Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő hal egyedül?

Algaevő hal egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyedül maradt egy algaevő halunk az akvariumba, úgy döntöttünk nem lesz több halunk. Az algaevőnek nem kell plusz kaja? 7 éves kb egyébként, szóval a másik kérdés, hogy meddig élnek?

Tesóm akvariuma és halai voltak de elkoltozott szóval ezért nem értek hozzájuk annyira


2021. jan. 4. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta és mekkora akváriumban van? Közönséges algaevőharcsa? Azok mindenevőek, szeretik a zöldségeket, de néha az élő eleségeket is.
2021. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle halat neveznek "algaevőnek", az ancitól a páncélos harcsákon át az algázó gébig... milyen hal pontosan? Nem tudsz róla egy fotót csatolni, vagy ezekre rákeresni a neten, hogy melyik az?

Amúgy szinte egyetlen fajnak sem elég (főleg nagyobb korában) az, hogy van alga az akváriumban... kell nekik más eleség is. Nekem van algázó gében (Stiphodon sp.), aki talán a leginkább algaevő, de még ő is beleeszik a többi hal kajájába, még az élő eleségekbe is...

2021. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a tesóm és Ő elvileg egy "Ancistrus dolichopterus". Meg az akvárium literjét se tudom megmondani olyan béna vagyok benne de még értem vonalzóval és 80cm hosszú és 50 cm széles az akvarium :D ha sima maradék haleledelt rakok be az akkor megeszi? Nem akarom, hogy az éhségbe haljon bele szegény.
2021. jan. 4. 18:08
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A térfogat kiszámításához kellene a magasság is, de ha feltételezek az 50 centi szélességhez egy arányos 40-50 cm magasságot akkor 160-200 literes az akva.

Szóval egyedül van? Ha jól tartod akkor jó dolga lesz ilyen helyen :) Adj neki forrázott/ főtt uborkát, cukkinit, dinnye-tök héjat stb. A lényeg ,hogy “bio” cucc legyen ami nem volt tartósítóval, ízfokozokkal meg egyebekkel kezelve. Egy hurkapálcikával vagy valami hasonlóval leszúrod a talajra s majd megeszi. Ilyesmik legyenek a fő táplálékai, tápot csak kiegészítésnek. Legyen fa az akváriumban mert a fa rost rágcsálása kell az emésztésének.

Bővebben ezeken az oldalakon tudsz olvasni:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) fával meg mindennel tele van az akvárium neki szóval hiányt nem szenved semmiben
2021. jan. 4. 19:33
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
1-2 hetente csinálj 30% vízcserét és a talajt is tisztítani kell. A szűrőnek egy hal esetében is állandóan üzemelnie kell. A halad az élete felénél tart kb, persze ez a bánásmódtól is függ. Próbáld meg elajándékozni ha nem szeretnéd gondozni. Én biztatnálak az akvarisztika alapjainak az elsajátítására és a halad igényeinek a megismerésére, ehhez ajánlottak és adtak a kollégák útmutatót. Ki tudja hátha olvasgatás közben kedvet kapnál te is ehhez az igazán szép elfoglaltsághoz. Csodaszép akváriumot csinálhatnál ebből ami a lakásotok díszévé válhatna.
2021. jan. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!