Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halamnak?

Mi baja lehet a halamnak?

Figyelt kérdés
Egy ékfoltos razbóra az alany. Pár napja egy helyben úszik, nem eszik egy falatot se, kissé sovány, némileg fakóbb, mint a többi, és.szapora a légzése. A többi.halnak nincs baja. Érdemes elkülöníteni? Van rá esély , hogy meggyógyul?

2020. okt. 24. 09:32
 1/8 Skid05 ***** válasza:
100%
Írni kellene a tartási körülményekről mert ez így nagyon kevés.
2020. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

120 literes akvárium, 12 db ékfoltos razbóra, és 3 gyöngy gurámi. Atman cf800 szűrő, szivacs és sera siporax van benne. Kb. Negyed rész vîzcsere 5-6 naponta.

Sera aquatannal kezelt eső és csapviz keveréket használok. Valisneria és tüskéshínár hátul középen anubias. Lemezes táppal és fagyasztott kajával etetem őket, felváltva.

2020. okt. 25. 07:45
 3/8 Skid05 ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nitrifikációs eredetű problémát nem látok. A hőfok az ami lemaradt a felsorolásból. Illetve bármi extra esemény a közelmúltból (betelepítés - akár növény akár hal, hosszabb áramszünet fűtő/szűrő nélkül etc). Mennyi idős az állat, mióta van nálad? Az esővizet csak előkészítővel kezeled, szenes szűrést nem kap? Honnan gyűjtöd egyébként?
2020. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

27 fokra van állítva a fűtő, a hőmérő szerint 25-26. 3 hónapja vannak meg a halak. 3 hete telepítettem a valisneriát, amugy nem történt semmi szokatlan, nem volt áramszünet. Természetesen szűrve van aktívszénnel az esővíz.

A tetőről ami lejön azt gyűjtöm, úgy hogy eleje, ami koszosabb lehet, az kuka.

2020. okt. 25. 11:20
 5/8 Skid05 ***** válasza:
100%

Nem tudom a vallisneria milyen forrásból jött, de a "szaküzletek" polcairól akár néhány növénnyel is bekerülhet valami mert ott minden és mindenki ömlesztve van és a halak immunrendszere is folyamatosan romlik a stressz miatt.

Éppen ezért egy elkülönítést nekem megérne a dolog. Nagy reményeket azért nem fűznék hozzá, a 'nem eszikkel' kezdődő sztorik nem szoktak jó véget érni. Ha külsőleges látható jele lenne (gomba, parazita), akkor tisztább lenne a kép, de így kb egy-két parakill próba elkülönítve + fohász, hátha.

2020. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy olyan mint, ha nem bírná fent tartani magát, eléggé ferdén úszik, mint ha faroknehéz lenne.
2020. okt. 25. 12:23
 7/8 Skid05 ***** válasza:
100%
Esélyes, hogy úszóhólyag probléma, ami lehet bakteriális eredetű, tehát az elkülönítés abszolút indokolt. Az állományt pedig alaposan figyeld, hogy időben tudj lépni ha terjedne. A kérdéses jószágnál ha képtelen lenyelni a kaját az eutanázia napokon belül megfontolandó.
2020. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 medvemorzsa ***** válasza:
Ezt az esővizes dolgot sürgősen felejtsd el. Az esővíz már eleve szennyezett a légkörből felvett anyagokkal, ami a tetőről lejön, az tovább szennyeződik az ereszcsatornából származó mérgező fémsókkal.
2020. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!