Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért érzi magát rosszul a...

Miért érzi magát rosszul a bettám (sziámi harcoshal)?

Figyelt kérdés
52 literes akváriumban lakik. 3 hete érkezett, a kezdetekben aktív volt, majd következett 2-3 passzívabb nap. Itt a hőmérsékletre gyanakodtunk, így 27 fokra emeltük a víz hőmérsékletét. Ez komfortos volt számára, így ismét aktívvá vált. Az akváriumban van raja kívül 5 pandaharcsa, 5 ékfoltos razbóra, és 6 izzófényű pontylazac. A többi hal jól láthatóan nem foglalkoztatta, sokat úszkált. Az utóbbi napokban azonban váratlanul ismét nagyon passzív, bujkál, tegnap nem is evett. Az akváriumban természetesen van szűrő, oxigént juttatunk be, a terep gazdagon beépített növényekkel. Hetente cseréljük a víz 25%-át. Eleségként univerzális haltáp pelyhet, valamint fagyasztott sórákot kap, naponta egyszer. Hogy segíthetnék neki?

2021. jan. 3. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bettát nem ajánlott társítani, főleg nem 50 literben.

A pandák azok maradhatnak, lévén ők aljazlakók.

A másik kettőt el kéne ajándékozni, vagy adni. Vagy venni nekik egy 100Litereset, ennyi kell az ékfoltos razbórának és érdemes legalább 8-10darabot tartani belőle.

Azért bújkál a bettád, mert stresszeli a többi hal.

Nem írtad, hogy milyen a szűrésed, de nem szereti az erős áramlást, folytani kell egy esőztetővel pl.

Szóval ha segíteni akarsz neki, a vízközt úszó halakat tedd át.másik akvába.

2021. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vízminőség probléma lesz.


Megtennéd, hogy leírod pontosan milyen szűrőd van, milyen régi az akváriumod, hogyan járattad be az akváriumot a halak érkezése előtt és hogyan zajlik nálatok egy vízcsere? A bettán kívül a csapathalak is viszonylag újak? Ezek az információk szükségesek ahhoz, hogy felmérjük mekkora baj van és tanácsot adjunk, hogyan tovább.


A rossz vízminőség túltelepítés miatt viszont tény. A 112 literes akváriumomban van ennyi és ugyanekkora hal.

2021. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és legyen dús növényzet, vegyesen gyors és lassú növésű, és némi úszó növény is. Ezekhez persze kell 0.5watt fény literenként.

Remélem tudtam segíteni

Üdv

2021. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az imént sajnos elpusztult a bettám. Köszönöm a válaszokat, és hogy próbáltatok segíteni.


Próbáltunk körültekintően tájékozódni a beszerzése előtt, de úgy tűnik rosszul döntöttünk. Többet természetesen nem szerzünk bettát, ha ez nem alkalmas közeg számára.


Tudnátok kérlek segíteni, hogy a többi halnak megfelelő-e így a közeg?


Belső szűrőnk van. Esőztető funkciót is gyakran használtunk.

A víz hőmérsékletét most visszavesszük 26 fokra.

A telepítés során 2 hétig csak a növények voltak a vízben, majd a pandaharcsák és a razbórák, 2 héttel később pedig a pontylazacok és a betta.

Felső világításunk van, a növényzet nagyon dús, úszó növények is vannak.


A vízcsere során a víz 25%-át leszivattyúzzuk, majd pótoljuk az akváriuméval hasonló hőmérsékletű vízzel.


Tehát, amit kérdezni szeretnék tőletek, hogy a jelenlegi halaknak megfelelő így a közeg?

Valamint gondolkodunk még a későbbiekben új lakókban (csiga, garnéla, esetleg további hal), de semmiképp sem akarunk felelőtlenül dönteni, mit javasoltok?


Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 3. 10:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ékfoltos razbóra nem való ebbe az akváriumba, 24 fokos, savanyú, lágy vizes hal, és kéne neki a 100L.

A másik kettő maradhat, és elég 24-25 fok bőven.

2021. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor még kérdések:

- A szűrőhöz pontos márka és típus kéne. A gyári szűrők általában vészesen alulméretezettek (mármint egy normálisan telepített akváriumhoz is). Az, hogy "belső szűrő" sajnos semmit nem mond.

- Jól értem, hogy ez egy nagyon friss akvárium? 7 hete vannak halak + 2 hét bejáratás?

- A bejáratás alatt csak a szűrő ment, de semmi mást nem csináltatok? Nem raktatok bele halkaját?

- "pótoljuk az akváriuméval hasonló hőmérsékletű vízzel." - klórtalanítva, ugye? :)

- A szűrőt hogy takarítjátok?


#5 Na és? Az izzófényű pontylazac is. Nekem sem tetszik, de őket elfogadott 50 literesben tartani, a neonhalakat - dettó ugyanazok az igényekkel - nem. ¯\_(ツ)_/¯

2021. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os azt nem mondtam, hogy így tökéletes lesz, mondjuk elmegy
2021. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem értem mitől lenne elfogadott az izzófényűt 50 literben tartani. Most direkt rákerestem:

Akvarista lexikon: min. 65 liter

Diszhal.info: min. 65 liter, 70 literre 6 hal

Neonhalnál akvarista lexikon: 65 liter

Diszhal.info: min. 70, 90 literre 10-14 hal.

Szóval én se az ékfoltos razbórát se az izzófényű pontylazacot nem ajánlom 50 literesbe, szerintem még a pandáknak is erősen határeset. Nem mondom ,hogy ez vezetett a betta halálához de biztos ,hogy nem tett jót neki ennyi s ilyen társhal. Szóval Kérdező jobb lenne elajándékozni vagy nagyobb akváriumba rakni ezeket a halakat, max a pandák maradhatnak. Ha ez megvan akkor lehet valami igényeiben idepasszoló halat nézni, valami olyat ami nem “kényes” a létszámra, de szerintem egy kb 5-6 fős csapat endler vagy szivárványos guppi hímnél ne gondolj bonyolultabbra.

2021. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jogos, én egy webáruház oldalát néztem, tényleg kell neki 70liter

Viszont hamis neonhalat tehet 50 literesbe 6-8 darabot

2021. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, segítségeket!

Igen naivan mi is azt hittük, hogy lehet alapozni azokra az információkra, amiket a halakkal kapcsolatban tanácsoltak az akvarisztikában.

A szűrőnk: Xilong XL-F680

Nem raktunk be halkaját a bejáratás során, csak amikor az első csapat megérkezett (pandák, razbórák).

Sera bio nitrivec bacikat öntöttünk még bele a biológiai egyensúlyért.

Nem, nem klórtalanítottuk a vizet, nem tudtam, hogy ez tényező, ezután fogjuk.

A szűrőt kinyomkodjuk a leszívott vízben, nem mossuk át klóros csapvízzel.

2021. jan. 4. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!