Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Véletlen beszoktatás nélkül...

Véletlen beszoktatás nélkül tettem a halakat az akváriumba, lehet bajuk?

Figyelt kérdés

Sajnos siettem, így egyből bele lettek öntve a halak. Nem bolti halak, bár ez nem tudom számít e.

12 db serpalazac és csapvíz felesbe lágyítva. Tegnap követtem el a hibát, látszólag nincs bajuk. Ilyenkor mi történhet?



2021. jan. 11. 07:38
 1/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Hát, most már nem nagyon van mit tenned. Ügyelj arra ,hogy 1-2 napig ne nagyon stresszeljenek. Legközelebb legyél figyelmesebb.
2021. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skid05 ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora és milyen irányú a keménység-különbség a két víz között. Lágyból keménybe kevésbé problémás, de keményből sokkal lágyabb vízbe szoktatás nélkül fatális szokott lenni, ha nem is azonnal, de pár órán belül biztos.


A halak bőre ozmotikus membránként működik, szervezetük folyadék-háztartását alapvetően befolyásolja a vérük és a körülöttük lévő víz oldottanyag-tartalma. Ha hirtelen lágy vízbe kerülnek, akkor a víz alacsony TDS értéke lévén az ozmotikus nyomás egyensúlya felborul, és fatális mennyiségű folyadék kerül azonnal a szervezetükbe. A kiválasztásuk és a keringésük is leáll rövid időn belül, gyakran a sejtek szétesésével a pikkelyek fakulása, majd lehullása figyelhető meg.

2021. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha eddig nem lett bajuk, talán megúszták?
2021. jan. 11. 21:20
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha kritikus lett volna a különbség egy óra elteltével mindegyik a víz tetején lebegett volna. Most már nem lesz bajuk, de azért ilyeneket ne nagyon csinálj. Bírják ők a szélsőségeket elég jól de azért nem ilyen hirtelen, mákod volt, hogy a tűréshatáron belül voltak a vízértékek. Talán még most sem késő rákérdezni, hogy milyen vízben voltak és ha kell akkor finoman módosítani. Nem árt ha árnyékot adó úszó növényzet is van és szeretik a tőzeges un fekete vizeket, ezzel még jobbá, élhetőbbé teheted számukra az akváriumot.
2021. jan. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 Akitől vettem növényezik, meg van ro készüléke, biztos lágyítja, de rákérdezek, mik a pontos értékek.

Van békalencse, nem győzöm kidobálni, 1 hét alatt eltakarja a vízfelszínt

2021. jan. 12. 05:37
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2021. jan. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, akitől vettem, lágyvizet használ Gh6 Kh3, nálam meg GH10 KH6 ha minden igaz, egy picit keményebb vízbe kerültek át.
2021. jan. 13. 05:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt sem hallottam még.

Hogy kell szoktatni? 10perc a régi vízbe 10 perc az újba?

Mi bajuk lesz velük ha betesszük az új környezetbe?

2021. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#8

“Hogy kell szoktatni? 10perc a régi vízbe 10 perc az újba?”


Nagyjából úgy ,hogy mikor megveszed a halat/ halakat s hazaviszed zacskóstól az akváriumba rakod s vársz kb 5-10-15 percet míg átveszi az akva hőmérsékletét (hogy ez mennyi idő függ attól ,hogy milyen melegen érkezdtek s az akváriumban milyen meleg van). Utána kinyitod a zacskót s egy keveset öntesz az akvárium vizéből, nagy általánosságban kb 10 perc múlva megint egy kicsit s ezt csinálod fél-1 órán keresztül. Ezzel elsősorban az új víz keménységéhez és kémhatásához igazodnak. Az ,hogy ez mennyi idő s milyen időközönként mennyi vizet kell hozzuk adni attól függ mennyire tér el a bolti víz az otthoni akváriumétól illetve erre mennyire kényesek az adott halak, pl: ha a bolti víz közepesen kemény-kemény s neked lágy vized van akkor nagyon lassan kell szoktatni, fordított esetben ha az otthoni víz keményebb a boltinál akkor nincs akkora gáz ha rövidebb a szoktatás de azért nem szabadna kihagyni. Utána egy hálóba kiöntöd a halakat ,hogy a bolti víz ne kerüljön be az akváriumba (behurcolt paraziták elkerülése), utána mehetnek a halak az akvába. Célszerű kb 2 hét karantén mielőtt a végleges helyükre kerülnek, szintén többnyire a paraziták/ betegségek miatt.


“Mi bajuk lesz velük ha betesszük az új környezetbe?”


Hatalmas stressz nekik ha egyik pillanatról a másikra más vízértékű közegbe kerülnek. A halak ugye a vízben lélegeznek s a bőrükön keresztül is “szivárog be”, ez utóbbinak a menete pedig függ a keménységtől is ahogy azt a 2-es leírta.

2021. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi
2021. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!