Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová tűnnek el a halaim? Hová...

Bajnokfiuizto kérdése:

Hová tűnnek el a halaim? Hová tűnnek el a garnéláim, rc redcherry garnéláim? Helyzet: egy 50 literesben 1db kifejlett hím kalászhal, 1db hím egler guppi, 1db Anci (kb 8cm)-es van. (sok növény, 3 faj csiga, és kagyló is) folytatom

Figyelt kérdés
Vettem Bele piros razbórát párossával. és RC garnit. Ezek 1-2 nap alatt eltüntek. mi eszi meg őket? az ANci? a Kalászhal? vagy az Egler guppi?

2020. dec. 17. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Inkább a macska.
2020. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Vagy elbújtak/ beszorultak valahova (pl: szűrő mögé, növények közé stb) vagy elpusztultak s a többiek megették.

Egyébként ez a társítás több szempontból problémás, felvázolo:

Kalászhal: azt nem írtad pontosan melyik de ezek csapathalak/ rajhalak s pár törpe kalászhalfélét leszámítva a legtöbbjüknek szűkös az akvád.


Endler guppi: csapathal, legalább 4-5 kellene belőle de csak hímeket. Neki elég az akvád de nem ennyi s ilyen hal mellé.


Anci: 90-100 litertől tartható, s már bőven elérte azt a méretet amikor nagyobb akváriumot érdemelne.


Kagyló: mármint élő? Mert ha csak kagylóhéj akkor azt vedd ki, csak beleoldódik a vízbe s felkeményíti azt. Illetve ha élő s valami “Dunaparton fogott” akkor fertőzésveszélyes.


Piros razbóra: mire gondolsz pontosan? Zöldsávos törperazbóra? Vörös karcsú díszmárna? Stb. Bármelyik is több mint valószínű ,hogy rajhal s a nano halakat leszámítva a többinek kicsi a hely.


Tehát ami nem oda való azt jobb lenne elajándékozni s az odavalókból (legfeljebb 1-2 faj) megfelelő létszámmal tartani.

2020. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2#-hoz csatlakozom.

Azt javasolnám, hogy ne tarts vegyes vágottan mindent. Csak nehezíti azt, hogy mindegyik hal igénye ki legyen elégítve.

Vagy legyen egy csapat razbórád, vagy egy csapat kalászhalad. Egy csapat legalább 6. db, de inkább 10-től.

Én régen mikor kezdő voltam csináltam azt amit te. Mindenből 1-2.

Hullottak is rendesen.

Másrészt nekem a tapasztalatom az az, hogy a guppik csipkedik a garnikat.


Na de az akvád méretét is figyelembe véve és azt, hogy sok a növényed ( vagyis kevés az úszótér) felejtősek ezek:

- razbórák

- kalászhalak

- anci már nagy ehhez, inkább 2 darab palacsinta algázót szerezz be. ( de ez is csak gyakorlottaknak ajánlott )

Konklúzió:

Tarts csak guppit, vagy 5-10-et.:)

2020. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!