Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigákra mit ajánlanátok? Csi...

Csigákra mit ajánlanátok? Csiga evő csigát vagy halat?

Figyelt kérdés

Mert sokat kiszedünk de ígyis marad sok csiga tojás és apró csiga az akváriumban.

Aztán persze salátáznak a levelekből.

Melyik lenne jobb0 hal vagy a csiga?

Az akvárium 50literes, növények, garnélák és neonkák vannak benne.

Köszönöm a válaszokat! 😉


2020. nov. 6. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát amennyire én tudom, a csigák csak az elhalt növényi részeket eszik meg, az egészséges növényeket nem bántják. Plusz ami megmarad halkajából. Valószínű azért tudtak ilyen szépen elszaporodni nálad, mert túletetsz/sok a bomlásterméked amiket ők csemegének tekintenek. Próbálj ezen változtatni, és addig is manuálisan likvidáld a csigákat. A számukra elérhető táplálék korlátozza a szaporodásukat! A helena csigát meg ne úgy képzeld el hogy akkor most veszel belőle kettőt hármat és akkor egy két nap alatt megeszi az összes csigád. Néha néha befal egyet de ennyi!
2020. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt javaslom, hogy darabonként szedegesd ki őket. Vegyél egy hosszú csipeszt.
2020. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem fogsz tudni mit csinálni velük,hacsak nem indítod újra az akváriumot.(ha teljesen leakarsz velük számolni). Kézzel hiába szedegeted, mert mindet úgysem tudod kiszedni, a frissen kelt mm-es csigákat nem veszed észre az aljzaton.
2020. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Jól mondja az 1-es, valamit esznek s amiatt tudnak drasztikusan elszaporodni. Szüntesd meg számukra a kajaforrást (lehet az túl sok haltáp, bomló növényzet, alga stb) s szedegesd ki őket, pl: beraksz valamilyen forrázott/ főtt zöldséget (répa, uborka stb de a lényeg ,hogy bio cucc legyen ami nem volt tartósítva, permetezve stb), arra sokan rámásznak s akkor egyszerre többet is ki tudsz szedni.

Ekkora akváriumba inkább helena csiga mint hal. A csíkok (botia) jellemzően túl nagyok ide. Törpe gömbhal megeszi de annak jobb ha van saját akváriuma, ide nem keverd bele.


Egyébként nem akarok nagyon offolni de a neonoknak elég szűk 50 liter, 80 litertől tarthatóan s kell legalább 70-80 cm hosszú úszótér.

2020. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Csipesszel szedjük őket minden nap!

Az akváriumot úgymond örökültük s lehet akkor szaporodtak túl.

2020. nov. 6. 10:25
 6/12 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Mindenkinek igaza van, érdemes a tanácsokat megfogadni.

Tevenyereggyártó off témájához meg annyit, hogy én a helyedben elajándekoznám a neonokat és mondjuk Galaxy razbórakat tartanék helyettük.

2020. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is sokat küzdöttem a csigákkal. Az előző hozzászólóknak igazuk van, csökkentettem az etetéskor beszórt eledel mennyiségét, kevesebb maradék volt, sűrűbben takarítottam az akváriumot, és manuálisan is irtottam a csigákat. Telesen kiirtani szinte lehetetlen, valahol mindig megbújik pár kiscsiga és hamar szaporodik. Most egy 112 literes akváriumban úgy irtom őket, hogy amikor vizet cserélek és leszívom a vizet, célirányosan a csigákat is kiszippantatom a vízleszívó csővel, +egy gyári csigacsapdát is beszereztem, az pár napja van meg, néhány csigát már összesszedett, majd meglátom hogyan teljesít. A 'csigaevő' csiga belement de valahogy kimászott belőle... Régebben volt 196 és 88 literes akváriumokban bothiám, na akkor tényleg eltüntek a csigák, de a bothia megnőtt és sokat rosszalkodott, a 88 liternél nagyobb akvárium kellett volna, inkább akvarisztikába beadtam. A 'csigaevő csiga' meg tényleg nem látványosan pusztitja őket, van 2-3 db már régóta de nem veszem észre, hogy enné a csigákat - bár lehet hogy akkor teszi amikor nem látom :)

Mondhatni a legjobban a manuális csigapusztítás vált be eddig.

2020. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😉
2020. nov. 7. 11:31
 9/12 medvemorzsa ***** válasza:

De az is lehet, hogy ha egycsapásra megszabadulsz a csigáktól, megborul az akváriumod, és a csgák helyét nem kizárt, hogy az algák fogják elfoglalni.

A fokozatosság elvét mindig szem előtt kell tartani, akváriumnál pláne. :))

2020. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szedjük minden nap...

A legkisebbek is eszik a zöld növényeket

2020. dec. 3. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!