Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi lumen/liter felett...

Mennyi lumen/liter felett KELL egy akvárimba co2 pluszban? Tudom tudom vele szebbek a növények, de meddig működik plusz co2 nélkül? Az akváriumom 63l, felette 5cm-el van a világítás és 2x18w t8 6500k (2x1350lumen).

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú ezt pontosan nem tudom, de szerintem 50nél már kellene.

Amúgy nekem nincs co2, de elég sok függ attól hogy milyen növényeid vannak.

Például van olyan ami co2 nélkül alig bír megmaradni. Akár milyen is a fényed.

Amúgy van üveg tető az akván? Azt vedd le nyugodtan ha van, nagyon sokat befolyásol. :)

2020. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem ilyen pepita, hogy kell vagy nem kell. Valamelyik növény ilyen fény mellett is meghálálja. Kb másfélszeres fény mellett inkább mondanám nélkülözhetetlennek... illetve másfélszeres fényerőt igénylő növények mellé.

Ha jól választott növényekkel kihasználod a fényed lehetőségeid, neked is "használna" a CO2, tény, hogy erősebb, gyorsabban fejlődő növényzetet lehet vele beállítani, de ezen a szintén nem mondanám, hogy föltétlenül kell.

Pénztől, elkötelezettségtől is függ. Valakinek mondjuk ez nem tétel, mert ilyen szinten nincsenek anyagi korlátai, az fog használni palackos CO2-t, mert miért ne.

Ez egy közepes fényerő, emellett sokan használnak alternatív megoldásokat, pl folyékony formában adagolható szén forrást. (liqui-, easy-, stb carbo)

2020. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Norbig ***** válasza:
54%

Egyik carbo SEM helyettesíti a co2-t attől függetlenül hogy a dobozára mit írnak....co2 mellett IS adagoljuk a carbo-t.


40lumen/liter felett már ajánlott a co2 ès a kifinomultabb tápozás(micro,macro) vagy nagy esèllyel algatelep lesz az akvából.


A mostani 36W mellè nem kötelező a co2 szerintem,a t8-as csövek kevèsbè hatèkonyak mint a t5.


Ha co2-t szeretnèl akkor ajánlom a tápozásra nagyon figyelj oda mert a növènyek intenzívebben fognak nőni,de ha nem kapnak mellè megfelelő tápanyagot akkor szenvedni fognak,jön az alga,több kár mint haszon.


GA vagy TF tápokat használhatsz(pl TF planter ès TF macro),ezek megfelelő arányban tartalmazzák a micro ès macro elemeket

2020. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!