Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 70l akváriumom és ma...

Van egy 70l akváriumom és ma reggel vettem észre, hogy megjelentek benne az úgynevezett Acroloxidae pajzscsigák. Mit tegyek? Mindenképpen szeretném őket eltávolítani valahogy.

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy ezek algaevő csigák, én eddig csak a növényeken találtam. Próbáltam őket leszedegetni. Pár hónappal ezelőtt már volt olyan probléma, hogy ilyen kis fehér pár milliméteres apró férgek mászkálnak az üvegen. Őket algakaparóval szedtem le.

2020. dec. 31. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy növényen van, még eheti a rajta lévő algaréteget.

Vannak rá csigairtó szerek, de nem biztos, hogy megéri ezért mérgeket locsolni a vízbe, sok vizet nem zavarnak.


Az etetéssel óvatosabban bánnék!

Az akvárium zárt rendszer (többnyire) az általad beszórt étel az, ami leginkább megbontja ezt a zártságot.

Ebből származik a mulm, az ammónia, a bomló szerves anyag, akár kajamaradék, akár ürülék formájában.

A természetben semmi nem megy veszendőbe, tehát megjelennek az akváriumban azok az életfogmák, amik ezt hasznosítják.

Algák, algákon elszaporodó csigák, planáriák, stb...

Gondold el, ha a táplálékláncból egyből a harmadik szereplőt iktatod ki, a csigákat. Az alga egyre több lesz. Aztán majd az algát akarod kiirtani, és ha megteszed, ammóniából lesz egyre több.

Amellett, hogy kinyírod a csigákat, koncentrálj a probléma alapjaira is, mert nem véletlenül alakulnak így a dolgok!

Önmagában a planáriák, vagy csigák kiirtása, a probléma szőnyeg alá söprése!

2020. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy erről a csigáról van szó, akkor valóban ártalmatlan, sőt, hasznos.


Milyen a szűrésed, a világításod, hogyan csinálod a vízcseréket, mi az aljzat, milyen és mennyi növényed van?

És persze miből mennyi állat van az akvában?

2020. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ja, és hogyan, mivel etetsz?
2020. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs túl sok nem kell aggódni, figyelni kell, hogy ne legyen túletetés. Próbáld, hogy 1 hétig 2 naponta éppen csak annyit etetsz, amit azonnal megesznek.
2020. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Juwel 70l akvárium, hetente-kéthetente szoktam 30% vízcserét csinálni. Fix haltápot, aquatic nature színfokozót, illetve szárított szúnyoglárvát szoktam nekik adni.
2020. dec. 31. 16:31
 6/12 A kérdező kommentje:
7db neont, 3db nagy és 2 kisebb plattit, 3db nagy és 5db kisebb guppy-t valamint 2db algaevő gébet tartok az akváriumban.
2020. dec. 31. 16:42
 7/12 A kérdező kommentje:

Növényeket tekintve van egy gömbmohám, két anubiasom (egy kicsi és egy nagy), van ilyen fűszerű hínárom ami eléggé elterjedt, illetve van egy bokros növényem, és egy echinodorus cordifolius-om.

Műnövényem nincsen.

2020. dec. 31. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kissé túltelepített az akvárium.

Hetente legalább egyszer 30% vízcsere!! És talaj porszívózás.

Minél kevesebb bomlástermék maradjon a vízben, etetni csak annyit, amit 2-3 perc alatt elfogyasztanak! Nem írtad milyen a szűrésed, de ide ennyi hallal jó lenne egy külső, akár használtan is. A sűrű növényzet jó pont, egy káliumos micro táppal(tf planter vagy profito) esetleg lehetne tápozni őket

2021. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A vízcserét talaj porszívózással szoktam csinálni, és a növényeknek juwel profitot szoktam adni.
2021. jan. 3. 12:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Juwel 70 literes szettem van, amiben egy 300l/óra kapacitású szivattyú és egy 8w-os led világítás volt gyárilag,de vettünk bele még egy 8w-os led lámpát.
2021. jan. 3. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!