Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 Literes akváriumba 2 db...

15 Literes akváriumba 2 db algaevő harcsa mellé milyen növényeket, és halat/halakat javasoltok?

Figyelt kérdés

Előre szólok még kezdő vagyok!


A 2 db algaevő harcsát az akváriummal örököltem, de megkedveltem őket. Kb 7-7 centisek. És ötletem sincs a nemükről. :)


Az akvárium belső méretei:

27mélyx39szélesx18magas, de csak 15 cm-ig van feltöltve, így kb 15 Liter.


Eddig kifőzött köveket tettem bele, de bővíteni szeretném.

Illetve egy új, de gyakan eltömődő Resun Magi 380-as (380L/h) aktívszenes szűrő, és egy JK Animals H50W-os melegítő (25-50 Litereshez javasolt). (És egy vésztartalék XILONG légpumpa, amit szintén úgy örököltem hozzá.)

Van még hozzá apró-szemes salak/sóder is.



2020. dec. 18. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
növényekhez nem tudok hozzászólni, de nekünk is voltak algaevő harcsáink és jól megvoltak vörös neonhalakkal.
2020. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az algaevőnek legalább 90-100literes akvárium kell. Gerinces állatot tilos 30L alatt tartani.

Ebben garnélát és csigát lehet tartani, mást sajnos nem.

Ha komolyabban gondolod venned kell egy legalább 100-as akváriumot.

2020. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ekkora akváriumban nem tarthatnál halat.
2020. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben visszaengedem a 2 tekihez Őket, eddig is velük voltak a nagyobban, csak ki szerettem volna használni az öröklött akváriumot is, valamint a tekik erősen lopták a halak étkét is, erre van ötleted? (még amikor kisebbek voltak a tekik a halak kierőszakolták maguknak a "függetlenséget", és jól kapcsolatot ápoltak/ápolnak)
2020. dec. 18. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a pici akváriumból csinálhatsz egyébként floráriumot, paludáriumot, vagy tarthatsz benne garnélát.
2020. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, akkor a halak azonnal mennek a tekikhez a nagyba, a kicsi meg növényes-garnélás lesz :)
2020. dec. 18. 19:10
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos az sem túl ideális környezet az algázóknak a víz minősége miatt. Gyakori nagyobb mértékű vízcserék és intenzív szűrés mellett is nehéz annyira tisztán tartani a tekik medencéjét, hogy abba halakat lehessen tartani, legalábbis nem túl etikus. Meg kellene venned a kolléga által ajánlott akváriumot nekik és persze abba más halak is mehetnek társnak. Vasfát v gyökeret biztosíts a számukra, fontos az emésztésükhöz a rágcsálásuk.
2020. dec. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Huha, okés, akkor amint lehet azonnal intézkedem, eddig úgy tűnt hogy nagyon jól meg vannak együtt. 2 db aktívszenes együtt 1000 liter feletti szűrőképességű szűrő van benne, egy extra szűrővel, ami elméletileg direkt a székletet és káros anyagokat köt meg, ebben a közel 90 literes akváriumban.
2020. dec. 27. 12:45
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elhiszem én, hogy jó a szűrése de ez arra elég, hogy a tekik egészséges vízben fürödjenek és ne betegedjenek meg. A halak viszont nem csak külsőleg érintkeznek a vízzel ez az éltető elemük ebből nyerik az oxigént és az egész szervezetükre hatással van. Egy jól szűrt 90-literes akvárium tökéletes a számukra de csak tekik nélkül, más ide illő díszhalak és növények társaságában. Nagyon sürgősen meg kellene oldani ezt a problémát, mert komoly bajban vannak a halaid mindkét helyen és a stressz még rátesz egy lapáttal. Minimum 80-literes akvárium kell de jobb lenne 100. Kevés hallal dús növényzet mellett egy erősebb belső szűrő is megfelelne, később viszont érdemes egy külső szűrőt venni, mármint ha több halat szeretnél idővel.
2020. dec. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!