Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kezeljem?

Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Van egy pàr aranyhalam..Tavasztól késõ öszig kint vannak a kertben..télen viszont bent...akvàriumban.

Észrevettem hogy az egyiknek aki fehér szinü az uszonyán piros hajszàlszerü csikok vannak..Kell ezt kezelni?Illetve mivel?



2020. dec. 18. 17:15
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez a tünet akár az úszórothadás kezdeti tünete is lehet. Gyakoribb részleges vízcserékkel, jó szűréssel és megfelelő méretű akváriummal megelőzhető. Ha a fenti feltételek nem teljesülnek reménytelen bármilyen kezelés.
2020. dec. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Évek òta igy vannek télen...a viz szürése..és frissitése megfelelö...az akvàrium mérete jo...

Metàlkék szer jo lenne?

2020. dec. 19. 06:08
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, te tudod. Ha az a metálkék a metilénkék akkor malachitzölddel fele-fele arányban keverve jó lehet erős levegőztetés mellett. Látatlanban is heti 2x 35-40% vízcserét tanácsolnék talajtakarítással egybekötve. Olvasd el az úszórothadást kiváltó okokat és az aranyhal akváriumi tartásáról, teleltetéséről szóló infókat, hátha valamit mégsem jól csinálsz.
2020. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Megprobàlom.Ilyen még sosem volt pedig màr 4 éves a delikvens:)
2020. dec. 19. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom hogy néz ki, szerintem az nem betegség, csak beütötte vagy nem tudom, nekünk is szokott olyan lenni az uszonyukon, de eltűnik magától, nem kezdett el rothadni egyiknek sem.
2020. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre megfogadom Salx Narval tanácsát..Nem árt vigyázni.
2020. dec. 19. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!