Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék ecsetalga ellen?

Mit tehetnék ecsetalga ellen?

Figyelt kérdés

Az akvaroum paraméterei:

98 liter bruttó

Tetra ex 800 plus szűrő 1-1 liter siporaxszal és matrixszal +aquael fan 2 plus.

Ody 2x24 W t5 világítás jócskán megemelve.

Gh 7 kh 4

Napi 3 csepp seachem flurish táp + rataj co2 vital 1 ml.

Halak:

10 galaxy razbora

11 espei

5 tauterndina ocellicauda

Növények:

Rotala

Anubias 5 fajta

Microsorum 2 fajta

Cryptok

Hm

Heti 25 liter vizcsere. Már 2x restartoltam az ecsetalga miatt, de folyton visszajön.



2020. okt. 22. 18:47
1 2
 11/19 Salx Narval ***** válasza:
Ha még nincs sok talán célravezetőbb lenne egy nyesegetés, alapos talajporszívózás, részleges vízcsere és folyékony szénnel való közvetlen kezelés. Ha egy héten belül nem szőkül ki akkor is ráérsz az algairtót bevetni. Az amanok általában jól, vagyis jobban viselik a vegyszereket a többi garnélánál de ha megoldható vedd ki őket, v fél adaggal kezeld az akváriumot. Ha végeztél a kúrával, egy ideig heti két alkalommal csinálj kisebb vízcseréket.
2020. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az a baj az algaírtókkal, hogy fotoszintézis gátló vegyszert tartalmaz általában, ami hatásos algák ellen, de a növények se fogják csipázni. Esetleg 3%-os hidrogén peroxiddal próbalkozhatsz, 5m/10liter vízhez,ha nincs jávai mohád, akkor nem lesz baj. De ha kiveszed a növényeket/dekorokat, úgy is kezelheted vele őket. Az erős áramlást us szeretik, ugy tapasztaltam, hogy ha nem éri közvetlen sodrás a növényeket, akkor kevésbé algásodnak. Ezt pl. Lily pipe-al érheted el.
2020. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vajon a rövid idejű szárazra kerülést a növények vagy az algák bírják jobban?
2020. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Salx Narval ***** válasza:
Az algák többsége kevésbé tűri a teljes fényhiányt és a szárazságot mint a növények de sajna az ecsetalga majdnem ugyanolyan jól bírja sőt a moháknál és hínárféléknél még kicsit jobban is. Igen a Hyperol is letolja de a bontóbaktériumok lenullázásával is számolni kell a használatát követően. A mohát carbózás,algairtóés hyperol használatakor is célszerű kivenni, mármint ha lehet.
2020. okt. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A hidrogén peroxidot is érdemes fecskendővel, lokálisan adagolni, a lehető legkevesebbet, és kikapcsolni közben a szűrést egy fél órára, így nem nullázza le a biológiai szűrést.Algaírtót csak végső esetben érdemes kipróbálni, van amelyik nem vegyszeres, hanem biológiai módon akadályozza az alga növekedését, asszem az algexit lesz az.
2020. okt. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amúgy az ecsetalga nem nagyon birja a carbot-t se, pár nap alatt elvörösödik, de sajnos nem úszod meg a fizikai eltávolítást. Szerencsére nálam csak a dekorokon jött ki, meg egy kevés a szűrő befolyónál.
2020. okt. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint szerencsére, de nem volt algairto az üzletben, más fajta növénytáp sem. Arra gondoltam, hogy inkább nem is adok tapot, ugyse igenyesek a növények. Mennyire működőképes ötlet? Csak a folyékony co2 megy.
2020. okt. 24. 16:27
 18/19 Salx Narval ***** válasza:
A növényeknek szükségük lenne nálad foszfátmentes mikro tápra, némelyiknek gyökértápra is (pl tőzegtabletta) és káliumra, a folyékony Co2 mellé. A jelenlegi tápodban ha jól néztem nincs kálium viszont kalciumot és magnéziumot jócskán tartalmaz, erre csak akkor van szükség ha nagyon lágy a víz. Az ecsetalga jól hasznosítja a kalcium és magnézium felesleget szinte levakarhatatlan vázat épít magának belőle. Én ezért nem a tápozás beszüntetését tanácsolnám hanem a leváltását egy a fentiekben említett tápozásra.
2020. okt. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak hogy nálunk lockdown van, szóval nem tudom van e házhoz szállítás, ha nincs, akkor sajna nemnagyon tudok menni üzletbe venni új tápot. 😕
2020. okt. 25. 02:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!