Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 neonhal 10 zebradánió 5...

10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam elmenni halat vásárolni mert beteg voltam így megleptek. A páromnak erre az összetételre azt mondták a kereskedésben ,hogy így tarthatóak együtt. 1 hétre rá az összes guppi egy algaevő három neonhal kettő díszmárna elpusztult, egy fekete mollyt pedig kivettem mert csipkedte a többieket. Először azt hittük ,hogy valami fertőzés lehet amire kaptunk különböző szereket illetve 30%-os vízcsere is volt. Elképzelhető ,hogy nem fertőzés hanem másik halak bántották őket?

2021. jan. 10. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
85%
Általános szabály, hogy szellőzés nélküli akváriumban 1 db 5 cm-es halra kb. 15 liter vizet kell számítani. Szellőzés mellett a vízmennyiség 5 liter/halra csökkenthető. Egyébként ez egy vegyes gezemice, környezeti igények és világtájak szerint is egészen eltérő élőhelyről származnak. A kereskedőnek az az érdeke, hogy fogyjon a készlet.
2021. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
98%

Ebből sajnos csak a merülőforraló hiányzik egy jó kis halászléhez :( Nagyon sok, nagyon vegyes.


Segíts egy kicsit:

- Vadi új akvárium? Hogy indítottátok be? Mit raktatok bele, meddig stb.

- Milyen felszerelés van benne? (Márkát ÉS pontos típus szeretnénk tudni)

- Milyen "különböző szereket" kaptatok és ebből melyeket használtátok?

- Hogy zajlik nálatok pontosan egy vízcsere?

2021. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

Sajnos ennyi s ilyen hal nem tartható együtt. Ezeken az oldalakon ki tudod keresni mindegyiknek az igényeit:

[link] , [link] , [link] , [link]


Többek közt néhányan kevesen vannak pedig rajhalak, a vitorlásnak meg kicsi az akva. A többinek nagyjából elég 112 liter de nem ennyinek, hanem külön-külön. Mihamarabb ajándékozz el belőlük s legfeljebb 2-3 összepasszoló fajt tarts meg, azokat megfelelő létszámban. Érdemes vízrétegenként elosztva, tehát egy raj talajlakó (mondjuk 6 corydoras, ekkora helyen csak 1 fajt), vízközt 1 s felszín közelében úszóból is 1 raj (az ajánlott oldalakon ki tudod keresni melyik faj melyik vízréteget részesíti előnyben) stb.


Az biztos ,hogy a telepítettség nem jó, szóval akármilyen szert öntesz a vízbe az nem oldja meg a problémát.

2021. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ez így borzalmas. Máskor halvásárlás előtt tájékozódj a halak igényeiről, ne a kereskedésben érdeklődj, sokszor ott sincsenek tisztában a dolgokkal (vagy pont hogy igen, és arra játszanak, hogy a sok elpusztult hal után jöhess vissza még költeni a pénzed)!
2021. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azon túl, hogy ez a társítás katasztrófa, nagy valószínűséggel a vízzel is komoly problémák lehetnek. Erre utal a hirtelen nagy létszámú és több fajt érintő elhullás. Nem jellemző a kórokozókra az ilyen hirtelen kirobbanó halirtás pláne, hogy más más akváriumban tartották őket, mármint valószínűleg. Ennyi hal egyszerre nagy terhelést jelentett és valószínűleg a szűrés sincs rendben. Ha most megállt az elhullás az nem azt jelenti, hogy beállt az ideális létszám csak azt, hogy a túlélőknek erősebb a szervezetűek és némiképp enyhült a víz terheltsége az elpusztultak kiesésével. Kérnénk az infókat, hogy menteni lehessen azt ami még menthető. 2 naponta 15% vízcsere a minimum amíg nincs más megoldás és hatékony szűrés. A gyógyszer itt csak ártott, kinyírtad vele a maradék bontóbaktériumokat is.
2021. jan. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Bocsi ,hogy kiemelem a privátodat de így nyilvánosan sokkal effektívebben tudunk segíteni. Szóval:


“Köszönöm a válaszod! Igen vadonatúj akvárium 112 literes amihez alapból járt egy Orca 350 belső szűrő illetve egy AquaT 100 wattos vízmelegítő. Az akváriumot miután feltöltöttük csapvízzel tettünk bele vízelőkészítő szert kb.30ml. Sajnos a nevét nem tudom mert már kidobtuk, de üresen járattuk kb. 1 hétig. A halak belekerültek, most már tudom ,hogy sok de 60 hal legalább. Rá pár napra sorba kezdtek elpusztulni a halak, a víz opálos lett. Ahogy mondtam sok hal elpusztult pár nap alatt szinte csak guppik.Visszamentünk a kereskedésbe és kaptunk 2db zöld színű vízkezelőt sajnos a nevét nem tudom, de ettől sem javult a víz, ugyan olyan opálos volt és a halaink tovább pusztultak. Ezért ismét visszamentünk a kereskedésbe ahol megvizsgálták a vizünket és kiderült ,hogy nitrát van a vízben erre kaptuk a Dajana Start Plust, amiből 40ml-t öntöttünk bele és cseréltünk 30 liter vizet, ami megint csak nem igazán segített. Ismét visszamentünk a kereskedésbe ahol kaptunk egy külön akváriumot, amibe áttettük a halakat és nagy 112 literes akváriumot teljesen kipucoltuk, a köveket átforraltuk a műnövényeket forró víz alatt átmostuk és újratelepítettük az akváriumot. Vásároltam egy CFS 130-as külső szűrőt mert már arra is gondoltunk ,hogy ez lehet a probléma. A mostani friss vízbe pedig Tropical aqua care esklarint illetve Tropical aqua care bactoactivet tettünk előbbiből 20ml utóbbiból pedig 7 ml-t. Amint említettem a halak egy kisebb akváriumban vannak a régi szellőztetővel. Sajnos a kis akváriumban is pusztult már el hal pontosan 1 neon és 1 diszmárna. A kis akváriumba a fűtőtestet nem tudtam beletenni hiszen 100 wattos túl nagy lenne bele ezért a radiátorhoz közel tettük őket. 2 vitorlás, 6 neon, 4 márna, 10 dánió, 1 algaevő 2 kékpajzsos páncélosharcsa, 3 narancsúszójú páncélosharcsa, 4 molly van most a kis akváriumban. 2-3 napig kell járatni az akváriumot miután újra visszamehetnek ha minden igaz. Egyébként a kereskedésben nitrátmérgezésre gyanakodtak. Tudsz esetleg tanácsot adni? Előre is köszönöm!”

2021. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Röviden, tömören egy akvárium bejáratása:


Belerakod a megmosott talajt (ami lehetőleg nem színezett s szemcseméretre 0,5-3 mm körüli) kb 5 cm vastagon ,hogy ültetni lehessen bele. Az alacsonyabb (élő!) növényeket beleülteted majd ahogy lassacskán feltörtöd vízzel a magasabb (szintén élő. Műnövénynek semmi keresnivalója) növényeket is. Berakod a szűrőt (aminek a gyári ajánlás alsó! határa annyi vagy nagyobb mint ahány literes az akva) s a vízmelegítőt (ami hasonlóan annyi wattos vagy nagyobb mint ahány literes az akva, de ide a 100 wattos lehet elég). Hőmérővel ellenőrizve beállítod a megfelelő hőfokot. A szűrő 0-24 órában menjen. Egyébként csak akkor kell kimosni ha már nagyon megrakódott s akkor is akváriumból való vízben szabad kinyomkodni a szivacsát a lebontó (nitrifikáló) baktériumok miatt. Szórj egy kis haltápot a vízbe ,hogy legyen ammónia amin elszaporodnak a bacik. Ezután halak nélkül de minden mással (mintha halak is lennének) 3-4 hétig (nem 3-4 napig) járatod. Ha minden rendben akkor jöhet egy csapat hal. Kb egy hét múlva a következő stb.

Így járasd be a 112 literest, közben intenzíven bújd az ajánlott oldalakat, ajándékozd el a nem ide illő halakat s csak pár fajt tarts meg.

2021. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Sajnos, sanszos, hogy mire letelik a bejáratási idő, a halak jó része jobb létre szenderül...

Én a vitorlasoktól (legalább) már most megszabadulnék, mivel nekik a nagyobb akva sem való. Most csúnyán fogalmazok, de ha szerencséd van, akkor "csak" anyagi károd fog keletkezni, és nem üti fel a fejét valamiféle betegség. Azért mielőtt átpakolnám a halakat, jól szemügyre venném, hogy mutatják-e valamilyen betegség jeleit. Erről is találsz leírást a linkelt oldalakon.

Sok sikert.

2021. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Jelenleg most ott tartok ,hogy a nagy akváriumban (112l) a teljes vizet lecseréltük köveket átmostam, a növényeket is és igen sajnos műnövényeket vettem ezt amint tudom váltom. Az új vízbe Tropical Aquacare Bacto Active és Tropical Aqua Care Esklarint tettünk. A víz most nagyon szép nem hasonlítható össze az előzővel szerintem a követ kellett volna először is jóval alaposabban átmosnom. Tegnap előtt (szombat) óta járatom, vettem egy nagyobb szűrőt (CFS 130),mert már arra is gondoltunk ,hogy esetleg a kisebb szűrő nem tudja rendesen megszűrni a vizet. Ez a nagyobb külső szűrő viszont nem fér be rendesen a tető alá ,ezért majd ki kell vágnom a tetőből egy kicsit. A további kérdéseim ,hogy a maradék halakból kinek kelljen mennie és ki maradjon illetve meddig maradjanak a külön akváriumban? 10 zebradánió 6 neonhal 2 vitorlás 2 kékpajzsos páncélosharcsa 3 narancsúszójú páncélosharcsa 4 molly és 2 vörös karcsú díszmárna van most a kis akváriumban.

2021. jan. 11. 12:42
 10/90 A kérdező kommentje:

Itt van pár fotó hátha így jobban beleláttok: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 11. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!