Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet lefedni az...

Gyudbal kérdése:

Hogyan lehet lefedni az akváriumot úgy, hogy a világítást minimálisan fogjam le?

Figyelt kérdés
Adott egy elég magas (kb. 55cm a vízoszlop) medence, így alapból olyan növények vannak benne, amelyek nem épp fényigényesek, de így is problémának érzem, hogy üveglap van a fénycsövek és a víz között: egyrészt hamar vízköves lesz, másrészt - gondolom - maga az üveg is tompít. Márpedig én szeretnék felszíni halakat, mondjuk baltahasú lazacokat, és tartok tőle, hogy kiugranának (ha csak 1-2, az is sok). Valami háló esetleg megoldás lehet?
2021. jan. 7. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló?
2021. jan. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Merev szúnyogháló és legalább 10-12cm légrés. Azért kell merev préselt szúnyogháló mert a szőtt és laza hálóba beleakadhat a hátúszójuk. A levegőréteg pedig tompítja az ütést akit a kifeszített merev háló okozhat. Dús felszíni növényzet is sokat segíthet és nyilván takarni is érdemes a frontüveget ha nagy a jövés menés a helyiségben. Ha nem túl nagy az akvárium, főleg a hossza akkor a legkisebb csíkos baltahasút ajánlanám, természetesen rajban.
2021. jan. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondolkozom a dolgokon. Egyébként kb. netto 170 liter a medence, van benne 20 neon, két anci, meg nem soká érkezik egy csapat otocinclus, melléjük raknék mondjuk 8-10 valamilyen lazacot még. Hozzá tartozik a storyhoz, hogy van két kicsi unokahúgom, akik imádják őket, de még nem tudják megszokni, hogy ne érjenek az üveghez pl. A mostaniak már nem ijednek meg ettől, de lehet, hogy pont baltahasút nem kéne abajgatni ilyenekkel akkor.
2021. jan. 7. 23:04
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy kevésbé ugrálós halakkal jobban járnál, ezek 2-3m is képesek repülni a víz felett és felfelé is 40-50 cm ugranak . Nagyobb testű halakat sem ajánlanék mert azok meg a tárgyakon és az akvárium oldalüvegén törik össze magukat ha megijednek pl vitorlás, gurámi stb. A neon méretű halaknak elég ha dús a növényzet (pl van tüskéshínár is ) szétrebbennek és kivárnak. Felnőtt ancit és torrót láttam már bepánikolni, az nem semmi. Ezek visznek minden mozdíthatót ami az útjukba kerül, vagy pedig a szoba közepéről kell összeszedni őket, rosszabb esetben csattan a feje az üvegtetőn. Anciknál 3-4 bújásra alkalmas barlang, gyökerek és a jávi moha jól jöhet de hirtelen mozdulatokra, pláne ha az üveget is megütik azonnal és kiszámíthatatlanul reagálnak, ha kicsit lassabb a mozgás akkor viszont a pihenőhelyüket választják. Kell az a háló ha gyerekek vannak. Az én sügéreim is borzasztóan menekülősek de azok figyelnek és hirtelen mozdulatot nem tudsz tenni csak készakarva. 3 méterről már érzékelik a feléjük közeledőt akkor leállnak és várnak, még egy két lépés és egy halat sem látsz az akváriumban pedig nagyok és sokan vannak, mindegyik a barlangjában kuksol. Ilyenkor nincs rangsor bármelyik bebújhat akár az alfa helyére is, máskor ezért nagy verés járna.:D Nálam eleinte a cicó ijesztgette őket de valahogy őt megszokták, én csak nagyon óvatosan közelíthetek.:D Ha viszont már ott vagyok akkor 2-3 másodperc után előjönnek, akkor már akár kalimpálhatok is nem érdekli őket. Minden esetre érdekes volt megfigyelni ezeknek a halak a viselkedését és a reakcióikat is.
2021. jan. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!