Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell az akváriumba külön...

Kell az akváriumba külön levegőztető/légpumpa is?

Figyelt kérdés
Ha a szűrőhöz levegőztető is van, akkor szükséges hozzá venni még légpumpát is, vagy elég önmagában az a levegőztető, ami a szűrőhöz van?

2020. okt. 20. 15:37
1 2
 1/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Még az sem feltétlen szükséges ami a szűrőhöz van. Elég ha úgy állítod a szűrőt ,hogy fodrozza a vízfelszínt (pl: víz alá nyomott esőztető cső kissé felfele álló lyukakkal), az elég gázcserének. A bubiztatás is ugyan ezt csinálja: megtöri és mozgatja a vízfelszínt.

Esetleg akkor tudnál plusz oxigént nyomni a vízbe ha színtiszta O2 palacskból sok-sok nagyon apró buborékot lassan kavargatva porlasztanál be, lásd: ugyan ez csak CO2-vel high tech aksiknál. Viszont nincs túl sok hal ami ilyet igényelne, legalább is én ilyennel még nem találkoztam. Még az oxigéndús patakokból származó halaknak is általában elég az intenzív vízfodrozás.

Esetleg a nyári nagy melegek lehetnek kivételek, ilyenkor jól jön egy légpumpa+porlasztó ,hogy ne pipáljanak a halak kánikulában.

2020. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, milyen halad van - pl. a labirintkopoltyús halak felúsznak a felszínre levegőért -, illetve hogy működik-e rendesen a szűrő levegőztető funkciója. Van olyan gyártó, aki nem vállal garanciát a szűrő levegőztetőjére, hogy az megfelelően működik is. Ha olyan halakat tartasz, amiknek fontos a levegőztetés is, akkor inkább tervezz külön légpumpával is.
2020. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az esőztetés is von be oxigént az aksiba? Mert olyan szűrőt néztem, amihez jár ilyen esőztetős fej is
2020. okt. 20. 17:25
 4/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A természetben sincs semmi ami buborékokat fújna a vízbe mégis van oxigén :) Igen, a felszín fodrozásával kerül oxigén is a vízbe. Nem véletlen az sem ,hogy a boltba mikor bezacskózzák a halakat akkor hagynak helyet levegőnek is. Mint már mondtam a buborékokkal is csak megtöröd/ mozgatod a felszínt és így oldódik oxigén.
2020. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. okt. 20. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körben olyan szempontból nézegess szűrőket, hogy a hozzá ajánlott akvárium méret alsó határa (se) legyen a te aksid mérete.

A szűrőkapacitás százszor gyakoribb probléma, mint az oxigén beoldás.

2020. okt. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapja van akváriumom,külső szűrőt használok, azon ugye nincs levegőztető, esőztetővel mozgatom a vízfelszínt. De eddig még nem láttam pipálni a halakat. Esetleg más tünete is lehet az oxigénhiánynak?
2020. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahogy írták, bőven elég ha a szűrőből kiáramló víz mozgatja a felszínt. Az esőztető is csak azért ajánlott, hogy egyenletesebb legyen a víz mozgása a felszínen, ill tompítsa a sodrást az állóvizet kedvelő halak akváriumában . Én sem ismerek olyan halat amelyiknek ez ne lett volna elég. Azért nem baj ha van egy légpumpa is tartalékban mert néha jó hasznát veszi az ember, de szűrő mellé nem kell.
2020. okt. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 medvemorzsa ***** válasza:

Ha túlnépesített az akvárium, akkor a nyári harminc-akárhány foknál

szükség van levegőztetésre, ha esőztetővel megoldható, akkor viszont

gondolni kell a fedőüveg alatti légcserére, különben csak a pállott

levegőt "oldja be" újra és újra.

2020. nov. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 medvemorzsa ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy a természetes vizek hihetetlen módon alulnépesitettek, ezért példának ez nemigen állja meg a helyét.

Túlnépesített horgásztavaknál legjobban bevált módszer a szökőkút, ami porlasztásos légbefúvásnak felel meg, de jóval nagyobb hatásfokkal.

Akváriumok esetén átmeneti oxigénhiányos állapotok ellen legjobb módszer a légbefúvás.

2020. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!