Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez a barnás-fekete lerakódá...

Mi ez a barnás-fekete lerakódás a növényeken?

Figyelt kérdés

sziasztok, még mindig van ez a barnás fekete lerakódás, mi lehet ez? először barna, aztán átmegy feketébe. én már bele őrülök. 4 hónapja ez van.


450l

3x80w ody. 2fehér, 1 piros. (1pirosat kivettem.)


3ml planter, 6ml macro, 9 easycarbo, 10ml tffoszfát


eddig volt magas foszfát, megoldottam, aztán a talaj miatt 0 foszfát.

most tf foszfáttal vissza nyomom.


8óra fény. co2 mindig megy.

8gh

3kh

no3 10-15

po4 max1 - 0,8

ph 6,7


továbbá van kis poralga, vagy gsa, nem tudom. oldalról a képen kicsit látszik, zöld az üveg.

elvileg jó a nitrát foszf. arány. nönek is, de nem tünik el a barnulás


nem tudom mi a fene a barna, le lehet törölni, amíg "friss" ha régebb óta a levélen van, akkor nem annyira jön le.


képek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2021. jan. 16. 20:21
1 2
 1/12 Skid05 ***** válasza:
100%

Mióta megy az akva? 4 hónapja?

Mennyi idősek a csövek?

Volt használva az üveg korábban?

Van szaga a víznek?

Tekintve, hogy mekkora talajmennyiségről van szó és még mindig nyeli a foszfátot, esélyes, hogy annyival nyomja a nitrátot magából, hogy az táptalaj a diatómának. Ha friss volt az üveg akkor pláne.

Vízcserék?

Növényzetet milyen gyakran metszed?

Sziámi nem fogyasztja amúgy?

2021. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

5 honapja megy, szurok is idosebbek, olyan novenyekkel kezdtem amiket kisebb akvámból hoztam at. uveg hasznalt, regebbi. kiazott a szilikat belole szerintem.

teszt szerint 10-1 re allitom a no3 po4 et. metszem kb 2 hetente, a gyorsabbakat pl ambulia hetente. a sziamik eszik a finomabb levelueket, pl a vizicsillagot. az elajandekozasukon gondolkodom

2021. jan. 16. 21:34
 3/12 A kérdező kommentje:
ja és nincs szaga, vizcsere 60l ro, 20l csap. hetente. nincs nitrát foszfát a csapvizben. szilikátra nem mértem.
2021. jan. 16. 22:17
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látom a problémát de nem tudok mit tanácsolni. Az üveg alján lévő zöld alga olybá tűnik mintha a talajból nyerne energiát, gondoltam a ráeső természetes fényre is de ilyenkor télen nem jellemző. Az biztos, hogy plusz tápanyag van a vízben de, hogy mi azt max kisakkozni tudnám nem értek annyira a növényezéshez, hogy ránézésre megmondjam mihez kellene nyúlni. Talán próbálj beszélni akvakertészekkel ez inkább az ő asztaluk. Én valószínűleg csökkenteném a tápanyagot amíg a növényzet intenzíven nő (jobb ötlet híján). Sajnálom nem tudok segíteni.
2021. jan. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
minimalis a termeszetes feny, beszeltem a sracokkal, a low tech csopibol, ok novelest ajanlottak.
2021. jan. 18. 07:13
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Mondtad nekik, hogy így is gyakran kell metszeni? Mit mondhatnék próbáld ki mindegyiket, emeld ahogy tanácsolták, ha nincs javulás akkor csökkentsd ahogy mondtam, amíg nyírni kell őket addig szerintem simán csökkenthető. Az intenzívebb tápozás nagyobb és gyakoribb vízcseréket is indokolna de neked a halakkal is számolnod kell úgy, hogy csak óvatosan. Én halas akváriumba egyáltalán nem teszek macro tápot csak kálium és vas tartalmú microt ahol kell ott tőzegtablettázom a gyökereket, tudom más kategória ezt nem is tanácsnak szántam csak úgy megemlítettem. Egy marék árpaszalma, v granulátum az előszűrő mögött elég jó algairtó.
2021. jan. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen, írtam nekik, meglátjuk mi lesz. folyamatosan mérem is a nitrát foszfátot. hátha sikerül legyőzni. azt észrevettem, hogy ha átteszem a nano akvámba ezeket a növényeket, amin van ez a folt, a garnik letakarítják. szóval lehet garni baráttá kéne tennem a nagy akvát, és ők megoldanák.


köszönöm a válaszod

2021. jan. 19. 08:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen szűrésed van?
2021. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2 darab tetra ex1200 plusz. eheim substrate proval tele, meg egy kevés lávakő. legalalul tm30 szivacs. és a kosár alatt kerámiagyürü.
2021. jan. 19. 11:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Vasat tudsz mérni? Kíváncsi lennék...

A tápozással kéne játszani, jobb ötletem nekem sincs

2021. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!