Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarium tisztogato halacskak,...

Akvarium tisztogato halacskak, rakocskak?

Figyelt kérdés
Elsosorba , paradicsom,salata fuszernovenyek akvapónias termesztesevel foglalkozok, es az algasodassal szeretnem felvenni a csatat Biokatonak bevinasaval! Rendeltem suncsigakat, de felek kevesnek fognak bizonyulni a gyokerek tisztogatasahoz, ezert valamifele aszkarakokat keresnek ami algat eszik vagy halacskakakt, de azoknek lehet nem tesz jot a Tapanydus viz! Szoval aki ismeri milyen zsoldosokat keressek a feladatra ×Help mert megdoglenek a zodsegek! U. I. Tartaly merete 85*95*20

2021. jan. 21. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

De hol vannak az algák? Zöld a víz, mert akkor zooplankton. Az általam ismert akvapóniában a zöldségek gyökerei sötétben vannak a vízzel átjárt talajban, ami egy halakkal túlzsúfolt tartályból cirkulál.

A vízlágyítás minden alga ellen hatékony de szerintem a zöldség ellen is.

A hólyagcsigák nálam nagyon eredményesek de csak egészséges növényzettel szövetségben hatékonyak.

2021. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Az ennyire tápozott vizet a csigák és a rákok sem fogják bírni a halak még ennyire sem. Az nem jelentene megoldást, ha a gyökérzet teljes sötétségben lenne? Szerintem ezt kellene megoldanod valamilyen árnyékolással mert itt a szűrés sem ér semmit, hiszen ez egy szélmalom harc lenne. Az UV szűrés sem megoldás mert gondolom nem lebegő zöld algáról van szó, kémiai szűrést és algairtót sem használhatsz, marad a teljes elsötétítés. Mit mondhatnék ha nincs erre kifejlesztett technológia tegyél egy próbát ezzel, hátha működik.
2021. jan. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem csak a tartaly oldalai algasodnak perpillanat, amugy atlatszo anyagbol keszult viszont felul azinte teljesen levan fedve!


Tehat, ha jol ertem akkor az algak a sotetbe kb megbaszhatjak szoval a gyokereke vegulis biztonsagba lesznek.... Mert alpvetoen alattuk sotetvan cska a tartaly oldala atlatszo! Onnan pedig a csigak es arakok majd leeszegetik.... Mar csak a kerdes, hogy alkalmazkodnak e az uj eletkorulmenyeikhez 🤣! De hat ez az evolucio vagy mi a loo fa...

2021. jan. 22. 10:13
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semennyi fény nem érheti az algát az átlátszó oldalakat is le kellene takarni, festeni v valamilyen módon elzárni minden fénytől. Akváriumoknál ez a módszer működik jobban mondva ez egy kényszermegoldás a vegyszermentes algairtásra. Nyilván nálad nem is kell idővel feloldanod az elsötétítést hiszen semmi szükség rá. Az elpusztult algával sem kell foglalkoznod mert elbomlik és a növények hasznosítják. Amúgy miért zavaró számodra, hogy algásodik a tartály belseje? Egy minimális tápanyagot elvesznek ugyan de a mérgeket is megkötik élhetőbbé téve a vizet, igaz ez főleg ott fontos ahol a trágyázást élő halak végzik. Egy akváriumban nem kívánatos látvány de egy zöldségnevelő tartály falán mi oka az irtásuknak?
2021. jan. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, alapvetoen nem zavarna, igazabol attol tartok hogy mikor ha elszapordnak megfojtjak a gyokereket.... Meg igazabol csunya... Viszont azert csinaltam aatszora mert alpvezoen pedig szeretem nezni ahogy novekdnek, hogy a levegoztetovel minden rendben, ho lall a vizszint stb stb!
2021. jan. 24. 13:24
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Van erre még egy megoldás. Ha vásárolnál akváriumszűrőt akkor egy mágneses algakaparóval vízbenyúlás nélkül letakaríthatnád a tartály oldalairól az algát, a szűrő pedig szépen összeszedné. Hát, majd eldöntöd neked melyik megoldást egyszerűbb megvalósítani, minden esetre ezekkel próbálkozhatsz ha gondolod.
2021. jan. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!