Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium túltelepített?

Ez az akvárium túltelepített?

Figyelt kérdés

Az akvárium 63l, nettó kb 50l vízzel. Lakók: Ramirezi pár, 4db fekete fantomlazac, 3 törpe szívóharcsa, meg elvétve egy két csiga. Még belefér?

Jófajta belső szűrőm van (Eheim biopower 650l vízforgatással)


2020. dec. 17. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor el kéne ajándékoznom a fantomokat?

Azért vettem őket mert csak a ramikkal meg a harcsákkal olyan üres volt az akvárium...

2020. dec. 17. 18:15
 3/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Itt a legnagyobb baj (ami ennyiből megállapítható) ,hogy a ramireziknek eleve szűkös az akva, a fantomlazacoknak is és ők ráadásul kevesen vannak. Egy kétszer ekkora aksi szerencsésebb lenne. Illetve remélem lágyítod a vizet s nem kemény vízben vannak.

És ha esetleg nekem nem hinnél akkor:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én hiszek, hát fele csapvíz fele ioncserélt. És így is cserélem. Ezek nem ilyen hatalmas ramirezik, kisebb fajta. Nem azok a hatalmas ázsiai verziók. Szerintem a hím van konkrétan akkora mint egy fantomlazac hímje. És eddig csak is ők voltak meg az oto-k, szóval nem szenvedtek ammóniamérgezésben.

De akkor jobb lesz ha elajándékozom a fantomokat :/

2020. dec. 17. 18:20
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Biztos ,hogy ramirezi s nem valami kisebb apistogramma ? Lehet én vagyok lemaradva, bocsánat, csak nem tudok arról ,hogy ténylegesen lennének különböző méretváltozatok ramirezikből, ellenben az apistogrammák közül sok nagyon hasonlít a ramikra.

Minden esetre a fantomokat tényleg ajándékozd el. Hasonlóan a legtöbb pontylazachoz rajhalak, minimum 8-10 kellene s 80 centi úszótér (tehát kb 80-120 literes akva már jó nekik).

Ha túl üresnek tűnik az akva akkor próbáld növényzettel “ellensúlyozni” a látványt.

2020. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ramirezi, 100%. Hát én úgy tudom hogy belőlük van az alap változat, meg van az a hatalmas ázsiai tenyészváltozat, aminek a hímje olyan 8cm körül van. Mondjuk lehet az enyémek is nőnek még. Van sok növényem több már nem is nagyon férne bele :D De akkor elajándékozom a lazacokat, jobb a békesség.
2020. dec. 17. 18:39
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Az a "hatalmas" tenyészváltozat 7-8cm és ez is leginkább a farokúszó nagyobb méretének tudható be. A tiéd felnőtt mérete pedig kb 5-6cm és ezeknek is kijár min egy 90-100 literes akvárium. Természetesen egy raj fantomlazacnak is. Szűkös az akváriumod de ha rendszeresen cseréled a vizet és 10nk körül tartod 1 növendék pár eléldegélhet benne egy darabig. A talajra sem kerülhet több hal max még 2db szívóharcsa a meglévők mellé. Ha teheted mielőbb vegyél nagyobb akváriumot és akkor maradhatnak a lazacok is rajjá egészítve. Nem mondom, hogy így elfognak pusztulni idő előtt, de nem is jó nekik.
2020. dec. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vízterhelés szempontjából egy jó szűrővel ez abszolút nem túlterhelt víz!


Átlag apistogrammának is elég lenne térben egy ekkora akvárium, aki tenyészti, az se tartja nagyobban a családokat, csak épp nincs mellettük más. (Mondjuk a rami az nem is apiszto, hanem geophagus!) Az a baj, hogy nagyra nőnek, sokat esznek, jelentősen terhelik a vizet, és hiába tudsz elérni a mostani felállással elfogadható vízminőséget, nem tudsz egy egészséges rajt mellétenni se az oto-kból, se a lazacokból.

Mindkét rajhalból dupla ennyi kéne, mert ez így stresszes lehet, annak meg ezer szövődménye van. Viszont dupla ekkora rajokhoz meg már kicsi az akvárium.

Egyébként nem olyan vészes ez a felállás.

2020. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát most akkor az lesz, hogy csúnya szóval megszabadulok a fantomoktól, és marad a rami pár, és mellettük csak 4 szívóharcsa lesz. (meg a csigák xd)
2020. dec. 18. 16:53
 10/10 A kérdező kommentje:
És tényleg rengeteg növényem van, köztük gyorsan növők is, mint Hygrophyla polysperma, ludwigia repens. Szóval igazából én sem a vízminőség miatt aggódok, bár tény, hogy ha elmennek a lazacok, akkor sokkal stabilabb lesz minden.
2020. dec. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!