Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kaját vegyek a halaimnak?

Milyen kaját vegyek a halaimnak?

Figyelt kérdés
Neonhalak és panda páncélosharcsák vannak. Lemezes tápot, tablettát, meg szárított tubifexet kapnak, de a neonok kiköpködik. A pandák ak elég, ami lehullik a talajra?

2020. okt. 23. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
állatkereskedésben nem adnak infót?
2020. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fagyasztott sórákot,szúnyoglárvák,apró krile, mysis,vizibolha,muslica, stb. Legjobb több félét venni v a Aquapet vegyes csomagját. A fagyasztott és sajtreszelővel lereszelt szárnyas és borjúszívet is szeretik. A fagyasztott kaját ki kell olvasztani és egy kis szűrőben vízsugár alatt alaposan át kellene mosni főleg a vörös szúnyoglárvát és a tugifexet de a többit sem árt. A vegyes fagyasztott kaja legyen a fő táplálékuk, szárazat csak kiegészítőként adj. Én kézből etetek, ami azt jelenti, hogy apránként adagolom a kaját, így elkerülhető, hogy valamelyik halnak ne jusson étel. A harcsák felszedik a maradékot de este villanyoltás után őket külön megetetem, nappali etetéskor velük nem számolok.
2020. okt. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha maradt még a szárított tubifexedből akkor jól áztasd be, mosd át és úgy próbálkozz vele, a lemezest ne erőltesd ha nem kell nekik. Ja és szárított tubit se vegyél többet ha ezt feletetted, inkább valami apróbb szemű jó minőségű granulátumot adj de csak kiegészítő eleségnek a fagyik mellett.
2020. okt. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néhány megjegyzés kiegészítésképp:


Én nagyon szeretnék látni egy leírást az akváriumodról (mekkora, milyen szűrés, mióta van, ha új, hogyan indítottad, hogyan tartod karban, pontosan mennyi van a halfajokból, hány fokos a víz, milyen növényekkel, dekorral stb.) Nem megfelelő tartási körülmények és stressz miatt is lejöhetnek a halak a kajáról. Szeretném tudni, hogy nálad minden rendben van és nem ez okozza az alapbajt.


Természetesen a panda páncélosharcsáknak is szükségük van a saját, fajuknak megfelelő eledelre.


Mind a neonhalaid, mind a panda cory-k, erősen rovarevő felé hajló mindenevők. Ennek fényében az elsődleges eledelük mirelit izébigyó legyen, de néha meg lehet kínálni őket vegyszermentes, sima vízben főtt / forrázott zöldségfélével is pl. a forrázott spenót általában népszerű.


Nálunk TropyCarry márkájú mirelitet lehet kapni, azzal sincs nagyobb gond, náluk kétféle vegyes válogatást lehet kapni: tercet (fehér-fekete-vörös szúnyoglárva), hatos tropikál (a háromféle szúnyoglárva, kiegészítve még artemiával meg jó ég tudja mivel).


A neonhalak, ha jól emlékszem, a vízoszlop közepén-alján szeretnek enni, tehát ehhez kellene igazodni az eledelüknek is. Ilyen szempontból a mirelit szintén menő, mert lassan süllyed. De bolti, száraz eledelekből is lehet pici, lassan süllyedőt választani.


Bolti eledelek: nem mindegyik egyenlő, nem véletlenül írtam márkát, típust a kérdéshez. Ha nem vigyázol, nem olvasod el és értelmezed az összetevőket simán gabona alapú, vágóhídi maradékos emészthetetlen vacakkal tömheted a halaidat (pont, mint kutyák-macskás esetében a whiskas, friskies, darling & társai + a gyanúsan olcsó noname eledelek). A száraz eledelek valamennyi fillert (rizs, gabona) mindig is tartalmaznak, mert az fogja össze a kaját, de a mennyiségére illene figyelni. A kevésbé szar eledelek hallisztet, puhatestűeket, rákféléket tartalmaznak, a legjobbak már (vízi) rovarokból fedezik a fehérjetartalom nagy részét. Ennek fényében érdemes elolvasni a jelenleg használt tápok, tablettát összetételét és attól függően, hogy mennyire vacak, cserélni.

2020. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

80x30x35-ös akvárium, kb. 80liter

12db neonhal

8db panda harcsa

Szűrés: tetra ex 600plus külső és egy eheim pickup 60 belső, esőztetve.

Növények: ambúlia, valizneria, anubias nana, hm, vizicsillag

Világítás 2x24watt led 6500K+8000K

Aljzat sima mosott folyami homok, és apró 2-3mm-es kavics, táptablettával a növényeknek.

3 hónapja van meg, természetesen halak nélkül indítottam, 2 hét után kerültek bele a neonok, 4. Héten a pandák. Greenaqua micro és macro tápot kap, napi 1.5-1.5ml , carbo napi 2ml. Asszem ennyi.

Közben kipróbáltam, beáztattam a tubifex kockát, így megkajálták, ami lehullott azt meg ették a pandák.

2020. okt. 24. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!