Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tüskéshínár ültetve, vagy...

A tüskéshínár ültetve, vagy úsztatva érzi magát jól? Mennyire tápanyagigényes?

Figyelt kérdés
A halak mellé kaptam a boltban egy marékkal. 112 literes az akvárium, 48watt led világítás elég neki?

2020. dec. 6. 17:42
 1/4 Skid05 ***** válasza:
100%
Igénytelen, ha nitrátja van már boldog. Úsztatni szokták mert erősen törik az elágazásoknál és a levélhónaljakban is, de ha lesúlyozod legyökerezik.
2020. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem a hosszabb szálakat ültesd le, lehetőleg hátra v a sarkokba, az apraját hagyd lebegni. Nem szeretik ha közvetlen rájuk irányul a levegőztető, esőztető és túl nagy áramlást sem kedvelik. Ezek a részek bealgásodnak és elpusztulnak de megtalálja általában a helyét és ott viszont burjánzik, jó esetben havi ritkításra szorul. A részleges vízcserékkel bevitt tápagyagok és a halak anyagcseréje bőven elég ezeknek a növényeknek. Ha kevés a fény akkor megnyúlik és csak a vízfelszínen búsul, ott viszont vastag takarót képezhet, sőt benőheti az egész felszínt, erős fénynél akár az egész akváriumot is. Májmohával nem célszerű együtt tartani mert átjárhatatlan vastag növényréteget képeznek amin még a halak sem jutnak át, ha mégis átvergődnek nehezen tudnak visszaúszni, persze ritkítással ez is szabályozható. Nekem az egyik kedvencem mindig tartottam, ültetve és lebegve is. Halas akváriumban foszfát és nitrátmentes, káliumot és vasat tartalmazó micro táppal tápozható de nélküle is elvan. A növény fényigényes de mivel a felszínre tör így neki a gyengébb fényből is bőven jut csak így lejjebb lesz satnya.
2020. dec. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 48watt/4800lumen a 112 literre elég neki? Tf planter és macro tápjaim vannak, és homok és apró szemű kavicsos talaj, némi táptablettával.
2020. dec. 7. 07:55
 4/4 Skid05 ***** válasza:
Több, mint elég.
2020. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!