Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 250 literes akváriumba...

Egy 250 literes akváriumba megfelelőek lehetnének-e az alábbi halfajok, és ha igen, akkor milyen arányban? Törpe gurámi, sziámi harcoshal(plakat), endler guppi, zebradánió

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 16:52
1 2
 1/14 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Lehet, hogy 250 liter elég ahhoz hogy mindenkinek meglegyen a saját territoriuma, mivel a gurámi és a betta is területvédő. De a vízközt úszó kis ficánkák akkor is stresszelhetik őket.

Egyébként hogy állsz vele, már elindítottad?

2020. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kicsit sok a felszín közelében levő hal. A gurámi és betta is ott mozog, a dániók is, meg a guppik is bár utóbbi kettő vízközt is szokott mozogni. Én felülre csak a gurámikat és bettákat hagynám, még ők is kicsit kérdésesek ,hogy megférnek-e egymás mellett. Utánuk raknék talajlakókat s valami vízközt úszót.

Tehát én szerintem úgy csinálnám ,hogy vagy a gurámiból vagy a bettából tartanék egy háremet a másikból csak egy példányt, attól függ melyik tetszik jobban. Esetleg ha azt látom ,hogy teljesen jól viselik egymást akkor talán a másikat is kiegészíteném háremmé. Dániók és guppik helyett talán valami mást választanék, valami olyat ami inkább vízközt mozog. De ha a guppik nagyon tetszenek akkor maradhatnak. Talajlakónak mondjuk panda páncélosokat, vagy ha kicsit “ázsiaibb” akarunk lenni akkor kisebb csíkokat.

Ezzel a nagy magyarázkodással arra akarok kilyukadni ,hogy rétegesen ajánlott elosztani a halakat. Ne legyen egy vízrétegben sok hal, főleg felül ne ha van már 2 territoriális felül mozgó halad. Illetve én egy ekkora akvát lehet inkább biotópnak csinálnék meg. Ha a gurámi és betta fix akkor adja magát egy mocsaras-lápos-tavacskás ázsiai vonal.

2020. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rojtosra csípkedték a gurámik a sziámi uszonyát, így az kapott egy 30literes kis akváriumot. Egymást is szeretik hajtani a gurámik, de a kisebb halakat nem bántják (ékfoltos razbórák).
2020. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az akvárium négy éve malawi sügeres akváriumként funkcionál, mostmár lassan kezdenek kifogyni a halak, ezért gondoltam, hogy utánuk az ázsiai vonal felé lépnék.

Az aljzatra leopárdcsíkokat gondoltam, és szerintetek a guppik, és dániók helyett miket lenne érdemes belerakni rajhalnak?

2020. okt. 23. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az ékfoltos razbórát tettem be rajnak. egyrészt ázsiai mint a gurámi, másrészt gyönyörűek rajban, harmadrészt strapabíró faj, nem kényesek. A guppik nálam pl hullottak, mit a legyek. Csak ők. Az endlerek már egy fokkal szívósabbak náluk, de azok is kényesek. Sajnos már alig van magyar tenyésztő, az olcsó ázsiai import kiszorította őket, viszont utóbbiak rettenetesen kényesek. Egyrészt a durva beltenyészet miatt, másrészt mert végig otani lágy vízben nevelkednek, itthon meg bekerülnek a keménybe. Gyönyörűek az biztos, de amikor egy boltban 200 tök egyforma hím guppi úszkál, akkor erősen el kell gondolkodni, hogy mennyire erős beltenyészetről van szó.
2020. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az ázsiai import guppikkal totál megdőlt már a "szívós és igénytelen hal" legendája. 20éve még valóban golyóállóak voltak a hazai tenyésztett guppik. Ma az import miatt az egyik legkényesebb fajjá váltak.
2020. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudtok még esetleg lehetséges fajokat mondani mondani?

Azért kérdezek ilyen sokat, mert a múltkori akváriumomat a díszhalárus tanácsa alapján rendeztem be, de később utánaolvasva rájöttem, hogy az milyen rossz volt úgy...

2020. okt. 23. 13:33
 8/14 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Mi az, ami biztos? A leopárd csík és a gurámi-hárem?


Hogy néz ki most az akva? Gondolom az aljzat homok, kevés a növény. Milyen a szűrés és a világítás?

Az új halak betelepítése előtt én jócskán növényesítenék, esetleg az aljzatot is lecserélném.

2020. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egy Eheim 1200 liter/órás, és egy Oase 1100 liter/órás külső szűrő, a világítás pedig Eheim powerLed fehér, kék, és piros fénycsőrendszer

Természetesen le lesz engedve az akvárium, új befolyócsövek a szűrőkhöz, új szűrőanyag, új aljzat, minden kicserélve, és újraindítva az egész akvárium

És be is lesz növényesítve, bár még a növényeket se tudom

2020. okt. 23. 20:18
 10/14 A kérdező kommentje:
A gurámk, és betták,meg a csíkok biztosak,mert ha baj lenne, még mindíg van 2 másik akvárium, ahova külön lehet rakni őket
2020. okt. 23. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!