Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom hogy a Betta...

Honnan tudom hogy a Betta (sziámi harcos) halam hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem megkérdezni a kereskedőtől akitől vettem de szeretném tudni hogy fiú vagy lány

2021. jan. 19. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A nőstények uncsik. A hímek gyönyörűek. Színesek, dús a hátsójuk és rendkívül büszkék.
2021. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A hímek hát- és farokúszójának utolsó sugarai hosszabbak, általában az úszók nagyobbak és a hímek sokkal színesebbek.
2021. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Ne vedd sértésnek de nem éppen jó előjel ha ilyen mondhatni alap dologban az eladótól vársz útbaigazítást. Szóval a halad neme mellett sokkal fontosabb kérdés az ,hogy milyenek a tartási körülmények.

De ,hogy a kérdésre is válaszoljak a hímek általában színesebbek, az uszonyaik sokkal nagyobbak (néhány rövid uszonyú változatnál elsőre nem éppen egyértelmű), a labirintkopoltyúsoknál jellemzően megnyúlt a hátuszonya, a kopolyúfedő alól kilóg egy kis “szakáll” (az a sötétebb hártyaszerű dolog a kopoltyúfedő mentén) de ez nem minden esetben látszik. Ezzel szemben a nőstények kevésbé színesek, az uszonyaik rövidebbek, a hátuszonyuk is rövidebb (általában el sem éri a farokuszonyt, holott a hímeké sokszor túlnyúlik azon) s lekerekített, természetre is általában békésebbek a hímeknél.


Olvasgatni:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szóval a hosszú uszonyosak általában hímek, de a rövid uszonyosok nem feltételnül nőstények. A "hímek sokkal színesebbek" sem állja meg a helyét már nagyon sok éve.


Ami segíthet eligazodni, az:

- az alkat

- a kopoltyú hártya (úgy hívják a gill membrane-t magyarul? angolul még beard néven fut a betták esetében)

- a megvastagodott hasúszók (az ábrán: ventral fin)

2021. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
100%
A tenyésztett változatok között általában a hát, farok alatti, és farokúszók sokkal hosszabbak, és ahogy az előttem kommentelő írta, a kopoltyúk alatti gallér, amit kifeszítenek udvarláskor, vagy amikor más hímekkel szemben pózolnak. Összezárt állapotban is túllóg a kopoltyúfedőn. Emellett a hímeket általában külön lehet vásárolni, mivel sem más hímekkel, sem nőstényekkel nem lehet őket együtt tartani, mert a hímek egymást szaggatják, a nőstényeket pedig űzik. Mivel az akváriumban elég stabilan kedvezőek a körülmények, a hím majdnem folyamatosan próbál ívni.
2021. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ
2021. jan. 21. 08:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy hímnek tűnik a válaszok alapján
2021. jan. 21. 08:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg az is támpont lehet, hogy egyedül volt a kereskedésben vagy társas akváriumban más halakkal. A hímek agresszívebbek, ezért a kereskedésekben sem kockáztatnak, hogy berakják más halak mellé, főleg, hogy a legtöbb kereskedésben azért jellemzően kis akváriumok vannak, egy hím bettának ezeknél jóval nagyobb tér kell, hogy békében meglegyen más halak társaságában.
2021. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!