Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert szakadozik a sziami...

Miert szakadozik a sziami harcosom farokuszoja?

Figyelt kérdés
Olyan mintha szet lennenek tepkedve ilyen szalas, korabban viszont egyben volt. Nem latom hogy egyeb baja lenne, uszkal minden a megszokott modon tortenik, a tobbi hal nem bantja es hiaba kerestem interneten nem talaltam olyat ahol csak az a "szálasodás" jelentkezett volna

2021. jan. 6. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az élőhelye, hány és milyen halfajjal raktad össze, hím vagy nőstény..... Azért tűnik úgy, mintha szét lenne tépve, mert szét van tépve.
2021. jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Guppik vannak a kozeleben? En is elkovettem azt a hibát gyerekkoromban, hogy vettem par szep halat es osszeraktam őket mindenfele alapos utanaolvasas es tajekozodas nelkul. A kis guppik kikezdtek a nagy sziamit, el is pusztult sajnos.
2021. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, egyedül volt a halam és elkezdett így foszlani a teste az úszóinál, főleg a farkánál. Hány éves? Az enyémnél az élettartama végén volt ez, utána nem sokkal el is pusztult.
2021. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

220 literes akvariumban van 5 mollyval, 5 razboraval, 3 ancival es 5 neonhallal

Nem tudom mennyi idos lehet mert az elozoleg amim volt sajnos ket ev utan egy darakor miatt elpusztult ezert a helyere vettem egy masikat nem tudom mennyi idos lehet a neme pedig him.

2021. jan. 7. 00:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Kivettem es beletettem egy 60 literes kis akvariumban most egyedul van, rendeltem neki inkabb egy betta akvariumot átmenetileg van ebben amiben van de igy valtozott a kerdes: mit tegyek hogy meggyogyuljon, persze tudom ez mar nem forr ossze de hogy erosithetnem vagy ilyenek? Az etrend eddig: 1. Nap lemezes tap 2. Nap fagyasztott voros szunyoglarva 3. Nap elore meghamozott, megfozott picire osszevagott majd lefagyasztott uborka aztan kezdodik elorol. Ez igy maradhat neki vagy esetleg valami tanacs?
2021. jan. 7. 00:46
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Remélem amit rendeltél legalább 40 literes. Ha kisebb akkor inkább maradjon a 60-literesben. A szűrőre esőztető kell és minimálisra kell állítani az áramlást, v vegyél egy két szivacsos cseh emelőt, dúsan növényesíts ez leggyorsabban egy kupac tüskéshínárral érhető el, persze más is mehet mellé. A biztonság kedvéért kellene egy-két alkalommal malachit-metilén gyors fürdő 10-10 perces. A jó hír az, hogy összenő az uszonya és farka hacsak nem a végelgyengülés következménye. 27 fokos víz és hetente 30% vízcsere ajánlott. Te láttad uborkát enni, nem bekapni és kiköpni hanem megenni? Minden esetre a fagyasztott kaját erőltesd és a változatosság kedvéért más fagyasztott állati eredetű kajával egészítsd ki, az 1 nap lemezes maradhat ha megeszi. A cserevizet SERA Aquatannal kezeld és oldhatsz bele SERA fishtamint is ( ha megeszi akkor a lemezesre is mehet 1-2 cspp, mármint a fishtaminból.:D). Ha sokallod az árát akkor főzz egy kamillateát és öntsd a vízhez a filtert is hagyd az akváriumban 1-2 napig. Az akvárium mindhárom oldalát takard fekete, v sötét kartonlappal amíg gyér a növényzet.
2021. jan. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond vissza a rendelést, es maradjon a 60literesben betta.

Még annyival kiegészíteném a 6-ost, hogy úszó növényt is érdemes tenni bele, akár békalencsét, hogy tompíts a világításon, esetleg egy kis tőzegkivonat mehetne bele

2021. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mivel a bettánál folytani kell a szűrő áramlásán, érdemes hetente alaposan tisztítani az aljzatot
2021. jan. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
30 literest rendeltem neki, nem ezt a 2-3 litereset de megfogadom a tanacsokat koszonom
2021. jan. 7. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!