Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 250 literes akváriumban...

Egy 250 literes akváriumban elférne egymás mellett egy pár vitorláshal, és egy betta hárem, egy csapat vörös karcsú díszmárnával, és egy csapat csoki+jávai csíkkal/ páncélosharcsával?

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
El
2020. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Merész társítás: a világ két ellentétes oldalán levő biotop halait összerakni. Kiszámíthatatlan a viselkedés, a betta hím erősen területvédő és a kis vitorlásokat halálra szekálhatja. Ha viszont nagyok a vitorlások, akkor azok téphetik meg a bettát.
2020. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%
Ha már ilyen halakban gondolkodsz akkor szerintem csináld meg vagy dél amerikásra vagy ázsiaira, de a kettőt ne keverd. Főleg a vitorlást bettával ne. Illetve a díszmárna+ betta páros is kicsit necces mert megvan az esély arra ,hogy csipkedik majd a betta nagy uszonyait.
2020. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Salx Narvaltól azt a tanácsot kaptam, hogy egy pár vitorlás elfér, és egy hárem betta is (külőn-külön kérdeztem), csak nem tudom, hogy nem veszne-e el az az egy betta hím, vagy egy pár vitorlás az akváriumban

Igaz eddig a nagyobb sügerekhez voltam szokva.

2020. nov. 10. 18:39
 5/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

#4


Egy akváriumba ajánlotta a vitorlást s bettát ? Vagy ő úgy értette ,hogy külön-külön elég vitorlásnak is meg bettaháremnek is.

Elveszni biztos nem fognak, legalább is a vitorlás biztos nem. Azért az sem kicsi sügér.

2020. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Külön-külön
2020. nov. 10. 19:53
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

#6


“Külön-külön”


Ja, hát külön-külön teljesen oké. Vitorláspárnak is elegendő és bettaháremnek is megfelel. Csak egybe a kettő macerás, nem ajánlott.


Szerintem döntsd el ,hogy mit látnál szívesebben. Ha vitorlást akkor mellé mehetnek páncélosharcsák meg valamilyen nagyobbacska (minimum 5 centis) pontylazacraj.

Ha betta akkor csíkok alulra s valamilyen passzív temperamentumú ázsiai rajhal vízköztre.

Mindkettőnél lágyíthatod a vizet, mehet black water is (főleg a dél amerikásnál).

2020. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Bocs ,hogy kiemelek a privát üzenetből de szerintem jobb ha más is hozza tud szólni, hátha.

Szóval részlet a privátból:

“Azt szeretném kérdezni, hogy a vitorlások mellé nem lehetne esetleg vörös karcsú díszmárna rajt tenni?

Vagy esetleg még egy pár törpegurámit?

Ha nem akkor nem, elsődleges szempont, hogy a halaknak legyen jó

A bettát végül elengedem”

Eddig az idézet.


Hát megpróbálhatod. A vörös karcsú díszmárna elvileg nem csipkelődős, aztán ki tudja. Kifoghatsz bajos egyedeket akiket nyilván el kell cserélni. A gurámik (meg úgy általában a labirintkopoltyúsok) alapjáraton territoriálisak, csipkelődősek de a törpék nem erről híresek, persze itt is ugyan az mint a márnáknál. Csak míg a márnáknál esélyes ,hogy csapatosan megtépik a vitit (főleg míg fiatal), a gurámi esetében ő van veszélyben a viti miatt. De mondom lehet én gondolom túl és ez amúgy simán lehet életképes társítás, főleg ha mindegyik még ivarérés előtt bekerül s összeszoknak. Ha a kettő közül választani kell akkor inkább a díszmárnákat a vitik mellé. Ha úgy látod okésok egymással akkor mehet egy törpe gurámi pár, de nekik legyen fenntartva egy minimum 54 literes ha úgy alakúlnak a dolgok.

2020. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én felvázoltam egy Dél-amerikai és egy ázsiai biotóp jellegű felállást 250-litere. Vitik, apróbb rajhalak v kissebb csoport tetra, páncélosok, algázó vagy Betta hárem, ázsiai közepes méretű rajhalak, a talajra csíkok. Szó nem volt arról, hogy mindent egybe tegyél.:D A vitorlások-márnák és vitorlások-gurámik variációt sem ajánlom annak ellenére, hogy némelyikkel éppenséggel tarthatóak lennének ha nem zavar a származási helyük távolsága.
2020. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm még egyszer.
2020. nov. 11. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!