Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros a víz az akváriu...

Miért zavaros a víz az akváriumban? Miért nem fejlődnek a növények?

Figyelt kérdés

6 hetes az akvárium

3 hétig nem volt benne hal.

apró lebegő szennyeződések vannak a vízben, közelről nézve így nem túl esztétikus.

A másik problémám, hogy nem fejlődnek a növényeim, egyes leveleken szürke színű szőralga képződik.

Egy sima 54 literes akváriumról van szó, 10 amanda lazac és 6 páncélos harcsa van jelenleg benne.

Egy eheim experience 150-es szűrő van hozzá(állítólag ennek ezt az akváriumot röhögve el kell bírnia)

Csapvíz és ioncserélt víz van felesbe keverve, 25 fok a vízhő.

A talaj homok és apró szemű sóderkavics keveréke.

Egy 23wattos ledes lámpa van fölötte/2250lumen.

A növények gyökereihez dugtam aquaplant tablettát, plusz adagolok tf planter és macro tápokat és easy carbo-t.

Hol hibázhattam, van ötletetek?



2020. dec. 18. 14:57
1 2
 11/20 Skid05 ***** válasza:

Egy perlont mindenképp megpróbálnék + jövő héttől mondjuk 2naponta adnám uezt a planter mennyiséget.

Amit találtál véleményt, azt a magam részéről nem osztom. Feltételezem a GA micrót macróval együtt használtad, mindegyik az EI alapú túltápozásra lett fejlesztve, a GA macróban 1:1 a NO3:K arány, és a K volumenben sem kevés, 50 mg/ml. Azért ennyi, hogy hiányról ne kelljen agyalni. Túltápozni persze lehet vele lowtechben pláne, nem lehetetlen használni EI szemlélet nélkül, de ki kell tapasztalni, főleg a GA micrót amiben marhára sok a vas és minden más is. A szőrösödést például simán okozhatja. A Planter+macro együtt sem ad ki ennyi káliumot egyébként.

2020. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Salx Narval ***** válasza:
Csak, hogy kizárhassuk. A homoknál csináltál savpróbát, ill rendesen átmostad?
2020. dec. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

20-as ecettel lett kimosva meg vagy 15x átöblítve.

Gondolom 6 hét alatt kizárt, hogy telítődött volna a szűrő, amit 80-150literre ajánlanak

2020. dec. 19. 08:01
 14/20 Salx Narval ***** válasza:
Tisztázzunk még valamit. A kezdetektől fogva opálos, vagy egy bizonyos idő után kezdett csak zavarosodni és a színe is fontos lehet, zöldes, vagy tejszerű? Vegyél ki egy pohárkával és nap, vagy lámpafényen keresztül néz át a poháron hátha látsz izgő-mozgó egysejtűeket, esetleg nagyítót is használhatsz. Nem a szűrő telítettsége jelen pillanatban a gond, hanem az, hogy laza a szűrőanyag szerkezete a parányi szennyeződések kiszűréséhez, mármint ha attól zavaros és nem valamilyen vegyi anyagtót. Legközelebb háztartási sósavat használj a savpróbához és az ülepedési idő is fontos tényező felkavarás után. Akkor jó a homok ha nagyon gyorsan lebegő részecskék nélkül ülepedik le.
2020. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Most az utóbbi 8-10 napban lett ilyen. Már néztem, apró lebegő szennyeződések, nincs színe a viznek.


Van egy belső szűrőm, amit nem használok. Ha ebbe veszek perlont, és pár napra berakom, az ki fogja szűrni a szennyeződéseket?

2020. dec. 19. 08:59
 16/20 Salx Narval ***** válasza:
Ha nincs elszíneződés és csak lebegő de nem mogó részecskéket látsz akkor azt nagy eséllyel megfogja szűrni a belső szűrő egy tömörebb szivaccsal, v perlonnal. Ha színtelen a víz akkor az alga és az infuzóriumok ezek szerint kizárhatóak. Ha csak az utóbbi időben észlelted akkor vagy te adagolsz valamilyen szert, vagy felkeveredett a mulm, ill a finom por ami leülepedett a növényzetre. Minden esetre menjen az a belső szűrő is, csináld egyenlőre a heti 2x 15% vízcserét és porold át óvatosan a növényzetet is, had tudja a szűrő kiszűrni a cuccot. Én az infuzóriumoktól és a lebegő algáktól tartottam a többi mechanikalag kiszűrhető, nem jelent különösebb és közvetlen veszélyt az akvárium élővilágára. Majd jelezd mire jutottál, mert kíváncsivá tett ez a dolog.:D
2020. dec. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sikerült szerezni perlont, beüzemeltem a szűrőt, majd 2-3 nap múlva írok a fejleményekről.

Nem egy nagy durranás, egy 200L/h belső, de a célra megfelel.

Vettem teszteket is, ami nem olcsó, de legalább ismerem a víz paramátereit.

Gh15 Kh9 nh3:0 no2:0 no3: 15körül

Po4: 0.8körül Fe 0.1

2020. dec. 20. 10:42
 18/20 Salx Narval ***** válasza:
Időnként kavard fel azt a vizet és "porold" rendszeresen a növényzetet, had tisztuljon mielőbb. A talajporszívóval jól átmozgatott talaj is sokat segít vízcserekor és még egy iszaplopó is többet ér a semminél.
2020. dec. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Végül szetszedtem, és kitakarítottam a külsőt, de csak az előszűrő részét, fél napja megy, de máris tisztul a víz.

Talán nem illeszkedtek egymásra a kosarak rendesen, vagy nem tudom mi a szösz volt vele.

2020. dec. 25. 16:59
 20/20 Salx Narval ***** válasza:
Az a lényeg, hogy már szűr.:D Szerintem van itt kellő mennyiségű hal és halkaja ha kálium és vas is van micró tápsódban felesleges a macrot is beletolni, sőt én a micrót is csökkenteném. A tőzegtabletta és a heti vízcsere egy halas akváriumban önmagában is elég szokott lenni, max két vízcsere közt egy kevés micróval kiegészítve . Egy kevés folyékony szén is mehet de azt sem kell túlzásba vinni. Néha a kevesebb több. Ezt nem azért írtam, hogy ne adagolj rendszeresen csak csökkentsd a mennyiséget mert szerintem túl tolod.
2020. dec. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!