Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért megy az egyik halam...

Miért megy az egyik halam neki az üvegnek, mintha valami sokk érte volna?

Figyelt kérdés
Van egy dísz márna féle halam. Ami sárgás pirosas színű. Ezek a halak többen voltak, de már csak 3 db van belőlük. Az egyik halacskának az orra sebes lett. Nem tudtam mi től. Valamelyik nap azt láttam, hogy tiszta erőből megy neki az üvegnek. Ezt miért csinálja. Csak ez a halam csinál ilyeneket. A többi jól van.

#Öngyilkos halacska? #Miért viselkedik így a hal?
2021. jan. 21. 20:05
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mekkora akvárium? Milyen szűrés? Hogy s mint mennek a karbantartások (pl: részleges vízcserék gyakorisága s mértéke)? Hány hal van (pontosan, fajonként)? Növényzet (milyen/ mennyi, van-e felszínt takaró, jól fejlődnek-e stb)? Stb, még ami eszedbe jut írd le illetve azt is írd le ,hogy miért vannak kevesen.


Így ennyiből nehéz tippelni is de talán az lehet a baja ,hogy egyrészt kevesen vannak s az egyéb körülmények is stresszelhetik (pl: túl szűk akva, rossz vízminőség, zavaró fény stb) s emiatt rohan az üvegnek.


Ezeket ajánlom (ki tudod keresni a haladat is ami fontos lenne, de ennyiből ,hogy sárgás-pirosas márnaféle én a rózsás díszmárnára tippelnék):

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
A többi öngyilkos lett, talán ez is véget akar vetni a rabságának így.
2021. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Skid05 ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy a „halak többen voltak, de már csak 3 db van” + hogy a jószág faját nem ismered, ez alapján jogosan gyanítva, hogy a javallott tartási körülményeket sem, elég bátor a végén lévő kijelentés, hogy a többi jól van… egy, az esetedet 3 írott sorból ismerő laikus olvasó számára, mint én is.

Esetleg amennyiben kielégítően jó állapotnak vesszük, ha nem az üveget fejelgetik nonstop… ez a klasszikus akvarisztikában viszont még nem számított annak.

Jó pár körülmény releváns lehet a problémát illetően, de érthetetlenül kispóroltad a karaktereket a kérdésből. A tartási körülményeken túl… fedett az üveg? ha igen, hány centire van a tető a vízfelszíntől? bármi változás az utóbbi időben: új lakók… új pilács… új szűrő… alapos takarítás halászással egybekötve… gyógyszeres/vegyszeres beavatkozás… ?

2021. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos már több szőr utána néztem. Ennek a hal fajtának. A neve fura: shubert díszmárna: 90L akva. Minimum. Az akvám 120-as. 800L/órás szűrés. Amiben láva kövek vannak és perlon vatta és olyan gyűrű szerű fehér cuc, ami most nem jut az eszembe. Az akvát egy/két hetente takarítom, aljzat porszívózással És egy két havonta a szűrőt akva vizzel. A hal társaság kedvelő. Nekem 3 shuberten kívűl van 10 neonom, 10 plattym, 1 mollym és 5 hím guppim. A shubert a dús növényzetet kedveli. Nekem sajnos nincs sok van egy nagy jávai mohám, egy anubiszom, meg egy két kissebb anubias lancelota. Bár az is igaz, hogy amikor már meg vettem őket már kb. 4 centisek voltak. Eme paraméterek alapján mit tudtok javasolni.
2021. jan. 22. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!