Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így mûködne?

Ez így mûködne?

Figyelt kérdés

Egy 50 literes akváriumban, amelyik 22°C-os tarthatóak együtt a következôk?

10 db Zöldsávos Törbeazbóra, vagy 10 db Törperazbóra, vagy 8db Gyöngydánió rajhalként.

4db Törpe szívóharcsa, vagy 4db Panda páncélosharcsa, talajlakóként.

4db Pagodacsiga, vagy 8db Maláj tornyoscsiga, szintén talajlakóként.

És 4db Rejtélyes Almacsiga.


2021. jan. 1. 17:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Rendben. A szûrôt írtam, hogy azt szertnék, az aranyhalaknak van helye, megoldható a helyük máshol is. Én a fûtésre és a világításra mondtam, hogy szerintem fölösleges.

Akkor a géb kizárva. Más ötlet?

2021. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Bocs, másik accountban maradtam, az elôzôt én írtam. :D
2021. jan. 3. 14:56
 23/24 Salx Narval ***** válasza:
100%
OK. Ha lesz egy jó szűrő akkor már van némi értelme a beszélgetésnek. 40-liter vízzel kell számolnod kb ami pont az általad tartani kívánt rajhalak valamelyikéből 10-12db tartásához elég, és itt a vége, megtelt. Ha kicsit nagyobb szűrőt veszel akkor max homok, v más harcsabarát talajra 6db törpe páncélos mehetne még mint írtam fentebb ( ezek 2,5-3cm apróságok és elég nekik a 22-23 fok, én nem erőltetném. Esetleg mohás gyökerek közé garnélákat is telepíthetsz a harcsák helyett. Az aranyhalak elhelyezését inkább nem feszegetem és a világítás nélküli dús növényzet meglétét sem, lelked rajta. Heti 2x 15% vízcsere kell majd tőzegkivonattal dúsítva és a szűrőre nem ártana egy esőztető sem, olyat válassz aminek szabályozható az áramlási sebessége. Én kb 60-80 literhez ajánlott akasztós szűrőt tennék ide, hogy ne vegyen el helyet. Ha körbejárható az akvárium akkor középre hosszú szálú növényeket ültess mint egy "választófal", a halak biztonságérzetét nagyban növeli ha van némi háttér.
2021. jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz. :D
2021. jan. 4. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!