Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen magas lehet egy betta...

Milyen magas lehet egy betta akváriuma?

Figyelt kérdés
Kb. 100x50cm alapterületű akváriumra gondoltam. Úgy tudom a betták a sekély vizeket szeretik. Mekkora lehet a maximum magasság?
2020. okt. 17. 13:46
 1/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
35%
Valaki bizonyára kijavít majd, de én úgy gondolom, hogy a kereskedésben kapható példanyoknál nem szempont biztosítani a "sekély" vízoszlopot. De mivel a vízfelszínre jár levegőért, azért számít a magasság is. Bár leírásban még nem tapasztaltam erre vonatkozó adatot, attól lehet, hogy valahol le van ez írva szépen. Én a bettámat, ha lenne 30 cm-nél nem alacsonyabb, de 50 cm-nél nem magasabb üvegben tartanám. A 100x50-es alapterület egyébként hatalmas egyetlen bettának, egy 30-as magassággal az már 250 liter, tehát akár háremben is tarthatnád törpecorykkal és csigákkal.
2020. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azóta találtam egy olyan adatot, hogy legyen hosszabb, mint amilyen magas, hogy feltudjon átlósan úszni a felszínre. Szerintem megpróbálom az 50cm-ert vastag talajjal.

Más halaktól tartok kicsit. Úgy olvastam, hogy a betták nem szeretik a társaságot, csak megtűrik. Kezdő vagyok és nem akarok semmit elrontani.

A mérettel kapcsolatban, van egy asztalom, amelyik pontosan 50cmx100cm felületű, így gondoltam azt rááldozom a célra.

2020. okt. 17. 19:18
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Egyetértek Törpével, kb 30-50 cm közti magasság a normális. Magasabbat nincs értelme mármint bettánál, alacsonyabbnak lenne de azt is minek ? Legalább 20 centi víz kellene legyen. Ha ehez hozzáadunk ~5 cm talajt s még pár centit ami felül van (mert hát nem töltjük csurig az akvát) akkor máris ott van ~30 centis üveg.


Viszont az most fontosabb ,hogy milyen asztal ? Mert egy 100x50x30-as akvárium is már 150 liter, ami nagyon nehéz, 50 cm magassággal már 250 liter ami mégnehezebb (gondolj csak arra ,hogy üresen az akva is nehéz, hát még benne 100-200+ liter víz aminek literje 1 kiló, s még az aljzat sehol...). Csak esetleg akkor rakd arra az asztalra ha annak teteje vastag bútorlap, a lábai zártszelvényből vannak s szintezhetőek valamint középtájt is van lába. Illetve a lábak közt is van merevítés zártszelvényből. De egy átlagos asztal nem fogja elbírni, nem erre lettek tervezve.

2020. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy asztalod?

Hát nekem is van egy "asztalom" egy ekkora akvárium alatt, van benne vagy 150 kiló, (mármint az asztalban) annyi anyag van benne. Nagyjából 4-szer olyan erős mint egy átlag asztal.

2020. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Amúgy a más halaktól való félelmed igaz nem alaptalan de ekkora akvánál nem hiszem ,hogy félned kéne. Ekkorába már vízközt úszó fajokkal is próbálkozhatsz (már amelyik bízja a 27-28 fokos vizet és nem agresszív) nem csak talajlakókkal.
2020. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, rükvercbe kéne rakni egy kicsit ezt a történetet, mert ebből a lendületből nagy mellényúlás lehet.

Alapból úgy indultál neki, hogy az asztalhoz igazítod az akváriumot.

Hát, egy 240 liter körüli projektnél ez kb olyan mint gombhoz venni a kabátot. Ha bettát akarsz tartani, vegyél egy 54-es aksit. Talán annyit az asztal is kibír. Mármint hosszútávon.

(Nem az a lényege, hogy ne roskadjon össze, hanem hogy kibírjon mondjuk 5 évet folyamatos terhelés mellett, deformáció nélkül!)

2020. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor inkább veszek egy akváriumszekrényt és kidobom végre ezt az asztalt. Köszönöm a korrekciót, egyenlőre még kicsit sötét nekem ez a terület.
2020. okt. 17. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Azzal mindenképpen fényévnyi előnyöd van az átlag kezdőkhöz képest, hogy legalább előre kérdezel. :) Meg nem a boltban kérdezel!

Az itteni problémáknak legalább a 2/3-a abból van, hogy akkor kérdeznek, mikor már megvan a baj. Meg abból, hogy a "boltos azt mondta". :)

2020. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mire kaptam ezt a nagy lepontozást, talán arra, hogy elírtam a 250-et?


Az asztal valóban nem mindegy, hogy milyen, és mint mondottam, ekkora hely hatalmas egy bettának.

Az mindenképpen jó, hogy előre gondolkozol, de mindenképpen először az akva méretét és helyét kell tisztába tenni, ha már biztos hogy bettát szeretnél. Ha esetleg szeretnél mellé társaságot, akkor is egy 70 liter körüli akvában gondolkoznék a helyedben.

2020. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!