Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tegnap este cseréltem ki az...

A tegnap este cseréltem ki az arany halaim vizet az akváriumbol.4 darab van belőlük.30l az akvárium és tettem bele algairtoszert amennyit írt az üvegen.A tegnap este még jól voltak de ma reggel kettő felfordult de még élnek.Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Levegőztető van nekik?

Klóros volt a víz?

30 liter nagyon pici az aranyhalaknak

2020. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég... 30 literben 4 aranyhal...

Gondolom, a "vízcsere" nálad azt jelenti, hogy felnyomtad csapivízzel az egészet.


Tanács? A 2 egészségest vidd be az első kereskedésbe, ha pedig ott vagy, vegyél egy akvarisztikával kapcsolatos könyvet!

2020. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Hamarosan mindegyik arany halad elpusztuk, ugyanis kínzód őket. 30 literes akváriumba 1 aranyhal sem fér el. Amit te csinálsz az állatkínzásnak nevezik.

Minimum 100 literes akvárium kell neki. 4 aranyhalnak inkább 300-400 literes. Ha értenél az aranyhalakhoz akkor azt is tudnád, hogy hidegvízi állatok, és megfelelő körülmények között lehettartani.

Mi a teendő most? Vagy szerezz be minimum 200 literes akváriumot vagy gyorsan ajándékozd el a halakat olyan helyre, ahol élni is tudnak.

Csak, hogy érzéled, hogy élnek most a halaid, Képzeld el, hogy a szüleid születésedtől kezdve egy kis kamrába zárnának téged. Annyi a mozgástered amekkora a kamra. Szerinted te boldog lennél? Mert nagyjából ezt csinálod a halaiddal.

2020. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
30 liter? Ugye elírtad, és 300? De még úgy is kicsi négy halnak, a megmaradt kettőnek viszont elég.
2020. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
A megmaradt kettőnek sem elég! Minimum 150-200,de inkább 300literbe vagy kerti tóba való halak!
2020. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt írtam, hogy a 300 a megmaradt kettőnek elég...
2020. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kereskedésbe inkább ne vidd. Ott sem tartják Őket különb módon...
2020. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már sokan leírták, 30l max. egy kis bettának elég. A vízcserénél meg sosem szabad az egészet kicserélni. Már az akvárium felállításánál is várni kell két hetet, amíg állandósulnak a baktériumok, beáll a ph-érték, stb. Ezután egyszerre max. 30%-os vízcserét csinálhatsz.
2020. okt. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
87%

Én meg már szinte azt hittem ,hogy kinőttünk az ilyen “látáztatóban aranyhal” kérdésekből. Igaz, a bólétálas se volt olyan rég. Mindegy, a többiek már leírtád. Azért pusztulnak el mert rosszak a körülmények (aminek csak az egyik összetevője a túl kicsi akvárium). A meglévő kettőt ajándékozd el valakinek aki ért is hozza. Utána ha tényleg akarsz normálisan akvarizálni akkor abban szívesen segítünk, kezdve ezekkel: [link] , [link] , [link] , [link]

Ha nekünk nem hiszel akkor csak pillants rá az aranyhalnál az ajánlott akváriumméretre. Utána olvass el minden cikket amit csak találsz ezeken az oldalakon, majd úgy fél év múlva ha már nagyjából tudod mi merre s van egy elképzelésed akkor segítünk.

2020. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#9 “látáztatóban”


Úgy értem “lábáztatóban”.

2020. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!