Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi? SOS Többi lent↓

Guppi? SOS Többi lent↓

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja vettünk 5 db hím guppit és ma vettünk hozzájuk 3 db nőstényt. Amint beleraktam a nőstényeket az aksiba a hímek elkezdtek érdeklődni irántuk és kergették őket, hozzájuk dörgölőztek. Pár órával később megnéztem a halakat és eléggé megnőtt az egyik nőstény hasa, de nemtudom biztosan hogy terhes. Honnan tudhatom meg hogy terhes? Azt tudom hogy külön kell tenni. Azt a nőstényt amelyiknek nagy a hasa a hímek folyamatosan követik, de az összes hím. Mért csinálják ezt? Köszönöm a válaszokat! :D

2020. dec. 29. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy fekete folt lesz a hasam.😀
2020. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt én is olvastam de elvileg csak az utolsó napokban lesz ott a fekete folt. :)
2020. dec. 29. 20:21
 3/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Először is hülyeség volt nőstényeket venni mert ezzel kb azt érted el ,hogy az “akvarista életed” szerves része lesz a havonta születő x számú utód elajándékozása. Még ritka szív/ formaváltozatok esetében van realitása az eladásnak/ elajándékozásnak de gyakoribb változatoknál örülhetsz ha legalább ingyen teknőskajának elviszi valaki.


De visszatérve a fő kérdésre az biztos ,hogy nem terhesség miatt kerekedik. Az 3-4 hét alatt történik +ott az árulkodó “sötét folt” a farokalatti úszójánál.

Szóval az a hal fel van puffadva. Talán a kajától, talán beteg. Ha a kajától akkor általában elég csak koplaltatni 1-2 napot s a jövőben odafigyelni ,hogy a puffasztós kajákat (pl: granulátumok) előre be kell áztatni. Ha beteg akkor a betegségnek megfelelően kell kezelni.


Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

“Még ritka szív/ formaváltozatok esetében”


Párdon, ritka szín/ formaváltozat.

Ha van még elírás nézd el nekem :/

2020. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) De az lenne még a kérdésem hogy az összes hím azért követ egy nőstényt mert párosodnak akar vele?
2020. dec. 29. 20:27
 6/16 A kérdező kommentje:
Párosodnak* csak kijavította :')
2020. dec. 29. 20:30
 7/16 A kérdező kommentje:
***Párosodni*** nem hiszem el már megint kijavította😂😂
2020. dec. 29. 20:34
 8/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Többnyire igen, párosodni akarnak. Illetve a beteg halakat gyakran szekálják a többiek mert látják ha gyenge.

Ha már párosodás s guppik, a nemek aránya nem épp megfelelő. Általánosan az elevenszülőkre igaz ,hogy 1 hímre legalább 2-3 nőstény jusson heves udvarlásuk miatt. Tehát az 5 hímhez legalább 10-15 nőstény kellene, de ez embertelenül sok utódot jelentene, szóval jobb lenne elajándékozni a nőstényeket vagy külön akváriumban tartani. Illetve az 5 hím a 3 nőstény képesek szó szerint halálra hajszolni, pont azért mert nem tud megoszlani a figyelem köztük.

2020. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom "Teve" kolléga hozzászólását, ez így a lehető legrosszabb felállás. Bizony SOS , sürgősen döntened kell a javasolt lehetőségek közül. Én talán elsőként a 3 nőstény hímre cserélésével próbálkoznék, hátha rááll a cserére a boltos. Ha nem, akkor ingyen is hagyd nála, mármint ha így visszafogadná őket. Egy kicsit kérdezhettél volna előbb is.:D
2020. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy fentebb is írták, a guppik már csak ilyenek.

Bár nem tudjuk a körülményeket, de én is arra szavaznék, hogy a lányokat le kellene cserélni fiúkra.

Azért én kíváncsi lennék, hogy milyen a helyük, és miből gondoltad, hogy ez jó lesz így?

2020. dec. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!