Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a növények megmaradnak...

Ezek a növények megmaradnak sóder talaj mellett?

Figyelt kérdés

Van egy akváriumom, amit nem rég indítottam, jelenleg csak cryptocoryne és limnophila sessiliflora van benne. Viszont szeretnék piros növényeket, de ha nem muszáj nem cserélném le az aljzatomat (virágföld van alatta).

A kérdés hogy bírja a gyökerük ezeknek a növényeknek (pl reineckii mini, vagy ludwigia palustris/repens/glandulosa) a sóder talajt? kb 2mm szemcsenagyságú.


2020. nov. 22. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírja persze. Ellenben a vízben lévő tápanyagok és a fényerő kulcskérdés lesz a reineckii mininek például.
2020. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A piros növények lágy víz, sok vas és erős fény nélkül barnák lesznek sajnos, arra készülj fel. A talaj nem lesz gond.
2020. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Egyet értek a többiekkel. Én azért a virágföld fölé kicsit laza szerkezetűnek ítélem meg a 2mm szemcseméretű sóder fedőréteget. Szerintem jobban zárna ha durva homokkal fele-fele arányban keverve használnád min 6cm vastagságban. Ezek a növények mellé kellene legalább egy intenzív növekedésű is és olyanok is amik erős gyökérzetükkel a talajból veszik fel a tápanyagot. Valószínűleg folyékony szénforrás is kell az erősebb megvilágítás mellé. Minden esetre kíváncsian várom a fejleményeket és kívánom, hogy sikeres legyen a megvalósítás, majd tájékoztass minket időnként.
2020. nov. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, rendben! :) köszi!
2020. nov. 23. 10:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Na végülis kicsit átvariáltam a dolgot. Vettem egy 63les akváriumot, abban alul egy cm virágföld, rajta 5cm manado dark, fény 2x18w6500k (nem akvarisztikai hanem sima fénycső) eheim biopower 200 de leszedtem az egyik fokát mert nem fér bele így kb egy 160asnak felel meg. Tápozásnak tropica specialized-ot adok, de csak heti 2 pumpát az ajánlott heti 3 helyett. Próbáltam olyan növényeket választani ezúttal akiknek tényleg hasznos lehet a táptalaj, mint cryptocoryne wendtii, ludwigia repens, hygrophila polysperma. Meg kísérleti jelleggel lesz reineckii minim, de nem várom hogy piros lesz, 22 lumen/l-nél :/
2020. dec. 13. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz piros, de ha kinő a lámpa alá, ott bepirosodik:)
2020. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!