Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek milyen halak lehetnek?

Ezek milyen halak lehetnek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Akváriumban tarthatóak? Még egész kicsik.



2020. nov. 20. 20:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Akváriumba így a kép alapján nem fogja. Nem elég be tenni őket a vízbe. Kell oxigén stb. Olvass utána a neten.
2020. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Pintér László ***** válasza:
58%
Hát Nekem halastói törpeharcsa és kanárisi kárászok vannak több, mint egy éve akváriumban pár anci társaságában. A képen láthatóak még nagyon kicsik, de ha nagyobbak lesznek eléggé "koszosak" tudnak lenni, szóval egy jó szűrés és levegőztető nem árt az akviba. Nekem először egy 100 literes akváriumban voltak, kb 80 liter víz mellett, kettő belső szűrővel és egy levegőztetővel, de így is hetente takarítani kellett a szűrőket, mert annyira eltömődtek a sok dzsuvától, hogy alig forgatták a vizet. Igaz ebben a harcsa is meg a vízicsigák is ludasak voltak. Sőt! Talán inkább azok. De azért nem árt a szűrő mellé egy levegőztető. Amúgy simán túlélik. Kárászok eléggé szívósak.
2020. nov. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Pintér László ***** válasza:
38%
Utolsó vagyok. Amúgy képen kicsit tényleg aranyhalasnak tűnnek, bár nem a legjobban sikerült képek. :D Ja és annyit még kifelejtettem, hogy most 250 literes akváriumban vannak és még csokicsíkhalak is vannak.
2020. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Walstad féle akváriumot csináltam, sokat olvastam róla, első akváriumom, nincs tapasztalatom, csak bízom benne, hogy működni fog, de B tervnek tudom tanyai tóba vinni őket, viszont onnan nem fogom tudni kiszedni jövőre. Ezért próbálkozom az akváriummal.

A kerti tavam is első volt, egy csobogóval és látszatra jól elvolt benne 2 aranyhal. Ez a 3 kicsi potyautasként érkezett bele pár növénnyel. A 2 arany a tanyai tóba került.

Ahonnan a növények jöttek csak koi ponty van és aranyhal. Nincs kárász. :)

2020. nov. 21. 00:38
 15/36 Salx Narval ***** válasza:
93%
Hűvös helyen jó szűrés és heti 2x20% vízcsere mellett ezek kis hibridek kibírhatják tavaszig, de jövőre más megoldást kell találni.
2020. nov. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Honnan fogom látni előre, hogy nem jó nekik a környezet? A tóból hoztam bele csigát, akkor azok csak piszkítják a vizet?
2020. nov. 21. 11:14
 17/36 anonim ***** válasza:

Aranyhal (de mivel őse a kárász, azért kárásznak is nevezhetjük


Akkor az embert is nevezhetjuk amobanak, mert az az őse

2020. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
49%

Hiába pontoztatok le, nagy horgász vagyok. Az egy kárász és nem egy aranyhal. Google a barát, írjátok már be hogy kárász aztán ki dob egy csomo halat róla.


Pontozó matyik...

2020. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

#17


“Akkor az embert is nevezhetjuk amobanak, mert az az őse”


Na, azért egy kárász meg egy aranyhal sokkal közelebbi rokonok mint az ember az amőbákkal (meg úgy egyáltalán az egysejtűekkel). Sőt, bátorkodom azt mondani ,hogy az ember még a mai csimpánzokkal sincs olyan közeli rokonságban mint a kárász az aranyhallal. Ettől függetlenül értem mire célzol. Viszonyt ahogy azt korábban írták valszeg ezek hibridek (egyrészt látszik az alkatukból: se nem standard gombócok se nem szabályos áramvonalasok), még vadas színűek, talán később kiütnek rajtuk az aranyhal vonások is.

Minden esetre most még télire 50 literes akva talán elég ha tartod a 2x ~30% vízcserét s van egy normális szűrő, de jövőre valami jóval nagyobb kell. Véglegesen akváriumban tartani nem ajánlom, jobb lenne nekik egy szép tágas tó. Teleltetésre szerintem kellene legalább egy 200-300 literes akvárium vagy lavor/ hordó akármi ami megfelelő. S nem utolsó sorban jó nagy/erős szűrő s megfelelő kaja.

2020. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
A majommal nem de az osemberrel igen
2020. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!