tarthatok így egyáltalán? Ahogy nézem kb. semmit Dél-amerikából vagy Ázsiából, a nano halak meg végképp off.


160 literes az akváriumom, a vizem kb 20 nk


Elevenszülőket nem szeretnék, nem tetszenek. Ötletek?


2020. okt. 16. 08:29
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Mondtam volna az elevenszülőket, de azt írod nem tetszenek. Akkor szerintem afrikai sügérek lesznek jók. Igaz a legtöbbjüknek kicsi 160 liter de olyan apróságoknak mint mondjuk a sokcsíkú csigasügér vagy más kisebb sügérnek megfelelő. Nem vagyok nagy sügéres de azt tudom ,hogy az ilyen akváriumokban nem nagyon van növényzet, max nagyobb anubiasok, hólyagos vizikelyhek, valisneria és hasonlók jöhetnek. Főleg sziklás és homokos zónák vannak. Mivel alig van vagy nincs növény de hal az bőven ezért extra erős szűrés kell. Könnyen lehet ,hogy egy akkora szűrő ami elvisz egy nem túltelepített halas-növényest az ide kevés lesz.
2020. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kolibrihal tökéletes választás. Jól bírják a kemény vizet, illetve a szobahőmérsékletű víz is tökéletesen megfelel nekik. Rajban érzik jól magukat.

[link]

2020. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Hát igen, így nem sok választásod maradt. 20 NK egyébként még nem olyan borzasztó sok, hogy ne érné meg vele pepecselni. Első alkalommal kell nagyobb mennyiségű ró vizet felhasználni, aztán már csak a cserevizet kell bekeverni. A cserék pedig az egyensúly beálltával csökkenthető 7-10 naponkénti egy cserére is.


Kalász halak között is van egy-két hal, ami megfelelhet, de neki jó szűrés és oxigén dús vízre van szükségük. Pl. a

[link]

nagyon szép kis mutatós hal.

2020. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A sügereket eddig nem is néztem, nagyon szép halak vannak! Sajnos szinte mindnek kicsi az akváriumom! :/
2020. okt. 16. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon kényes lágyvizes halak, de sokuk aránylag jól bírja a keményebb vizet is. Ikrázni nem fognak, vagy ha igen (sima neon még kemény vízben is leikrázik ) akkor nem fognak kikelni, szóval a szaporításhoz nem jó, de tartani minden további nélkül lehet.

Pl gyakoribb pontylazac féléket, mint egy neon, serpa, fantom, vagy Ázsiából dániók, márnák (pl szumátrai) ezeket évtizedek óta 99%-ban csapvízben tartja mindenki. Mármint Magyarországon.


És ha az élettartamukat nézzük, ezeknek az elterjedtebb halaknak, amik kicsit jobban tolerálják a keménységet, nem igazán alacsonyabb, mint ha lágyvízben tartanád őket.

Ha a többi vízparaméter jó , (elsősorban nitrogén vegyületek mennyiségére gondolok) jó az étrendjük, és alapvetően stresszmentes környezet van nekik kialakítva, simán elérik a várható élettartamukat.

2020. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát akkor nézegesd még, mert akadnak ide való sügérek is bőven.:D A csigasügérek aprók ugyan de kolóniákban élnek ezért őket is érdemes megnézni. Fehér kvarchomok, mohával benőtt sziklák, szép csigaházak és némi lebegő növényzet (pl tüskéshínár, májmoha) mellett egy csoda szép biotóp jellegű akváriumod lehet, arról nem is beszélve, hogy tökéletes a 20nk-s csapi vized a tartásukhoz, csak pihentetni kell kicsit. Persze ez csak egy lehetőség a sok közül. Bármilyen halat választasz én biztatnálak a biotóp jelleg megtartására egy 160-literes akváriumnál már nagyon jól kihangsúlyozható az adott környezet jellegzetessége.
2020. okt. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!