Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 50 literes akvárium...

Adott egy 50 literes akvárium ami 3 hónapja járatva volt, rendszeres vízcsere mellet, egyenlőre van benne két darab algaevő harcsám,szeretnék harcoshalat ha lehet két darabot egy fiút és egy nőstényt, ez a kapacitás elegendő?

Figyelt kérdés
Megfelel a betta igényének? Vízmelegítő, anubias növények vannak az akváriumban.

2020. dec. 16. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

1 hím mellé 2 nőstényt érdemes párosítani, bár ehhez az 50L határeset. Legyen dús növényzet, és valami úszó növény is, ami tompítja a világítást. Az anubias jó lehet, de mellé ajánlok indiai vizicsillagot, kocsány nélküli ambúliát, valizneriát, hínárféléket, hm, békalencse, kagylótutaj...27fok körül érzi jól magát, nem szereti az erős áramlást, így a szűrőt fojtani kell, lily pipe, vagy esőztezővel.

Az algaevő harcsa az ancistrus? Megnőhet akár 10-12cm-esre is, kéne neki egy 100literes aksi. Ameddig kicsit, maradhatnak. Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2020. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

50 liter egy hímnek bőven jó de társítani elég necces. Azt én inkább 80-100 litertől ajánlom.

Illetve az “algaevő” is kicsit érdekes, milyen algaevő? Anci? Mert akkor azoknak is kicsi, kb 90-100 litertől tartható.

Csak anubiasok vannak? Az amúgy nem sok, érdemes lenne valami gyorsabban növő illetve vízfelszínen úszó/ lebegő növényeket is beszerezni, pl: hínárfélék s hasonlók; békalencse, kagylótutaj stb.

Még egy fontos dolog ,hogy fedett-e az akva? Hány fokos a víz (bettának kb 27-28 fok kell)?

2020. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Bettából egy hímet vegyél max 26C minimum legyen meg de jobb ha 27-28C

A hím szétveri a nőstényeket ha mellé rakod és azok elpusztulnak.

Fontos még hogy legyen tető mert ha szellőztetsz télen és a bettád akkor vesz levegőt a labirint kopoltyujával akkor meg fog fázni és elhalálozhat

2020. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A víz 28 fok körül van, és igen ancik, de ők csak ideiglenesen vannak benne az akvába, picik még.
2020. dec. 16. 12:06
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Úgy látom nem vagy világtalan a témában de azért belinkelem ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Szerintem dúsítsd a növényzetet s akkor egy hímmel kezdj. Majd ha lesz nagyobb akva akkor abba mehetnek nőstények de így jobb lenne ha külön lennének egy szintén 50 liter körüliben s csak párzás idejére raknád össze őket (mármint gondolom szaporítani szeretnél ezért akarsz nőstényeket is, ennek is megvan a menete ,hogy mit hogyan érdemes/ szokás).

2020. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak a Facebook-on bettás csoportok, érdemes körbenézni ott is.
2020. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy hím betta lett vegül, a víz 28-29 fok körüli,a tetőben kicseréltem a világítást 29w ra ( remélem jó), a levegő rés pedig 30 fok körül lehet, rendben van így? Az ancik már kerülnek ki az akvából

[URL= [link]

2020. dec. 18. 08:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a 27 fok, a világítás bőven jó, ha 6500k a színhőmérséklet. Jó lesz az, telepíts gyors növésű növényeket még
2020. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6500k pontosan, gyors növésűt írnátok le, még ma akkor megveszem, és egyébkent azer van 30 fokra téve a melegítő, mert szerintem valamennyit csalhat, 28 foknal nem éreztem a megfelelő hőt
2020. dec. 18. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Hőmérőd nincs? Gyorsan szerezz be egyet, és úgy állítsd be, hogy 27 fokot mutasson.

Növények: valiznéria, indiai vizicsillag, kocsány nélküli ambúlia, hínárfélék ezek gyors növésűek, háttérnövénynek jók, sok nitrátot képesek felvenni.

Elöl: úszó nyílfű, pogosteron helferi (ezeknek kell táptabletta, ha nincs táptalajod...), Hm, parvula

Esetleg mohafélék: jávai moha, gömbmoha

Úszó növények: békalencse kagylótutaj, úszó májmoha ezek is tisztíják a vizet.

2020. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!