Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » IGy már beletehetem a halakat?

IGy már beletehetem a halakat?

Figyelt kérdés

Ma fogom előszőr tisztitani az akvát...sok videót néztem róla.....

engedtem egy tiszta kannába vizet (új, vegyszer még nem érte) és beleönöttem a vízelőkészítőt...igy már beletehetem a tisztítás ideje alatt a halakat?


2020. dec. 6. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: NEM veszed ki az akváriumból a halakat!
2020. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem teljes víz cserét és tisztitást akarsz csinálni az akvában?

Mert az tilos, kivéve valami nagyon súlyos fertőző betegségnél.

Egy jól működő akváriumot sose kell teljesen kitisztítani csak heti 1-2 víz csere kell, ami annyiból áll, hogy kimered az akvavíz 20-30%-át és tisztavizet öntesz helyette vissza plusz talaj porszívóval kitisztítod az alját és kész. A halakat nem kell kivenni hiszen az nagyobb sokk lenne mintha bent maradnak.

2020. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabban kifejtve: a rendszeres "takarítás" a halaknál részleges vízcserét jelent: ez 20-30% vizet jelent, extrém esetben is maximum 50%-ot. Ezt a mennyiséget egy cső / talajporszívó segítségével távolítod el. Majd állott vagy vízkezelővel kezelt vízzel pótolod vissza.

Ha a szűrőanyagot is mosnod kell, akkor használt akváriumvízben kiöblíted. Ez azért fontos, mert a klór (nagy hőmérséklet és egyéb vízparaméter különbség is) kiöli a nitrát körforgásáért felelős szűrőbacikat.


A halak kivételéről... Igencsak érzékeny élőlényekről van szó:

- a környezetváltozással hatalmas stresszt okozol nekik

- a hirtelen vízparaméter változással sokkolod a szervezetüket.

Mindkettő egészségtelen a számukra, de az utóbbiba rendszeresen bele is halnak. Ezért a halak csak olyan extrém esetekben kerülnek kivételre az akváriumból, mint a költözés, teljes talajcsere, gyógyszeres kezelés (pl. metilénkéket fürdető formájában ajánlott alkalmazni)


Ha nem gond kérlek, írd le nekünk, hogy mekkora akváriumod vannak, milyen halaid (pontosan hány db / faj), milyen felszereléssel (pontos márkát, típust írj)! Látom, hogy tájékozódsz nagyon igyekszel jól csinálni, de vannak alapvető hiányosságok is.


Ajánlott szakirodalom:

Szűrés, szűrőbacik, stb.: [link]

Alapvető információk: [link]

Angolul, szűrésről: [link]


Halakról:

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék a fent említett adatokra. Mutasd be, kérlek az akváriumodat.

Illetve írd le azt is, hogy pontosan, lépésről lépésre, hogy most mit szeretnél csinálni. Mert én így nem is értem a kérdést.🤷🏼‍♀️

2020. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én értem.

Szóval a kérdező ki akarja pucolni az egész akvát mindenestől, és erre az időre egy friss, vízelőkészítővel kezelt vízbe akarja tenni a halakat.


Miért akarsz ekkora nagytakarítást? Olyan brutálisan elkoszolódott mondjuk az aljzat? Pár évente előfordul, de akkor sem ez a helyes eljárás.


Még "nagytakarítás" esetén is csak részben szabad takarítani.

Pl ha ki akarod mosni az aljzatot, akkor el kell tenned a lehető legtöbb régi vizet (80%-át) és a szűrőt is szigorúan tilos kimosni.

Ha kinyomkodod a szűrőt, átmosod a rotor részt, stb, akkor max porszívózhatod az aljzatot, és a víznek is optimális esetben 20-30 %-át cserélheted.

2020. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem, semmikép, ekkora sokkot nem okozhatsz nekik. Vödör víz háromnegyedét az akváriumból vett víznek kell kitennie, a többi lehet kezelt v pihentetett csapvíz. A kérdés takarításra vonatkozó részéhez add meg a kért infókat.
2020. dec. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!