Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi bajuk a halaimnak?

Mi bajuk a halaimnak?

Figyelt kérdés
200 literes akvariummal rendelkezem amihez egy hozza valo vizmelegito van, 24 fokra beallitva. A viz homerseklete ingadozik ugyan de maximum 1 fokot felfele (25). Az akvariumhoz kulso szurom van ami 600 l/h teljesitmennyel rendelkezik. Az akvarium tisztitasa hetente tortenik a viz 1/3 reszenek a kicserelesevel + amit a talajporszivo eltavolit. A halak etetese napi 1, lemezes kajabol, kiegeszites keppen heti 1 alkalom ubi, illetve 2-3 naponta az aljzaton elo halak etetese 1 tabletta, es most jon a lenyeg. Az akvariumban mollyk es algaevo harcsak vannak valamint 5 darab páncélos. A mollykkal adodtak problemak. Rossz helyrol menekitettem ki kb 300 darabot, 4 kulon akvarium megy jelenleg nekik es csak ebben az egyben tapasztalom a problemat ami pedig a halak elgyengulese, folyton a talajon vannak majd elpusztulnak. Nehany halban vannak kishalak, nekik nagy a hasuk de nem minden halott allatra jellemzo a felfujt has, kidulledo szemek, elallo pikkelyek meg egyaltalan nem, ahogy feher pottyok sem. A nitrat es ammonia miatt csepegtetot hasznalok. Elo noveny van, semmi eles targy sem csicsas ragasztott ize, sem tul pici kovek sem eles aljzat. Tanacstalan vagyok, valaki segitsen..

2020. dec. 20. 00:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
nem kapnak levegöt a viz alat
2020. dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
81%
Azt írod nem minden állatra jellemző a felfúvódott has és kidülledő szem, vagyis ilyen is volt köztük? Nem látod, hogy dögölőznének? Próbáld meg pontosabban leírni a tüneteket. Pontosan mennyi molly van ebben az akváriumban? Az ugyanonnan származó mollyk a többi akváriumban jól vannak, ha jól értem, vagyis itt kell keresni a hibát. A heti vízcsere és a talajtakarítás kb jó hacsak nincs túltelepítve. A víz lehetne 1-2 fokkal melegebb, hogy 26 alá ne nagyon menjen. A harcsákat át tudod pakolni valahová ha kezelni kell esetleg a halakat? Ellenőrizd hőmérővel is. Egyenlőre ennyi, várom darabszámot.
2020. dec. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Vízkeménység rendben?
2020. dec. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A szűrő pontosan milyen? Nekem kevésnek tűnik a 600l/h vízforgatás. Milyen a töltet?

Szerintem most ne etess, sós 50%-os vízcsere, majd 2-3 naponta cserélj 20-30% vizet. Emeld a hőfokot, ahogy Salx mondja.

Nem tudni, mennyi növény van, de ha lehetőséged lenne, legalább olyan növényt dobjál be, ami gyorsan nő.

Hasonlitsd össze a többi akváriummal ezt: mi a különbség? Hátha észre veszel valamit, ami nem stimmel ezzel az akvával.

2020. dec. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
*SOS! nem sós! ;)
2020. dec. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

" kb 300 darabot, 4 kulon akvarium megy jelenleg nekik"


És ebben hányan vannak?

És ehhez képest hány liter szűrőanyag?

2020. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

10 Molly van benne, ez a legkisebb akvarium. A szuroben szivacs reteg, matrix es siporax reteg tovabba meg 1 amit nem igen tudok beazonositani csak biologiai szurokozeg neven van benne.

Kicsit felreerthetoen irtam, egyik allatra sem jellemzo sem a kidulledo szem, sem a furcsa pikkelyek sem a felfuvodas ez az egy aki most egy kulon akvariumban van egyedul felepules celjabol na o eleg dundi de valoszinuleg vemhes. A novenyeknek bevallom oszinten nem tudom mi a nevuk. Van 3 db ilyen kis golyo azon kivul 1 nagy levelu alacsony bokor es egy 3 hosszukas levelu terebelyes magas bokor. A vizkemenyseget teszteltem, a teszt szerint rendben. A halakon csak a bagyadtsag lathato, erotlenek, sokat fekszenek a padlon, ha benyulok kezzel siman ki tudom oket venni nem usznak el

2020. dec. 20. 15:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Keménységre fölösleges tesztelni, bírják a kemény vizet.

Elsősorban vízminőség probléma lehet, ezek tipikus tünetek. Ezért kérdeztem a szűrőt, és hogy hány hal van. De 10-et el kell bírni a szűrőnek.


Ami viszont nem derült ki, hogy most vannak annyian, vagy eredetileg voltak 10-en?

Mert ha eredetileg jóval többen voltak (azt írtad, azóta volt elhullás) , és mind egyszerre raktad be őket, akkor közel sem volt annyi lebontóbaktérium, amennyi kellett volna annyi halhoz.


Viszont ekkor az akváriumba rakás után nem sokkal kellett hogy jelentkezzen ez a probléma, és mivel mostanra 10 -n maradtak, már javulni kéne a helyzetnek.


De nem tudjuk, mikor kerültek hozzád, mikor jelentkeztek a tünetek, és hogy az algázók hányan vannak. (ők ugyanúgy terhelik a vizet)


Ha nem szűrés gond, külső jelek nélkül akkor is valami általános vízproblémára lehet gyanakodni. Egy 50%-os vízcsere állott vízzel mindenképpen indokolt.

2020. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
3 algaevom van, eredetileg 13-an voltak a mollik a pancelosharcsabol 5 van. Kb 2, 2,5 hete vannak nalam, tegnap kezdtek ilyenek lenni a halak. A vizcsere megvolt
2020. dec. 21. 00:04
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
200 literes akváriumban ennyi hal szűrés és rendszeres részleges vízcserék mellett elvileg nem szabadna, hogy baj legyen a vízzel azontúl, hogy kicsit hideg nekik. Nem lehet, hogy még a 24 fokot sem érte el néha a húmérséklet, mert az simán lefektetheti a mollykat, pláne ha hirtelen a változás. Z törpe telója javította ugyan az SOS-t só ra,( okos teló) amit én is megerősítek, nyugodtan tehetsz 10-literenként egy teáskanálnyi sót a vízhez ( csak a tényleges vízmennyiséggel számolj). Az jó ha csináltál egy nagyobb vízcserét, persze csak akkor ha nem öntötted hirtelen a nyakukra. A vízcseréknél óvatosan kell adagolni a vizet ügyelve a hőfok kiegyenlítődésére. Egyenlőre nem látok okot a halak rossz állapotára.
2020. dec. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!