Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amano garnéla és szumátrai...

Amano garnéla és szumátrai diszmárna?

Figyelt kérdés
tartható e együtt a kettő, 450literes, sürü növényes akváriumban?
2021. jan. 1. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont most volt egy szumis kérdés, 1 perce írtam le:


"Az ilyeneket, hogy mi lesz a márnákkal, nem lehet "patikamérlegen kimérni".


Nincs 2 egyforma akvárium, és nincs pontos recept.


A kockázatok mértékét lehet mérlegelni, csökkenteni, bevállalni, nyilván minél kisebb és kevesebb kockázati tényező van egy rendszerben , annál könnyebb lesz hosszútávon egészségesen fenntartani."


Attól is függ, mik lesznek a szumik mellett. Őszintén szólva amanok mellé neonnál nagyobb halat nem tennék. Max algázót.

A szumi kíváncsi természet, ingergazdag környezet kell neki. Ha unatkozik, kötekedőssé válhat, és ha úgy van kedve, bizony megritkíthatja a garnéla állományt, pláne a kifejlett hímek, elég nagyra nőnek.


Például dániókkal (zebra, leopárd) tartva, könnyen elterelhető a figyelmük. Azok a felső rétegben úsznak, és hiába kis halak, felszíni növényzet között baromi gyorsak, gond nélkül lerázzák a szumikat, pláne, ha jó nagy csapat van belőlük.

Szóval sokmindentől függ, ég és föld lehet a különbség a viselkedésükben, környezettől függően.

Mondjuk sepregető garnélákból vannak dupla akkora méretűek, mint az amanok.

2021. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a szumik már megvannak régóta, elég nagyok. sziámi algaevőkkel vannak, 4 naggyal, és kb 15 karcsú díszmárnával. szerettem volna garnélákat, de félek, hogy kaja lesz belőlük. abból gondoltam, hogy csak maguk között piszkálódnak, és dús a növényzet.
2021. jan. 1. 20:50
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én is inkább a sepregető garnélákat választanám de nem kizárt, hogy ekkora helyen az amano garnik sem lennének célkeresztben. A szumikat ha kellő létszámban vannak főleg a hím guppik és betták lebegő farka és uszonya irritálja. A lassú úszású békés vizekben élő halakat zavarhatják ezek a cikázó gyors mozgású halak de ekkora helyen talán még ez sem okozna stresszt dús növényzet mellett. Nálam néha rámozdultak a gyöngygurámik csápjaira de hamar megtanulták, hogy nem jó játék egy felnőtt hím gurámival szórakozni.:D A kisebb garnélákat a felnőtt szumik simán kajának vélhetik az amanokat talán nem de a csápjaik elég vonzóak lehetnek ha nagyon szem előtt vannak. Ha van lehetőséged máshová is tenni őket probléma esetén akkor villanyoltás után tegyél be párat és másnap kiderül, hogy reagálnak, lehet, hogy észre sem veszik őket. Biztosat sajnos nem tudok mondani, sok hallal tartottam amanokat, nagyobb sügérekkel is de konkrétan szumikkal nem, vagy legalábbis nem emlékszem rá.
2021. jan. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!